Прескочи до съдържание

Област Емилия-Романя - съвети, предложения, маршрути...


maialearrosto

Препоръчани мнения

Благодаря, Mary! Това си помислих и аз, когато разбрах, че пътуването ни съвпада с Великден, но...каквото дойде. Не понасям тълпите. Най-вероятно да си престоим в Болоня и наоколо и трите дни. Ще посетя Флоренция два пъти тази година, април и юни, така че... Безценно попадение сте Магеланци! Ако на някого му хрумне да ми даде някакви лежерни идеи около Болоня, благодаря!

Връзка към мнение

Ето и малко снимки от Флоренция по Великден преди няколко години. :)

 

 

Аз ако съм на мястото на merileen, само заради това бих отишъл.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато планирах пътуването, изобщо не знаех, че католическия свят е избрал рожденият ми ден тази година за своя Великден :P...и то без да ме пита. Надявам се, в замяна на това, да ми направят хубаво представление. :) Вкиснах се малко от резервацията на хотела, явно заради празника беше много тегаво, откази, не приемат Виза Електрон, изчезване на подходящи места...уффф Накрая се боднах тук http://www.galahotels.com/en/Hotel/italy_112/bologna_10988/grand_elite_hotel_136048?sid=46321071, после четох отзиви, е, както обикновено и за и против, но каквото дойде. Ако някой е бил там или е чул нещо за хотела, може да ме подпали допълнително или да ме успокои хаха. Пътувам с моята 25-годишна принцеса /и Х-годишният й баща :P /, с която отдавна не сме били на пътешествие /самата тя е все на път/ и ми се ще всичко да е красиво, нали! До скоро и благодаря за хубавите снимки, Mary !

Редактирано от merileen
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Как от Болоня да стигна до Сан Марино? 

В пътеводителя  е описано добре, но не разбрах на коя гара в Римини да сляза в сайта на trenitalia излизат повече от една, за да продължа с автобуса до Сан Марино.

 

 

Screenshot_2017-07-10-09-34-45.png

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 28 минути , Вероника каза:

Как от Болоня да стигна до Сан Марино? 

В пътеводителя  е описано добре, но не разбрах на коя гара в Римини да сляза в сайта на trenitalia излизат повече от една, за да продължа с автобуса до Сан Марино.imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919

 

 

Screenshot_2017-07-10-09-34-45.png

Слизаш на централната гара в Римини и тръгваш надясно след изхода. На самия гаров площад е спирката. Може да попиташ на туристическата информация, която ти е в ляво от изхода. Има човек, който продава билети на самата спирка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, Вероника каза:

Благодаря Dani Magelan,  но коя точно е централната гара, от списъка с гарите не мога да преценя.....

Римини  централе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Тъй като от Болоня лесно се стига до Сан Марино, ще пусна тук кратки пресни впечатления и съвети за двете:

- Сан Марино:

- ако сте с кола, можете да я оставите на паркинг №8 и от там пеша да се разходите. Паркингът се заплаща с автомат с монети, който показва до колко часа сте платили.

- Средновековен фестивал - попаднахме на средновековен фестивал, който след проверка в интернет после, видях че се провежда последният уикенд на юли месец всяка година. Атмосферата е страхотна, а вечерта е много празнично - с музика и красиви светлини. Мисля, че на всички много ни хареса. Малко снимки:

1.thumb.JPG.3f096674a8ce51e71c4b1b0b7f4cd1d6.JPG2.thumb.JPG.34a8185a01ade3c7986144fb578b4762.JPG3.thumb.JPG.85f42ee934a31d98ebc14b4239eed646.JPG4.thumb.JPG.5ef53686cedd43a050294f6bf88fba3f.JPG5.thumb.JPG.b1e234e700aa04a6482a94f8720b8f78.JPG6.thumb.JPG.92c021819c8424babb20f70a244fa231.JPG

- както е писано и на други места във форума, в Туристическият офис слагат "сувенирни печати" срещу 5 Евро. Офисът се намира на Contrada Omagnano 20. Подробно работно време - тук.

- има един по-нестандартен музей - Музей на любопитството (Museo delle curiosita) - има макети на странни предмети и изобретения, влезли в „Книгата на Гинес“ вкл. восъчни фигури на най-високия, най-дебелия човек на планетата, мъжът с най-много татуировки,  жената с най-тънка талия, най-тежкото новородено и т.н. Музеят е на няколко етажа, но не е голям и се разглежда за около 30 мин. Входна такса - 7 евро

- Болоня:

- от високите кули може да се разгледа Азинели. Не знам дали винаги е така, но сега имаше дълги опашки от хора, желаещи да изкачат 500-те стъпала до върха. Вход - 3 евро

- на метри от кулата Азинели има пица на парче, която в нета бяха похвалили много - Pizzeria Due Torri. Мисля, че парчето беше 2 евро. Пицата не е лоша, но е доста прехвалена.

Болоня я разгледахме много набързо, затова - само толкова.

- нещо, което аз не знаех, но магеланците, които са шофирали в Италия знаят - в италианските градове има райони, обозначени със знак Zona traffico limitato, където при влизане на туристи с коли има глоби, а и самата rent-a-car фирма взима такса за обработка на глобите, та става солено. Трябва да се внимава, като се види този или подобен знак:1.png.3f2d87ab150ca07de0d73cba002a3e00.png

 

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.