Прескочи до съдържание

Българските мобилни оператори и международните телефони на авиокомпаниите


Препоръчани мнения

Днес бях в Ментел. Установих ,че действително няма как да се свържa с Раянер, използвайки тяхната мрежа. Toва значи, че ако съм чужбина и нещо стане, то няма да мога да се свържа с Раянер. Тези дни ще подам жалба в Мтел и в КЗП, защото това си е ограничение/забрана, което  никъде не е публикувано.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Тези дни ще подам жалба в Мтел и в КЗП, защото това си е ограничение/забрана, което  никъде не е публикувано.

Да пишеш какво са ти отговорили от КЗП. Когато/ако го направят след месец най-малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През мобилен на  Мтел не става, имат някаква забрана за избиране. Пробвах го през няколко мтелски телефона на различни планове. Утре ще ги питам защо. 

Оказа се, че и телефонът за връзка с клиенти на Monarch не може да бъде избран от Mtel-ски.  :huh:

Също пробвах от стационарен на Мтел, от мобилен на пълен план, и от Prima. Резултатът беше негативен при всичките. Явно има някакво ограничение за изходящи до определени UK номера.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно трябва да се подаде "колективна жалба". Мтел са голями мошеници. Като бях в техен офис да се оплача, попаднах на някаква кифла-касиерка, която с телефон се свърза с колегите по поддръжка .След две минути бях излъган, че са пробвали и с другите оператори и отново не са могли да се свъжат. Понеже бях с 2 телефона и двата с договор на Ментел, но обещах, че след 5 минути ще се върна с телефон на друг оператор, чре който ще се свържа.

Накарах кифлата да го набере и й увисна устата. Последва пак безмислен разговор към поддръжката и ми заяви " да , не можете да избирате този номер през мрежата на Мтел".  Веднага надигнах тон, защото ми слагат ограничение  на правото да се свържа с авиокомпанията, без да го има заложено в договорените отношения или никъде няма качена информация с забраните по страни  фирми и т.н..........

 

PS Направете една тема за проблемните мобилни мрежи/оператори и авиокомпаниите. 

 

.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе, човек, чудя се аз какво е това Ментел и викам си: ще да е някой остров, за който не съм чувала! Аха, да търся в гуглето и.... добре, че дочетох докрай темата! :D  

Връзка към мнение

Да пишеш какво са ти отговорили от КЗП. Когато/ако го направят след месец най-малко.

Ще му отговорят да се обърне към КРС. Не си губете времето с КЗП за такъв тип проблеми! Това е техническо ограничение (най-вероятно недефиниран международен код) и ако операторът не си го оправи доброволно до 1-2 дни, КРС трябва да го подтикнат.

 

P.S.: Сега се разровичках и видях, че това всъщност е телефон с добавена стойност. Не мисля, че има сила, която да накара оператор в друга държава да изгради връзка с него. По простата причина, че този оператор винаги ще е на загуба.

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение

P.S.: Сега се разровичках и видях, че това всъщност е телефон с добавена стойност. Не мисля, че има сила, която да накара оператор в друга държава да изгради връзка с него. По простата причина, че този оператор винаги ще е на загуба.

В такъв случай, ако е така както казваш, каква е логиката от телефон на Viva да е възможно обаждането?

 

 но обещах, че след 5 минути ще се върна с телефон на друг оператор, чре който ще се свържа.

Накарах кифлата да го набере и й увисна устата. Последва пак безмислен разговор към поддръжката и ми заяви " да , не можете да избирате този номер през мрежата на Мтел".  .

Или Вива са по-лоялни към клиентите си, или просто обичат да са на загуба.

Връзка към мнение

Според мен дори да е телефон с добавена стойност, оператора прехвърля таксата на клиента. Като нищо просто Мтел не са партньори с който там е оператора на Райънеър.

Аз съм забелязал, че те са малко мудни откъм промени, напр. след като в Бразилия навлязоха ГСМ телефоните, имаше доста дълъг период, през който Мтел нямаха роуминг с тях, а Глобул имаха.

Връзка към мнение

В такъв случай, ако е така както казваш, каква е логиката от телефон на Viva да е възможно обаждането?

 

Или Вива са по-лоялни към клиентите си, или просто обичат да са на загуба.

Най-вероятно не са се усетили заради малкия трафик натам.

Връзка към мнение

Абе, човек, чудя се аз какво е това Ментел и викам си: ще да е някой остров, за който не съм чувала!

ти сега ще кажеш, че не си чувала и за Грабул и Свиваком :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я кажете какви са вашите тарифи в роуминг за нет.

При мен извън ЕС М-Тел ме таксува около 23 лева за 1 MB !!!

Ако не се усетиш на секундата яко затъваш , но  иначе разбира се купуваш местна карта и ги отсвирваш .

Как е при другите оператори?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В такъв случай, ако е така както казваш, каква е логиката от телефон на Viva да е възможно обаждането?

 

Или Вива са по-лоялни към клиентите си, или просто обичат да са на загуба.

Телефонните централи работят по начин, сходен с маршрутизаторите в Интернет. Ако е имало проблем с избирането на определен номер в Ирландия от цялата мрежа на МТел, може да се дължи на проблем в "маршрутизирането" при МТел или при техен партньор (по трасето до оператора на FR), който да го няма при БТК...

 

Аз съм забелязал, че те са малко мудни откъм промени, напр. след като в Бразилия навлязоха ГСМ телефоните, имаше доста дълъг период, през който Мтел нямаха роуминг с тях, а Глобул имаха.

Може бразилският оператор да не е искал да има роуминг споразумение с МТел или да не са могли да се разберат за цените... Съвсем не е  задължително причините да са от българска страна... ;)

Връзка към мнение

Я кажете какви са вашите тарифи в роуминг за нет.

При мен извън ЕС М-Тел ме таксува около 23 лева за 1 MB !!!

Ако не се усетиш на секундата яко затъваш , но  иначе разбира се купуваш местна карта и ги отсвирваш .

Как е при другите оператори?

Глобул - 1.69лв/MB

 

akair е прав - проблемът може да не е от българска страна, по простата причина, че никой български оператор няма собствен кабел до UK. Всеки от нашите оператори класира към всяко конкретно направление няколко оператора за международен пренос, обикновено по цена. Някой от тези транзитни оператори може да няма връзка с определен код. 

 

Ако за някой представлява интерес, ще дам принципа накратко: 

Български оператор ползва услугите на 3 оператора за международен пренос A, B и C. Ако конкретно до Великобритания A дава най-добра цена към стационарни телефони, B към мобилни, а C е скъп, но осигурява пълна свързаност, то в централите на българския оператор ще съществува т.нар. Routing table:

 

Code / Route

441 / route_to_B (ако всички мобилни започват с +441)

442 / route_to_A (за стационарни, започващи с +442)

448 / route_to_A (за стационарни, започващи с +448)

44 / route_to_A (всички останали, непопадащи в по-тесен диапазон)

За да може да се избира специален номер като този на RyanAir (+44 871 2460003), трябва да се добави:

44871 / route_to_C 

Последното правило ще има по-висок приоритет от правилото за 448, защото се отнася към по-тесен диапазон.

Връзка към мнение

В такъв случай, ако е така както казваш, каква е логиката от телефон на Viva да е възможно обе аждането?

 

Или Вива са по-лоялни към клиентите си, или просто обичат да са на загуба.

Второто - те първи свалиха гащи с безплатните минути национални разговори. После, дълго време близаха рани, не знам дали и сега все още не продължават. 

Връзка към мнение

Вива са затънали в дългове и се движат по ръба. Но все още се движат.

Мобилтел са пред фалит и са извадили голямата ножица.

Глобул са с изцяло положителен резултат, но заради наскорошната им продажба, те почти две години бяха в пълен застой и не инвестираха в развитието си. 

 

Очаквам с качествен мениджмънт и инвестиции от страна на Теленор, Глобул да стане безспорен лидер на пазара.

Връзка към мнение

По едно време не били осигурявали служителите си на пълните заплати, Вива. Не зная колко е вярно, но пък източниците ми бяха сигурни! ;)

Един наистина приятелски съвет - където и да ходите, на който и оператор да ползвате услугите, винаги преди да тръгнете проверете тарифата си за роуминг, и тарифата за пренос на данни зад граница. Стават грешки и то доста нелепи. Простете ме за намесата, наистина съвсем, съвсем приятелски. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.