Прескочи до съдържание

Азиатската част на Истанбул - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

 

Изчетох доста по темата, но съм малко объркан - имаме хотел на спирка Maltepe и плана е да си ползваме метрото до Европейската част. Преди бях чел,че има линия която минава под Босфора, но след като почнах да планувам маршрутите видях,че никъде не я показва. Реално движи ли се метро под Босфора и ако някой по запознат  ми даде съвет как да стигам до Европейската част по най бързия начин ще съм благодарен.....

Връзка към мнение
преди 1 час, Lyubo2 каза:

Здравейте Магеланци,

 

Изчетох доста по темата, но съм малко объркан - имаме хотел на спирка Maltepe и плана е да си ползваме метрото до Европейската част. Преди бях чел,че има линия която минава под Босфора, но след като почнах да планувам маршрутите видях,че никъде не я показва. Реално движи ли се метро под Босфора и ако някой по запознат  ми даде съвет как да стигам до Европейската част по най бързия начин ще съм благодарен.....

На първо четене като идея, ако можете да стигнете лесно дo Kadıköy, от там ферибота и за 15-20 минути сте на Galata- Eminonu

 

Връзка към мнение

Най-бързият начин ти е с подземното влакче Marmaray.

Трябва да отидете пеш до спирката Maltepe Train Station, качвате се, след 13 спирки слизате на Еникапи и се качвате на зелената линия М2 , за две спирки до площад Таксим.

Ето ти го и на картата:

708750362_Screenshot(15).png.2ba90402bb4894d0fce80c05f80dcf15.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега, когато подземното влакче Marmaray увеличи броя на спирките, виждам че има спирка Гьозтепе. За да посетя парка Гьозтепе ще трябва да сляза на тази спирка и оттам пеша до Парка. Според вас кой начин на придвижване е по - добър? И кой отнема повече време ?

Връзка към мнение
преди 8 часа, Sonita каза:

Сега, когато подземното влакче Marmaray увеличи броя на спирките, виждам че има спирка Гьозтепе. За да посетя парка Гьозтепе ще трябва да сляза на тази спирка и оттам пеша до Парка. Според вас кой начин на придвижване е по - добър? И кой отнема повече време ?

Ако не те притеснява да ходиш 1км. пеша от спирката на Мармарай до началото на парка - това сигурно е бърз вариант.

А коя е началната точка, че да може да се говори за най-добър начин на придвижване, че да съпоставим и времето?

Връзка към мнение
преди 14 часа, AlexandraKo каза:

Трябва да отидете пеш до спирката Maltepe Train Station,

Сигурно ли е, че най-близката до хотела спирка на Мармарай  се казва Maltepe Train Station?  На практика най-близката станция на Мармарай може да се казва по друг начин. Със сигурност е друга и разстоянието не е един, а три километра. Ето схема на линиите. Най-оптималният вариант е пътуване с метрото до станция Ayrilik Çeşmesi и там се прехварля на Мармарай. С жълто е отбелязана Мармарай, с розово линия на метрото M4:

 

Istanbul_Rapid_Transit_Map_with_Metrob%C[/img]

 

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.