Прескочи до съдържание

Алкохол на круиз


Препоръчани мнения

Доколкото съм чел алкохола никога не е включен при круизите.


Не ми е жизненоважен проблем , но лошото чуство остава  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не само, че не е включен алкохола, а е и доста скъп. Бутилка вино започва от 23 евра без таксите.

Да вкараш алкохол на борда също е изключено. Има рентгени на входа, все едно си на летище.

Връзка към мнение

Измили ли са го хората, трябва да си въздържател или да плащаш без да умуваш. Не знаех, че по круизите са така.

Връзка към мнение

При Costa алкохолният пакет при седем дневен круиз е около 150 евро.От практика на второто сядане си вече на плюс,така че по-добре да си го платиш и да си караш почивката.Важна особеност е,че не може от една каюта само единият да си плати.

Единствената круизна компания,с която сме пътували,където и алкохолът е включен в цената е Pulmantur.

На MSC също имаше пакет напитки на сходна цена, включващ кафета, безалкохолни и само някои алкохолни, описани конкретно. Естествено, по-евтинките бяха в списъка...
Връзка към мнение

Не само, че не е включен алкохола, а е и доста скъп. Бутилка вино започва от 23 евра без таксите.

Да вкараш алкохол на борда също е изключено. Има рентгени на входа, все едно си на летище.

Има рентгени на входа но нищо не пречи да опиташ, аз лично съм вкарвал алкохол.  :)

Редактирано от Nikola Simeomov
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз без да знам, че е забранен алкохола съм вкарвал алкохол, но от опитни съм чувал, че може да го вкараш без проблем в бутилка минерална вода ;)

 

Потвърждавам, че става :) На този номер ме открехна една много намахана продавачка от Сен Мартен, която на всяка цена искаше да ми продаде алкохол...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е аз първо това щях да пробвам ако е за въпрос.  То така хората си вкарваха водка по стадионите , а и сега го правят .

Връзка към мнение

Вкарвали сме без проблем на NCL в куфара алкохол, а при акостиране на пристанищата - вино.Бирата беше промоция една кофа 6 бири в лед - около 24 - 25 долара , ако не се лъжа

Редактирано от aneliya
Връзка към мнение

И аз съм вкарвал алкохол, но без никакви комбинации, просто от пристанището 3 бутилки ром през скенера, никакъв проблем, то и без това 2 от тях си ги донесох за подаръци, не издребняват според мен, може би само на първоначалното пристанище.

Също има и разрешени количества, какво можеш да си качих, нещо като 'reasonable amount' от бира и кола, за твърдо май не ставаше. Алкохолните пакети на Carnival бяха безумно скъпи 44$ на ден на човек, то трябва бая алкохолик да си, за да излезнеш на плюс. За винцата потвърждавам, в Карнивал и Принцес започваха от 20-22$ и бяха доста добри, нямаше смисъл човек да вдига категорията, пък аз съм капризен на вино. Бирата беше на много добра цена, нещо като кола, май 2$, но не помня точно, твърдият алкохол е проблемът 6-7-8$ за мини мини уиски. Също има и официално 'вкарване' на вино в ресторанта с плащане на някаква такса.

Стана много  :offtopic:

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм вкарвала  едно вино на MSC, защото на кораба беше голям боклук за 23 евро нагоре. Пакетите по мое мнение въобще не си струват. Нас ни зарибиха, че няма да имаме такса обслужване. Друг път. Платихме си като попове. То тая компания си е голям шит, та ...

Единствено ценното, което мога да споделя е, че на порт Барселона има магазини, от които можеш да си купиш алкохол и да го качиш на борда.

Връзка към мнение

Не само, че не е включен алкохола, а е и доста скъп. Бутилка вино започва от 23 евра без таксите.

Да вкараш алкохол на борда също е изключено. Има рентгени на входа, все едно си на летище.

Ганьо стига да иска, рентгени не го хващат ;)

Вкарвали сме много пъти и то за да не плащаме скъпият им алкохол на борда, а за да не нарушим нашенските си навици и да си вземем аперитива, както си му е реда, преди да преминем към следващите блюда. Е, после си плащаме винцето като попове :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно аз съм тук тъпото парче, всички ми наскачахте...:). Алкохолици...:)

Аз съм бил на 2 круиза и 2-та на MSC и беше безумие да се вкара алкохол.

Като казвам безумие, имам предвид, че хората си пиеха половинката шишенце вода пред скенера, че им ги взимаха. Да не говоря за алкохол. Взимаха си им го с овации. Записваха им номера на каютите и им казваха, че на излизане може да си го вземат.

Може би това, че бях в годината на големите промоции и евтини цени е била причината.

Или пък съм си тъпо парче:)

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Плавала съм с 3 компании, но не съм ползвала досега пакетите за алкохол. Освен това на вечеря, ако си поръчаш бутилка вино и не успееш да я изпиеш, ти я прибират за следващата вечер  /по номера на масата/.

Връзка към мнение

Явно аз съм тук тъпото парче, всички ми наскачахте... :). Алкохолици... :)

Аз съм бил на 2 круиза и 2-та на MSC и беше безумие да се вкара алкохол.

Като казвам безумие, имам предвид, че хората си пиеха половинката шишенце вода пред скенера, че им ги взимаха. Да не говоря за алкохол. Взимаха си им го с овации. Записваха им номера на каютите и им казваха, че на излизане може да си го вземат.

Може би това, че бях в годината на големите промоции и евтини цени е била причината.

Или пък съм си тъпо парче :)

 

Има малка разлика при вкарването. Значи първоначалното контрабабандиране е правилно да се направи с големия куфар. Дето го внасят стюардите. Там може всичко, никой не гледа. Аз на първия ни круиз изпитвах силно притеснение от бутилката ракия в куфара, когато видях група италианци да влачат две каси вино с колелца на чек ин. А относно междинните спирки там на скенера зависи колко кисел е проверяващия. Там за алкохол в нашия опит съм виждал да го прибират на други хора. Но вода абсурд. Винаги, навсякъде, на всяка спирка съм внасял вода. Един единствен път имаше някакъв коментар, но за водата съм готов да спретна брутален скандал, защото това не екстра и корабните власти си знаят че нарушават правата. Сега по-малките седмични круизи които са основно човекопоток са по комерсиални. Таксуват на макс. Особено МСЦ В различните компании е различно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко по-отдалеч при пълен пансион и подобните му /half board, full board/ за хотели и круизи алкохолът никога не е включен /включително и безалкохолни напитки - газирани например/.

Относно вкарване мога да говоря само за Карнивал в Карибски басейн там е по-лесно. Реално не обръщат почти никакво внимание. Малките /50 мл./ пластмасови шишенца се вкарват изключително лесно. Пакетите им от 44 долара са добри само за day at sea, понеже колко може да "изкърка" човек след цял ден обикаляне и обилна вечеря :).

Има варианти за вкарване и на по-големи количества но си е рисковано. 

Карнивал примерно имат политика за вкарване на 1 бутилка вино на човек и стек с безалкохолни напитки /вода, кола/, но американците са свикнали и стандарта е по-различен от Средиземноморските круизи. 

Връзка към мнение

И кво ся ,толкоз пари за круиз ,самолетни билети и прочее за да се изфукаме ,че сме били на морско пътешествие (което си е скъпичко удоволствие ,по принцип ) , пък за некое шишенце алкохол на борда ,му берем грижи .

 

;):):sungum:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хора,на круиз се ходи да правиш кефа,а не да къркаш в каютата.Нямам проблеми с алкохола.В Дубай за пет дена и една бира не съм изпил,просто защото никой не пие.На круиз е друго,плащаш си 150евро на калпак и си пиеш колкото и когато искаш.На последния круиз с COSTA бяхме единствените,на които сервираха твърд алкохол в основния ресторант.Специално викаха сервитьор от някое барче да ни обслужва.После бирички или вино и накрая коктейлчета в театъра или някое барче.

Относно това дали си заслужава да се плаща пакет,по-горе някъде бях писал,че при тези цени на борда-8евро за коктейл състоящ се от 80%лед или пет евро за бира,то на второто сядане сме вече на плюс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И кво ся ,толкоз пари за круиз ,самолетни билети и прочее за да се изфукаме ,че сме били на морско пътешествие (което си е скъпичко удоволствие ,по принцип ) , пък за некое шишенце алкохол на борда ,му берем грижи .

 

;):):sungum:

 

Зависи каква промоция хванеш. Миналата година бях на Круиз в Дубай за една седмица за 400 евро на каюта (Двама възрастни и две деца) или по 100 евро на калпак :) Самолетните билети бяха малко повече от 200 евро на калпак :)

Ако не съм с приятели не пия повече от една бира или един коктейл на ден и не ми се връзват пакетите. Дори пакета с вода не успяхме да го изпием и си взех от борда 4 бутилки с вода :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Два круиза с МСЦ, един с Норвежците. Ние не пием алкохол по принцип, но мъжа ми е пристрастен към газираната вода. Вкарваме си от всяко пристанище по две бутилки литър и половина и не е имало проблем.Смятам,че човек ако иска, може да пресипе вътре алкохол. Алкохола в негови си бутилки го взимат и връщат на последното пристанище. За мен оакетите са супер набутвация и безмислени, освен ако не пиеш по много. Иначе, за 1-2 кафета на ден и 1-2 коктейла няма смисъл. Последния път хората на нашата маса си бяха взели пакети безалкохолни и кафета. Ами единия до последно си остана непокътнат. Така че ... Е, ако си на презокеански круиз и имаш дни на море, тогава е друга бира. Ама всеки е различен.

П.С. Круиза не е скъпо пътешествие.,Първия ни круиз с МСЦ Пречиоза, най-новия им кораб в годината на пускането ни струваше общо с пътни, пари по пристаниша, хотел, самолетни билети, адене, сувенири, корабна екскурзия една...2300лева за двама. Не го смятам за скъпо.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И кво ся ,толкоз пари за круиз ,самолетни билети и прочее за да се изфукаме ,че сме били на морско пътешествие (което си е скъпичко удоволствие ,по принцип ) , пък за некое шишенце алкохол на борда ,му берем грижи .

 

;):):sungum:

"Аферим", би казал поета, харесвам такива мнения!:) Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хора,на круиз се ходи да правиш кефа,а не да къркаш в каютата.Нямам проблеми с алкохола.В Дубай за пет дена и една бира не съм изпил,просто защото никой не пие.

Пият си в нощните клубове и още как :)

Пътувам за кеф и не се хваля никъде.

Най-много познатите във Фейсбук да видят снимките.

Не съм алкохолик ( по мое мнение ) , но пък не ми допадат толкова строги рестрикции и не бих имал скрупули да вкарам алкохол на борда ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хора,на круиз се ходи да правиш кефа,а не да къркаш в каютата.Нямам проблеми с алкохола.В Дубай за пет дена и една бира не съм изпил,просто защото никой не пие.На круиз е друго,плащаш си 150евро на калпак и си пиеш колкото и когато искаш.На последния круиз с COSTA бяхме единствените,на които сервираха твърд алкохол в основния ресторант.Специално викаха сервитьор от някое барче да ни обслужва.После бирички или вино и накрая коктейлчета в театъра или някое барче.

Относно това дали си заслужава да се плаща пакет,по-горе някъде бях писал,че при тези цени на борда-8евро за коктейл състоящ се от 80%лед или пет евро за бира,то на второто сядане сме вече на плюс.

Да де, ама кефът е пълен, ако освен колкото и когато, имаш възможност да къркаш и каквото ти е кеф ;) Та ние на последният круиз, за да спазваме старата българска традиция, а и да направим някой лев икономия на MSC си употребявахме вечер в ресторанта нашия си контрабанден алкохол, въпреки че всички до един бяхме със закупени алкохолни пакети. Те също не останаха неизползвани :)

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.