Прескочи до съдържание

Accor hоtels - периодични промоции


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Има си я промоцията. Аз пробвах няколко дати и ме е адски яд , че чка сега я пуснаха. За Дубай в момента е по-евтино със 100 евро (420 вместо 520) спрямо това което платих на Orbitz и то на промоция -20%  :lol:

 

Е нямаш ли free cancellation? Повечето хотели в orbitz имат право на безплатна отмяна.

Връзка към мнение

Имаш ли регистрация в лоялната им програма (безплатно е)? Те са малко като Уиз, отстъпките са първо за членове, после за всички останали. И също като Уиз промоциите на някои места не винаги са привлекателни :)

Аз се регистрирах, естествено като новобранец нямам нищо натрупано. Но като гледам цените нищо не разбирам. Например за Виена края на януари уж пише с 40% надолу пък са по-високи от на букинг.

Връзка към мнение

Аз се регистрирах, естествено като новобранец нямам нищо натрупано. Но като гледам цените нищо не разбирам. Например за Виена края на януари уж пише с 40% надолу пък са по-високи от на букинг.

 

Най-вероятно става въпрос за 40% отстъпка от цените на рецепция (т. нар rack rage), а пък на букинг да са дали да продава за 50% от rack rate примерно. И сметката не излиза :) Може пък да има друг хотел, на който букинг дава само 30% от rack rate, там номера ще стане. И така, трябва да се ръчка :)

Връзка към мнение

Е нямаш ли free cancellation? Повечето хотели в orbitz имат право на безплатна отмяна.

 

С free cancellation цената беше със точно 100 евро по-висока спрямо незабавно плащане  :) 

Така е при всички хотели на Accor.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

За пътуващите към Филипините и изобщо ЮИ Азия може да е от полза:

 

Accor Hotels твърдят, че правят 40% намаление, а имат развита база в региона.

http://www.accorhotels.com/gb/promotion/specials/asiapacific.shtml

 

Enjoy up to 40% off your hotel stay all over Asia Pacific. Book by 7th February!

>Greater China, Indonesia, Malaysia, South Korea & Singapore : 12 Feb – 30 Jun 15

>Australia, Cambodia, Fiji, French Polynesia, India, Japan, Laos, Myanmar, New Zealand, Philippines, Thailand, and Vietnam: 01 Apr – 30 Jun 15

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Веригата Accor hotels (Novotel / Ibis / Mercure / M Gallery / Sofitel / Pullman) имат промоция, при която печелите бонус точки по програмата им - след три престоя печелите 8000 бонус точки (освен нормалните, които печелите винаги), които дават 160 евро отстъпка за следващи нощувки.

 

Трябва да се регистрирате тук:http://www.accorhotels.com/gb/leclub/hotels-offers/promotion-38658-promotion.shtml?xtor=AL-40 и да резервирате преди 15 март, а самите нощувки трябва да са до 31 август 2015. Съществуващи преди регистрацията резервации не се броят, т.е. ако са с право на отказ трябва да ги откажете и да резервирате пак след като се регистрирате.

Трябва да сте член на програмата им за лоялни клиенти Le Club, регистрация на сайта. След всяка нощувка печелите точки, и за всеки 2000 точки може да вземете 40 евро отстъпка. След тези 3 престоя вероятно ще съберете повече от 10000 точки, и ще достигнете златно ниво, което дава някакви привилегии.

(Внимание - най-евтините хотели от веригата Ibis Budget, май се казваха Etap преди, и Formule1 не участват в програмата за лоялни клиенти и в промоцията).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Отдавна не бях виждал смислена промоция на тези хотели. Мерси за инфото!

 

Иначе има сравнително евтин начин да се вземе Платинена карта, демек топ нивото им, май цялото упражнение е около 50 евро и после цял живот те черпят по чаша вино при пристигане.

Връзка към мнение

Добре звучи, до сега програмата им беше доста безмислена, поне според мен, но явно има промени.

Промени в програмата няма, просто промоция. 

Връзка към мнение

Отдавна не бях виждал смислена промоция на тези хотели. Мерси за инфото!

 

Иначе има сравнително евтин начин да се вземе Платинена карта, демек топ нивото им, май цялото упражнение е около 50 евро и после цял живот те черпят по чаша вино при пристигане.

Сподели го :)

Връзка към мнение

Сподели го :)

 

Ами не е точно промоция, но го споделям, пък ако прецените, го местете:

 

Трябва да си купиш 1 /една/ тяхна акция от борсата (в момента май малко под 50 евро) и да те запишат в списъка им на акционери. После докато си там имаш платинена карта.

 

Повече инфо тук:

http://www.accor.com/en/finance/retail-shareholders/how-to-become-a-shareholder.html

 

Не съм се заемел сериозно с въпроса, но когато отидох при инвестиционен посредник и казах, че искам да купя акция, както е описано тук, ме гледаха като полезно изкопаемо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз попрочетох и не е 1 акция, а 50 ...

Една е само ако е "регистрирана" (даже имаш право на глас с нея), което e ако си я купиш с хартийката , и то от Сосиете Женерал :)

 

От тук: http://www.accor.com/fr/finance/espace-actionnaires/club-des-actionnaires/votre-carte-de-fidelite-le-club-accorhotels-platinum.html#c1862

 

Article 2 - Conditions of Club membership Accor Shareholders - Shareholders holding at least 50 bearer shares or one registered share can become a member of the Club. Club membership Accor Shareholders is free. It is valid as long as the member of the Club meets those conditions for membership. Club membership Accor shareholders entitled to one Club membership card. This card is personal and allows to enjoy the services and offers, reserved for members of the Accor Shareholders Club.

 

Тук споделят за не един успешен опит за членство с по-малко от 50, както и лекотата, с която се купуват "регистрирани" акции:

http://www.flyertalk.com/forum/accor-le-club-accorhotels/1264341-club-des-actionnaires-master-thread-13.html

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, още са в сила Happy Mondays, всеки понеделник и вторник може да резервирате нощувки във Великобритания и Ирландия за 25 паунда през следващия уикенд.

Страницата е тук http://www.accorhotels.com/gb/hotels-offers/promotion-37481-promotion.shtml?xtor=AL-40

Тези нощувки би трябвало да се съчетават с промоцията от първия пост.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам платинено членство и нито акции съм купувал, нито бях ползвал дотогава хотелите на Accor (всъщност може би с изключение един-два пъти Ibis, май)

А как точно го придобих не си спомням точно, спомням си само че следвах някакъв алгоритъм, описан от Основателя, ама доста отдавна - в зората на Форума, да не беше даже още в Аерохрониките ... :rolleyes:
Друг е въпросът, че когато имат така шумно оповестявани намаления (уж за членове и пр.) всъщност се оказва, че е малко фалшива реклама, защото проверка в букинг например обикновено показва, че същите хотели там са на същите цени както тези с "намалението за членове" на сайта на Accor.

Но това е моето впечатление де, може и да бъркам.

Един-единствен път съм засичал реално намаление, което не излизаше никъде другаде.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам платинено членство и нито акции съм купувал, нито бях ползвал дотогава хотелите на Accor (всъщност може би с изключение един-два пъти Ibis, май)

А как точно го придобих не си спомням точно, спомням си само че следвах някакъв алгоритъм, описан от Основателя, ама доста отдавна - в зората на Форума, да не беше даже още в Аерохрониките ... :rolleyes:

Друг е въпросът, че когато имат така шумно оповестявани намаления (уж за членове и пр.) всъщност се оказва, че е малко фалшива реклама, защото проверка в букинг например обикновено показва, че същите хотели там са на същите цени както тези с "намалението за членове" на сайта на Accor.

Но това е моето впечатление де, може и да бъркам.

Един-единствен път съм засичал реално намаление, което не излизаше никъде другаде.

 

Разрових се и намерих темата, но доколкото виждам описания там начин за съжаление не работи, а и става въпрос, доколкото разбрах,  само за едногодишно членство, което е трудно за поддържане.

В случая с едната регистрирана акция става въвпрос за постоянно такова. Както и при случая с 50-те акции, но при единична цена около 50 евро, това ми излиза от критериите за евтино членство.

 

Иначе и моите наблюдения са, че техните т.нар. промоции редовно са на цените в букинг. Веднъж ползвах една 2 нощувки за 3, но това е всичко.

Връзка към мнение

Конкретно тази верига не знам, само предполагам, че е същото, но обикновено има изискване цената на сайта на веригата да е винаги най-ниска или поне равна на други сайтове, иначе дават безплатни нощувки и подобни като компенсация. Освен това (тук също) точки се печелят само, ако букнете директно от веригата (сайта, телефон, директно в хотела), без посредници.

Т.е. ако има промоция, цените в букинг евентуално ще спаднат съответно, но няма да е по-евтино от сайта на веригата, със или без промоция.

Връзка към мнение

Доста вериги не искат да признаят точки, освен ако не сте букнали директно през тях. Например веднъж си букнах Хилтън през Експедиа, беше по-евтино от техният сайт и не искаха да ми признаят точките, е после ги признаха, ама като от нас да мине. Измислиха си някакво оправдание за рейта на Експедиа и нищо не намазах от best rate гаранцията.

Връзка към мнение

Разрових се и намерих темата, но доколкото виждам описания там начин за съжаление не работи, а и става въпрос, доколкото разбрах,  само за едногодишно членство, което е трудно за поддържане.

В случая с едната регистрирана акция става въвпрос за постоянно такова. Както и при случая с 50-те акции, но при единична цена около 50 евро, това ми излиза от критериите за евтино членство.

 

Иначе и моите наблюдения са, че техните т.нар. промоции редовно са на цените в букинг. Веднъж ползвах една 2 нощувки за 3, но това е всичко.

 

По идея беше за едногодишно, но ми подновяват членството постоянно. Хем откакто го имам да нямам инто една нощувка в хотел на Accor :) 

Връзка към мнение

А моето платинено членство го направиха класик под предлог, че последната година не съм имала нощувки при тях и то малко след като бях направила резервация през сайта им ☺.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Нова промоция подобна на първата - 10000 точки (еквивалентни на 200 евро отстъпка) след 3 престоя поне по 2 нощи, до 31 август.

Трябва да се регистрирате тук: http://www.accorhotels.com/gb/leclub/hotels-offers/promotion-40600-hotel-offer.shtml?xtor=AL-40 (Sign up now). Важат нощувки направени след регистрацията, през май.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Стига сте ми плюли веригата!:)

Аз пък съм супердоволен от членството си (златна карта). Какво включва тази карта, а също и платинената, ще обясня по-надолу.

Това е веригата с най-много хотели по света мисля. Имат си за всеки джоб съответния клас.

За отстъпката и букинга сте прави, но разликата е, че получавате точки, равностойни на пари. Които винаги може да използвате.

Тазгодишното ми едноседмично Краби си беше от натрупани точки. Кеф.

Навсякъде почти имам 10% отстъпка от ресторантите и закуските. Принципно важи за Ибисите само, но и в Новотелите почти навсякъде ми правят като видят картата.

Дават ми по една безплатна напитка (голяма биричка, вино) на човек като Welcome drink vaucher.

Посрещат ме като принц. На места стават и приятни грешки. В Куско в Новотела, който е страхотен и може би най-луксозния хотел в града така се шашнаха от картата ми, че ми направиха втора 15% отстъпка. А го бях букнал в промоция и без това и накрая една нощувка ми се върза 100 и малко долара при нормална 170-180.

Приорити чек-ин.

Безплатен ъпдейт на стаята, ако имат свободна, на доста места са ми давали най-гъзарската стая. В Малага направо ме утрепаха с убийствен суит.

Нямат право да ми откажат нощувка три дена преди желаната от мен дата, ако няма места в хотела.

Почти навсякъде имат и паркинг, често безплатен.

Винаги поддържат супер ниво на обслужване.

Та аз съм супер хепи от Accor.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Нова промоция подобна на първата - 10000 точки (еквивалентни на 200 евро отстъпка) след 3 престоя поне по 2 нощи, до 31 август.

Трябва да се регистрирате тук: http://www.accorhotels.com/gb/leclub/hotels-offers/promotion-40600-hotel-offer.shtml?xtor=AL-40 (Sign up now). Важат нощувки направени след регистрацията, през май.

 

Е защо до 31 август, а не до 30 септември! :)

Има ли някаква периодичност на тези промоции при тази верига?

Връзка към мнение

Ами това е втората промоция от този тип, та не е много сигурно как ще е нататък... Предполагам ще има и за по-късно

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.