Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Понеже мнгоо се заговорихме за бира, да ви секна малко работния ентусиазъм в сряда и да повдигна оборота на заведенията след работа :)

 

Аз ли съм единственият фрийк, който обича като отиде някъде да си поръчва винаги местна бира и още по-странното да я снима? Ми и сам да съм, сам ще си се бутам :)

 

Дай да видим каква бирена колекция може да съберем в тая тема, аз ще започна с малка част и ще добавям....

 

Започвам с две китайски. Да ви кажа вкус не помня особено, аз не съм от мега ценителите и разбирачите, но ми харесва да консумирам местна бира, независимо дали има вкус на рядка водица. 

 

Yan...нещо си

222743_10150178293027965_86805_n.jpg

 

Tsingtao

226622_10150171012562965_6436168_n.jpg

 

Литовските бири определено си заслужаваха и ми събориха минимално предвидения бюджет с близо 50%. Като цяло си падам по лагери...

 

Svyturys

269417_10151114346877965_386684289_n.jpg

 

Тази не и помня името...

P1040394.jpg

 

Бирата като цяло не е популярна много в Русия, за сметка на една друга напитка :) Но си имат местните бири, в Санкт Петербург е популярната и в чужбина Балтика, но аз пих друго - Василеостровское!

299413_10151102984087965_520256731_n.jpg

 

Идва карибската серия. Presidente и Carib, типични плажни бири, носещи и съответното настроение.

303241_10150296579287965_912809165_n.jpg

 

318608_10150295344672965_695268472_n.jpg

 

Ма вижте ме колко съм доволен с първата покупка от супермаркета...

312816_10150296580637965_503134065_n.jpg

 

Чешката тежка артилерия, без думи...

Pilsner Urquell

460792_10151176790462965_1492679106_o.jpg

 

U tri ruzi. Тази си се вареше в пивоварната към едноименното заведение.

P1060522.jpg

 

Kozel е друга популярна чешка марка. По начало не съм фен на тъмните бири, но пък обичам да пробвам различни неща. 

P1060524.jpg

 

Парадоксално, но факт. Най-известната австралийска бира - Fosters въобще не се пие в самата Австралия освен по туристическите заведения. По-скоро е туристическа бира и целия маркетинг е насочен навън, самите австралийци между другото имат страхотни бири, уникални. James Boag, ако не се лъжа се казваше тасманийската бира, нямам търпение да я пробвам пак някой ден.

 

Но тук снимка на Fosters, не къде да е, а в Лондон, англичаните я консумират масово. 

P1020162.jpg

 

Мъчих се с тяхните лондонски ейлове два дни, но накрая ми писна, прекалено горчиво е за моя вкус и накрая примирено прибегнах до класическия Гинес. Пак в Лондон сниман, но го имам и в Ирландия, сигурен съм. 

 

P1020224.jpg

 

Е да, завърша с нещо от миналата седмица в Трявна...

P1080222.jpg

 

Следва продължение...

 

 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Голям маниак, чак и снимал! А няма ли снимки и след консумацията :D

 

Гледам да ги избягвам такива снимки, а и със сигурност не са най-интересните :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз отскоро съм фен на бирата, но не съм добър пияч и не мога да се похваля нито със снимки на бирата, нито с преживяванията след консумацията. Но, определено съм ВЕЧЕ любител.  :)

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз отскоро съм фен на бирата, но не съм добър пияч и не мога да се похваля нито със снимки на бирата, нито с преживяванията след консумацията. Но, определено съм ВЕЧЕ любител.  :)

Ама ти рядко имаш изпита бира по една или друга причина, то за това нямаш преживявания след консумацията :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз отскоро съм фен на бирата, но не съм добър пияч и не мога да се похваля нито със снимки на бирата, нито с преживяванията след консумацията. Но, определено съм ВЕЧЕ любител.  :)

Е то така се почва, първо книжка за люботел, после професионална :D

Връзка към мнение

Ама ти рядко имаш изпита бира по една или друга причина, то за това нямаш преживявания след консумацията :D

Крайно време е да се озова в ситуация, в която да няма пречки бирата сама да "отлети". :D

Връзка към мнение

Понеже мнгоо се заговорихме за бира, да ви секна малко работния ентусиазъм в сряда и да повдигна оборота на заведенията след работа :)

Аз ли съм единственият фрийк, който обича като отиде някъде да си поръчва винаги местна бира и още по-странното да я снима? Ми и сам да съм, сам ще си се бутам :)

Дай да видим каква бирена колекция може да съберем в тая тема, аз ще започна с малка част и ще добавям....

Аааа, браво, много готина темичка :)

Чак ожаднях и скокнах да си налея една бирка. ;)

Наздраве!

Обаче май никога не съм се сещал да си снимам бирата :rolleyes:  А може би има и една обективна причина.

Имам една такава обичайна практика:

Като тръгна от сутринта да обикалям и снимам в някой град/село - обикновено около 14 часа ми се изтощава батерията на фотоапарата. А тя е от тези специфични за съответния апарат и се зарежда със съответната приставка.  Та по това време първо, че вече съм поогладнял, второ съм зажаднял за бирка и трето - трябва да презаредя батерията.

Ерго - избирам някоя бирария, сядам да пийна и да замезя и помолвам да си включа в контакт зарядното за апарата.

Та явно в такъв момент обективно няма как да снимам :D

 

Пък и аз снимам главно архитектура и природа :)

И мадами де :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е чак пък да снимам, не. Иначе винаги си взимам местна, то иначе за какво съм бил път, като известните марки си ги има и вкъщи. 

Още си пазя една подложка за чаша от Прага, пише "Влез във форма" и на нея един пич тренира с кегче бира

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз отскоро съм фен на бирата, но не съм добър пияч и не мога да се похваля нито със снимки на бирата, нито с преживяванията след консумацията. Но, определено съм ВЕЧЕ любител.  :)

Е то така се почва, първо книжка за люботел, после професионална :D

 

... и накрая Формула 1 :D

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Крайно време е да се озова в ситуация, в която да няма пречки бирата сама да "отлети". :D

На оградено място следващият път със специален пропусквателен режим!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Що се касае до снимки, аз предлагам три в едно - бирата, пиещият, в състоянието след втората, третата такава. Представих си се за момент ...  :D

Връзка към мнение

... и накрая Формула 1 :D

Ама така е, имам доста стаж зад волана. И продължавам да съм ненаситна на това шофиране. :D Много ми допада, действа ми успокояващо. ;)

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Аз бира пропих през 2000 година в Германия, бях там 40 дена в командировка, и бях решил всеки ден да опитвам по една нова марка бира, че и по 2-3 марки даже на ден, то там марки бири колкото душа сака :D Та като почнах тогава, досега продължавам да пробвам :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Oooooo да, и аз обичам да си снимам биричката :) Подкрепям Жорето с темичката. Макар че тука в офиса се намират малко от тези снимки мога да предложа това:

 

Да започна с испанската вълна - San Miguel, някъде в Тарагона:

post-21-0-74818800-1368621302_thumb.jpg

 

 

Тенерифската - Dorada :

post-21-0-02827700-1368621461_thumb.jpg

 

 

Хърватските:

post-21-0-45136400-1368621508_thumb.jpgpost-21-0-55254400-1368621522_thumb.jpg

 

 

Черногорската:

post-21-0-83509000-1368621545_thumb.jpg

 

 

Ти си показал Гинес-а, а аз ще ви покажа друга моя любима - Smithwicks..post-21-0-77262600-1368621591_thumb.jpg

 

В Македония ни сервираха така:

post-21-0-06147000-1368621657_thumb.jpg

 

Имаме и този случай :

post-21-0-71576800-1368621702_thumb.jpg

 

 

Последно май Кипърските бири не съм показала все още..., а пък и напоследък нещо в жегата и сайдерчетата ми се услаждат..

Редактирано от Polina
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Вчера като се прибирах след работа ударих една бира в бирарията на централната гара в Цюрих.

Като казвам гарата не си представяйте централна софийска гара.

Бирарията е огромна и винаги с прясна наливна бира. Имаше изнесен бар отпред и не успях да подмина - просто не беше възможно въпреки десетте минути до влака.

Ама пусто не се сетих да снимам - откъде да знам че ще пуснеш такава тема.

Иначе името на бирарията също трудно се подминава особено лятото:

Brasserie FEDERAL - 100 Schweizer Biere und mehr

Обещавам да снимам следващия път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам кога ще започне и тук на повече места да се продава прясна бира, а не тези бутилирани неща. Слава богу Сърбия е само на 50 км. от София, а Зайчарското е много добро.

Връзка към мнение

Май само аз съм с лошо спомени от прясна бира и си предпочитам бутилираната.

Лошо боли глава..., но пък пия бира квато има :)

Връзка към мнение

Лошо боли глава..., но пък пия бира квато има :)

Да, наистина така казват, но мен не ме е боляло глава. Даже, бих казала, че ми харесва повече ...  :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.