Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имам си носталгия към Пиринското от време оно, че днешното е срам и позор.. :unsure:

Ако говорим за време оно, то и обикновеното варненско светло ставаше за пиене тогава :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже мнгоо се заговорихме за бира, да ви секна малко работния ентусиазъм в сряда и да повдигна оборота на заведенията след работа :)

...

 

Е да, завърша с нещо от миналата седмица в Трявна...

attachicon.gifP1080222.jpg

 

Следва продължение...

 

А като ходи в Трявна, да беше минал през местната пивоварна. Хубава, прясна бира, разкош!

Иначе мога да се запиша със снимка на един словашки Zlaty Bazant 

 

и да препоръчам полския Zywiec zywiec.jpg

post-142-0-26667200-1368698609_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Zywiec пих в Краков, но не съм документирал...май, трябва да си погледна снимките.

 

А в Трявна въпросното заведение беше препълнено ние като бяхме там. Много ми хареса надписа белгийска бира в Трявна или нещо такова пишеше :)

Връзка към мнение

Фен съм на бирата. Принципно най-любими са ми английските наливни бири в местния квартален пъб, които са доставени от локалната пивоварна. Винаги е интересно да опиташ местната бира, защото в град като Лондон има стотици малки пивоварни, които зареждат локалните заведения и всеки квартал се гордее със собствено производство, което е неповторимо и не можеш да опиташ на друго място. В централните райони имам две любими кръчми. Едната мисля се казваше "The Dove" и се намира на реката в близост до "Хамърсмит Бридж", а другата е в горната част на Челси в посока Нотинг Хил. Иначе още обичам немска бира, обичам белгийска бира, ама най-обичам чешка бира. Важно е да бъде наливна. В околните страни за мен най-добрата бира е хърватското "Карловачко", което е бирата на местните разбирачи в страната. Никога не пропускам да кажа, че съм фен на тази марка при посещение в Хърватия и обикновено следват радостни възгласи от страна на хърватите. "Ужичкото" също е добро, но го предпочитат младите хървати и някак е малко по-леко за моите вкусови рецептори...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Гледам спомена се и полската бира Zywiec, известна с култовите си реклами, впоследствие копирани навсякъде.

"Prawie jak" се превежда като "почти като". Думите след него в рекламата мисля нямат нужда от превод.

 

Тези трите са оригинални, има много имитации, някои доста сполучливи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фен съм на бирата. Принципно най-любими са ми английските наливни бири в местния квартален пъб, които са доставени от локалната пивоварна. Винаги е интересно да опиташ местната бира, защото в град като Лондон има стотици малки пивоварни, които зареждат локалните заведения и всеки квартал се гордее със собствено производство, което е неповторимо и не можеш да опиташ на друго място. В централните райони имам две любими кръчми. Едната мисля се казваше "The Dove" и се намира на реката в близост до "Хамърсмит Бридж", а другата е в горната част на Челси в посока Нотинг Хил. Иначе още обичам немска бира, обичам белгийска бира, ама най-обичам чешка бира. Важно е да бъде наливна. В околните страни за мен най-добрата бира е хърватското "Карловачко", което е бирата на местните разбирачи в страната. Никога не пропускам да кажа, че съм фен на тази марка при посещение в Хърватия и обикновено следват радостни възгласи от страна на хърватите. "Ужичкото" също е добро, но го предпочитат младите хървати и някак е малко по-леко за моите вкусови рецептори...

 

Не мога, просто не мога да пия английски бири. Може и да не съм попадал на каквото трябва, обикновено като седна някъде поръчвам нещо, което нищо не ми говори...обикновено ми се получава, но специално в Лондон винаги ми е било греда :)

 

P.S. За чатър(к)ите ще направя отделна тема довечера, да въдворим малко ред с оф-топика. Не че го обезкуражавам, напротив, безкрайно ви се радвам, но е добре да е канализиран :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мога да разбера какво не им харесвате толкова на Ейловете. По католическия великден в края на март бях в Лондон (голям студ беше) и пих основно ейлове. За мен прясната бира е най-добра и по тази причина бях основно на ейл. Верно че попаднах и на някакъв ароматизиран, дето не го допих, ама така става като искаш да пробваш всичко. :P

Случйно попаднахме в един класически провинциален пъб в Кент. Отиваме на бара и там барман поне на 50 години с риза и  елече ни отперва въпроса:

"What can I do for you, gentlemen?"

В първия момент бая се опулих :blink: . После ходих още няколко пъти за бира :D

И за да не е съвсем оффтопик поста, да кажа че най ми хареса London Pride.

Жалко че нямам снимки в телефона, останали са в апарата у нас. Ама ако имате интерес, мога да ви дам адреса - мястото е pure old-school British. Силно препоръчвам! В Лондон пъбовете не са такива, поне тези в центъра. Абе въобще - за ресторанти и барове мога да помагам във всичките държави дето съм ги написал там в профила.

Редактирано от georgiev
Връзка към мнение

Не мога да разбера какво не им харесвате толкова на Ейловете. По католическия великден в края на март бях в Лондон (голям студ беше) и пих основно ейлове. За мен прясната бира е най-добра и по тази причина бях основно на ейл. Верно че попаднах и на някакъв ароматизиран, дето не го допих, ама така става като искаш да пробваш всичко. :P

Случйно попаднахме в един класически провинциален пъб в Кент. Отиваме на бара и там барман поне на 50 години с риза и  елече ни отперва въпроса:

"What can I do for you, gentlemen?"

В първия момент бая се опулих :blink: . После ходих още няколко пъти за бира :D

Жалко че нямам снимки в телефона, останали са в апарата у нас. Ама ако имате интерес, мога да ви дам адреса - мястото е pure old-school British. Силно препоръчвам! В Лондон пъбовете не са такива, поне тези в центъра. Абе въобще - за ресторанти и барове мога да помагам във всичките държави дето съм ги написал там в профила.

 

Горчиво ми е, чисто и просто. Аз пък да разкажа друга случка от Лондон. Един познат работеше като готвач в пъб в сравнително краен квартал, почти на ръба на зона 1, абе беше си квартално пъбче. Аз и останалите мега ентусиазирани как ще пробваме нещо традиционно. 

 

Отивам при барманката и и казвам да ми предложи английска бира. Тя казва: Carlsberg? Казвам и че това е датска...следващото предложение и беше Becks. Отчаях се, един от олд таймерите висящи на бара обаче се намеси и и посочи какво да ни даде, име естествено не се сещам. Не ми хареса хич бирата, но пък бях доволен че съм пил нещо местно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Отчаях се, един от олд таймерите висящи на бара обаче се намеси и и посочи какво да ни даде, име естествено не се сещам. Не ми хареса хич бирата, но пък бях доволен че съм пил нещо местно :)

Ако е била примерно някой наливен битер от Fuller's, и на мен не ми харесват. Въпреки че се води една от най-добрите английски пивоварни изобщо, и традиционните англичани си обичат битер. :)

 

Като бях за първи път в Лондон, братовчед ми ме заведе в един пъб край Темза (в района на кея с големите яхти) в ранния следобед, почти празен. Бармана беше класик в занаята, и тъй като нямаше много клиенти, ни наля по един Гинес, и накрая направи детелинка на върха на пяната. Много бързо и без никакво старание. Отиграно и точно.

Guinness-Shamrock-300x240.jpg

 

И фигурата си остана така докато не изпих поне 1/3 от пинта. Тогава за първи път видях на живо как се прави това чудо. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Мен пък на ейловоте ме кефи това, че до последната глътка си имаш пяна в чашата и то не каква ми плътна, оставяща следа по стъклото.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мен пък на ейловоте ме кефи това, че до последната глътка си имаш пяна в чашата и то не каква ми плътна, оставяща следа по стъклото.

След такъв професионален коментар, просто заслужаваш титлата - чакай да помисля -

 

Бира-разбирач!

Връзка към мнение

Да допопълним колекцията от снимки :) макар вече да ми става неудобно :rolleyes:

 

Малко гръцки :)

post-21-0-02242100-1368734998_thumb.jpg

post-21-0-18485800-1368735024_thumb.jpg

 

John Smith сервираха ни го в Гинес чашки

post-21-0-22052100-1368735153_thumb.jpg :)

 

А това е Гинес в една кръчмичка в Корк..

post-21-0-32608700-1368735347_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да допопълним колекцията от снимки :) макар вече да ми става неудобно :rolleyes:

 

Малко гръцки :)

attachicon.gif07102012164.JPG

attachicon.gif09102012175.JPG

 

John Smith сервираха ни го в Гинес чашки

attachicon.gif05052013398.JPG :)

 

А това е Гинес в една кръчмичка в Корк..

attachicon.gifDSC02240.JPG

 

Аууу, каква е тая менте чаша последната? :)

Между другото, четката ми за зъби стои в гинес чаша, не знам дали не е подигравка с институцията, но това всеки ден ми напомня за Ирландия по два пъти :)

 

Ще допълвам и аз, давай смело със снимките!

Връзка към мнение

Аууу, каква е тая менте чаша последната? :)

Между другото, четката ми за зъби стои в гинес чаша, не знам дали не е подигравка с институцията, но това всеки ден ми напомня за Ирландия по два пъти :)

 

Ще допълвам и аз, давай смело със снимките!

И ние се изненадахме, но така ни ги наляха на бара.

Ами малко неудобно ми става, че нещо само аз качвам тука снимков материал и сигурно скоро ще почнат и с пръст да ме сочат :)

Абе подигравка.. ако ти не си кажеш кой ще разбере? А и важно е да ти е удобно :)

Връзка към мнение

Айде още две от мен, да не си изпукам всичките патрони, колкото за морална подкрепа :)

 

Първото е бира Viking, естествено в Исландия. Сложих квадратче върху другата глава, че не съм искал разрешение!

 

196194_10150107480382965_6917699_n.jpg

 

А второто е австрийката Zillertal в алпите близо до Инсбрук. Оказва се, че и там всеки район си има бира, често кръстена на района. Така мисля, че се казваше де, може и леко да ви лъжа, не мога да разпозная надписа от снимката. Еййй, какъв кеф ми беше да се излегна на летния шезлонг, слънцето препича, и макар и хладно като няма вятър беше перфектно. Пък другите нека се морят със ските по пистите!

 

167888_10150089241762965_3524114_n.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Въпрос към Георги... Що чини таз богоугодна тема в тоз раздел, при положение, че темата за твърдото гориво е на подходящото за целта място? :blink:

Връзка към мнение

Много добра идея ама направо си ме е страх да отида - има награда "пътуване в Прага" !!! като знам колко ми се ходи, а при Жоро никога не печеля, пък форума е негов...въобще урочасана работа <_<

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много добра идея ама направо си ме е страх да отида - има награда "пътуване в Прага" !!! като знам колко ми се ходи, а при Жоро никога не печеля, пък форума е негов...въобще урочасана работа <_<

Да ти го пусна на мейл, за да не е през форума и да не е урочасано :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Айде още две от мен, да не си изпукам всичките патрони, колкото за морална подкрепа :)

 

Първото е бира Viking, естествено в Исландия. Сложих квадратче върху другата глава, че не съм искал разрешение!

 

attachicon.gif196194_10150107480382965_6917699_n.jpg

 

А второто е австрийката Zillertal в алпите близо до Инсбрук. Оказва се, че и там всеки район си има бира, често кръстена на района. Така мисля, че се казваше де, може и леко да ви лъжа, не мога да разпозная надписа от снимката. Еййй, какъв кеф ми беше да се излегна на летния шезлонг, слънцето препича, и макар и хладно като няма вятър беше перфектно. Пък другите нека се морят със ските по пистите!

 

attachicon.gif167888_10150089241762965_3524114_n.jpg

Обаче на първата снимка човека до теб си резнал като от някой филм на ужасите, както им задраскват главите от снимките, щото вече са убити или точно това им предстои! :D Малко цвят можеше да вкараш, с това черно.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.