Прескочи до съдържание

Застраховка за бременни при пътуване в чужбина (ЮАР)


Препоръчани мнения

Здравейте! Какви застраховки си правите при пътуване при бременност?


Можете ли да ми кажете дали има застрахователна компания в БГ, която прави застраховки за усложняване на бременността по време на пътуването. Става въпрос за пътуване извън ЕС - в ЮАР, когато ще бъда в 22-23 г.с. Бременността ми е нормална и вярвам, че всичко ще е добре, но все пак ми се иска да си направя някаква застраховка.  :)


Вярвам, че много от вас са имали същия казус. Каква застраховка да си направя според вас? Нещо друго, за което трябва да помисля? 


Благодаря предварително!


Не съм сигурна къде е правилното място на темата, за това, ако има нужда - моля да бъде преместена  :)


Връзка към мнение

Здрасти, може да погледнеш ето тази тема, след мнение #20: http://magelanci.com/topic/869-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5/

 

Красен, ако види темата може да каже как разрешиха проблема, но май обстоятелствата са ви доста различни, те бяха до Гърция. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.bulstradlife.bg/2012_Travel_Insurance_special_conditions.pdf

 

Това са условията на Булстрад - не застраховат бременни.

А тука има отговор на застраховател на такъв въпрос:

 

http://www.zastrahovamse.com/medicinska

 

Не зная как седи въпросът при Номадите, но може да се провери:

 

http://www.worldnomads.com/

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бременни се застраховат за Помощ при пътуване, но всъщност се покриват само акутни състояния, които по определение са:

Заболяване с остро начало и прогресивен характер, налагащо спешно изследване и лечение поради внезапно възникнали болки и пряко застрашаване живота на застрахования. Тълкуването обаче на това състояние може да е всякакво, а ако се наложи нещо повече след извършване на абсолютно необходимите мерки, то по всяка вероятност няма да е покрито.

Моят съвет е да говориш със застрахователите и да изискваш срещу заплащане на допълнителна такса и подписване на добъвък (или изрично вписване на текст в полицата) да ти покрият и този риск. Някъде може и да стане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох-ох-ох,имате "голям" проблем!!!Всичко при застрахователите приключва с думата бременност.Няма да те застраховат(конкретно за усложнения с бременността) и това е сигурно.Ние си пътувахме в Европа и си извадихме-Европейски здравни карти,но случая при вас е от съвсем друго естество.До колкото се сещам,а и това което съм чел.....и при международните застрахователни компании положението е същото,така че не знам какъв съвет да ти дам!!!Освен безпроблемно пътуване и Господ с вас за друго не се сещам.

 

Моят съвет е да говориш със застрахователите и да изискваш срещу заплащане на допълнителна такса и подписване на добъвък (или изрично вписване на текст в полицата) да ти покрият и този риск. Някъде може и да стане.

Ей това няма как да стане. :)

Връзка към мнение

Много благодаря на всички за съветите. Сега се консултирах с един застраховател, който реално работи с много застрахователни компании и сключва застраховка с която компания желаеш.

Той ме посъветва да си направя "Помощ при пътуване в чужбина" на Армеец.

Реално при бременност се покриват само следните разходи:

"Покриват се само медицински разходи, свързани със спасяване живота на бременната и/или детето, при условие, че към датата на заминаване (предприемане на пътуването от страна на Застрахованата) остават най-малко два месеца до определения от лекарите термин на бременността... Застрахователят възстановява направените медицински разходи в случай на преждевременно раждане или аборт, когато те са предизвикани от настъпила злополука, покрита по тези условия;"

За 15 000 евро цената е около 12 лв за 8 дни (какъвто е моят случай).

Това е, което открих за момента. Ако някой има други идеи - ще се радвам да сподели. 

Връзка към мнение

Реално при бременност се покриват само следните разходи:

"Покриват се само медицински разходи, свързани със спасяване живота на бременната и/или детето, при условие, че към датата на заминаване (предприемане на пътуването от страна на Застрахованата) остават най-малко два месеца до определения от лекарите термин на бременността... Застрахователят възстановява направените медицински разходи в случай на преждевременно раждане или аборт, когато те са предизвикани от настъпила злополука, покрита по тези условия;"

Това е единственото което предлагат всички застрахователни компании.Ако ти е достатъчно(на мене не ми беше),остава само да се застраховаш. :)

Връзка към мнение

Ако ти е достатъчно(на мене не ми беше),остава само да се застраховаш. :)

Краси, не мога да кажа, че ми е достатъчно, но това е всичко, което се предлага... май :) Вие не я ли направихте тази застраховка? 

 

Ще следя темата защото ме интересува. Кой месец ще пътувате? Аз ще летя юни в 18гс-19гс.

Аз ще пътувам през май - (22-23 г.с.)

Връзка към мнение

Краси, не мога да кажа, че ми е достатъчно, но това е всичко, което се предлага... май :) Вие не я ли направихте тази застраховка? 

 

Аз ще пътувам през май - (22-23 г.с.)

Да направихме я,но тя е застраховка стандартен тип,без някакви допълнителни екстри.

Ето какво ще те посъветвам аз:щом пътуването ти е дълго,а е и извън Европа,то най-добре се застраховай при Номадите.Ще дадеш повече пари но получаваш много насреща.Избора е твой. :)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 най-добре се застраховай при Номадите.Ще дадеш повече пари но получаваш много насреща.Избора е твой. :)

За пръв път ги чувам тези Номадите! Никога не съм се застраховала при тях. Доколкото разбирам до 26-тата г.с. покриват. За 7 дни излиза 29 евро, а за 8 - 52 евро :) Някой ползвал ли ги е? 

Връзка към мнение

Виолета, тук в подфорум има писано за застраховките при тях :) , много ги ползват номадите, мисля, че са номер 1 за пътуващи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да мисля,че доста хора от форума са ги ползвали,включително и аз.Застраховките при тях са на периоди и в случая 8 дни се равняват на застраховката за 14 дена(две седмици).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Номадите много накратко:

 

+ най-голямото покритие

+ разпознаваем бранд по света, съответно в повечето дори по-апокрифни държави болниците са запознати и може да ти се размине някое плащане. Пак зависи и кой е застрахователя, с който работят де. В различните държави са различни, за България мисля, че е IHI Bupa от Дания. 

+ много лесна онлайн резервация, както и онлайн система за пускане и обработване на заявки за плащане. Лесно удължаване на периода също. Въпреки, че може в падащото меню да скачат от 3 на 5 дни, а пътуването ти да е 4, нищо не пречи в третия ден да си увеличиш застраховката с още един. Леко е дразнещ този детайл, признавам

 

- имат остатък, до 70€ си плащаш всичко. Т.е. полезни са при по-сериозни събития.

- доста скъпи са си, спрямо българските застраховки за 3-4 пъти повече, но пък и покритието е доста по-сериозно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

- имат остатък, до 70€ си плащаш всичко. Т.е. полезни са при по-сериозни събития.

Георги, мога ли да те помоля да ми обясниш какво означава "имат остатък, до 70Е си плащаш всичко"

И моля също за линк към подфорума за тях, че не го намирам.

Благодаря!

Връзка към мнение

Значи, че от сумата, която им искаш се вадят 70 евро и ти плащат останалото.

Една тема за застраховките: http://magelanci.com/topic/2715-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2/?hl=%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8

Други такива онлайн застрахователи са worldescapade.com , там нямаше остатък, но не знам много за тях, защото не работят там, където живея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи, че от сумата, която им искаш се вадят 70 евро и ти плащат останалото.

Една тема за застраховките: http://magelanci.com/topic/2715-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2/?hl=%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8

Други такива онлайн застрахователи са worldescapade.com , там нямаше остатък, но не знам много за тях, защото не работят там, където живея.

 

worldescapade не знам какво се случи с тях, но нещо май са сменили собственика, последния път сайта им беше само на френски, даваше бъгове, не бих препоръчвал вече. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.