Прескочи до съдържание

Dreamcheaper.com - автоматичен оптимизатор за цената на нощувките


macf1an

Препоръчани мнения

От известно време наблюдавам този сайт, и май най-накрая са готови за голямата сцена:

 

http://www.dreamcheaper.com/

 

Статия за дейността му може да намерите тук:

http://techcrunch.com/2015/03/10/dreamcheaper/

 

С две думи: когато имате резервация с право на безплатна отмяна, може да я препратите към тях. Техните сървъри започват да търсят периодично по-добра оферта, а ако намерят такава, автоматично ви канселират старата, и ви правят нова, по-евтина резервация.

Процесът не е еднократен, а до самия ден на настаняване.

На финала плащате 20% комисионна от разликата.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Вече ги задействах със седем нощувки.Да видим какво ще стане,че и без това тези цени на нощувки за Исландия ме изнервяха.

Сега чакам да ми пратят линк за регистрация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имайте предвид, че ползвайки подобни услуги до голяма степен губите контрол върху процесите и поверявате сделката на трета страна. Дори не мога да си представя, че ще дам възможност на някаква интернет платформа да отменя направени резервации от мен. Озадачен съм, че въобще е възможно подобно нещо, но явно в тази криза хората правят пари на гърба на други хора. Както и да е, мислете с главите си...

Връзка към мнение

ами аз също ще поизчакам, все пак си има и разни лични данни във всяка резервация; освен това знам ли дали няма риск да отида на място и да се окаже, че резервация няма... 

 

но всъщност мога да пробвам - ще си направя някаква измислена резервация в booking с плащане на място и ще им я пусна; само с отказването на резервацията всъщност не ми е ясно - в booking е лесно, а на тези ще им чета първо по-внимателно условията; всъщност на сайта май не намирам такива...

 

интересен въпрос е как ще правят резервациите с плащане на място, но гарантирани с кредитна карта (каквито май са доста); не виждам как ще имат инфо за кредитната ми карта + csc номера

Редактирано от logist13
Връзка към мнение

Абе имайки предвид няколкото случая напоследък, когато не връщат парите по отменена резервация и се правят на ударени, малко съм скептичен какво ще стане ако някой направи и отмени 5-6 пъти...

Тези случаи май не бяха с букинг де, но Dreamcheaper твърдят, че работят с всички...

Интересно е дали търсят само в същата платформа, в която е направена резервацията или всички?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Май работят.  Преди няколко месеца (2-3) добавих една резервация, днес получих следното:

 

Hi Vlad,

We just found a better price for your hotel reservation!
We could cut your rate by 169 EUR down to 158 EUR only, a saving of 52%!


За съжаление вече съм запазила друг хотел с non-refundable cancellation.
Само не знам защо се обръщат към мен с Влад.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Предплатените са без право на отмяна.Препраща се потвърждението на резервацията.

 

Не е точно така - аз например често правя предплатени резервации, които имат право на безплатна отмяна (и ако отмениш ти връщат обратно всички пари).

 

абе и 169 намалено до 158 по никакъв начин не е 52%

 

Аз го разбирам, че намалението е със 169 евро, тоест цената пада от 327 на 158 евро. Сериозен дискаунт :)

 

Иначе да споделя моя опит с Dreamcheaper.com. За последните 3 месеца ги пробвах с общо 8 резервации и досега - абсолютно нищо. Или винаги успявам да намеря най-ниската възможна цена или просто системата им не работи особено добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е точно така - аз например често правя предплатени резервации, които имат право на безплатна отмяна (и ако отмениш ти връщат обратно всички пари).

 

 

Аз го разбирам, че намалението е със 169 евро, тоест цената пада от 327 на 158 евро. Сериозен дискаунт :)

 

Иначе да споделя моя опит с Dreamcheaper.com. За последните 3 месеца ги пробвах с общо 8 резервации и досега - абсолютно нищо. Или винаги успявам да намеря най-ниската възможна цена или просто системата им не работи особено добре.

Правилно си разбрал. Цената беше 327евро, когато запазих и дадох резервацията на DreamCheaper.

А и все пак си избрах хотел от верига, за който знам, че мога да постигна по-ниски цени.

Става въпрос за Хилтън в Кьолн.

 

 

А услугата търси цена за същия хотел, за същите дати, така ли?

Да, за същите дати търси.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.