Прескочи до съдържание

София - Хавана - София ~555 €


Препоръчани мнения

Официално намаление на KLM. Според мен цената е доста прилична, предвид удобството, че се заминава от София и връщането е пак там. Вероятно по търсачките може да се намери по-добра цена, според мен е реалистично нещо от порядъка на 500 €.

 

 

Календар с цените и резервиране: http://www.klm.com/travel/bg_en/plan_and_book/booking/book_a_flight/index.htm

 

 

Дбавка: хм, да, намерих го за същите дати за 545 € на друго място (ако плащате с „Maestro", няма такса).

 

Престои: 7 часа в Париж на отиване, около 2 часа в Амстердам на връщане.

 

 

Тука нещо разправят за 'авана, Куба :)

 

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

budgetair.es - 530 с маестро, 520 през skycheck.de с виза електрон, 503 през travelgenio.es с маестро или дайнърс.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Много внимателно го оглеждам в периода за май-юни. Има ли нещо по-добро от Кубана за полет Хавана-Канкун и скромната цена от 347 евро за полет от 1:20 ч....?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

budgetair.es - 530 с маестро, 520 през skycheck.de с виза електрон, 503 през travelgenio.es с маестро или дайнърс.

 

Вкарвам една скоба. Имам предположение, че испанските сайтове понякога не приемат картата, ако не е издадена в Испания. Може би не всички отстъпки важат за целия свят.

 

Онзи ден опитвах да купя едни билети от budgetair.es с дайнърс клуб картата си, но сайта упорито не я приемаше. Опитах и с маестро - същата работа.

Много внимателно го оглеждам в периода за май-юни. Има ли нещо по-добро от Кубана за полет Хавана-Канкун и скромната цена от 347 евро за полет от 1:20 ч....?

 

За съжаление друг директен полет от Хавана до Канкун няма. Виж мнението на macf1an по-долу. Но явно Кубана са дигнали цените, само преди 2 месеца летях по същия този маршрут за по $175 на човек.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

А как стои въпроса с визата и евентуално двукратно влизане в тая евтина държава?

 

Виза обикновено се продава директно от авиокомпанията и се взима преди излитане, при нас поне беше така.

 

Всяко влизане в Куба ще ти струва по $25 за виза и по още $25 за излизане (тази такса е задължителна).

 

Тоест двукратно влизане ще ти струва "само" по $100 на човек.

 

Куба е евтина за някои неща, но далеч не за всичко...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хавана - Канкун директни имат и Аеромексико, и Блу Панорама

 

За budgetair - с едни карти става, с други - не ..

Връзка към мнение

Запазил съм си билети по промоцията за края на май-началото на юни. Само запазил, а не купил.

Помагайте за малко по-човешки цени до Канкун...иначе ще ги отказвам и кубинските.

И само самолетен вариант ли има от Куба до Мексико? Някой да знае за ферита?

Връзка към мнение

Някой чувал ли е нещо за това:

http://www.travelcubacaribbean.com/cruise/cruise.asp

 

Търся ферита между Куба и Канкун (ако не сте забелязали, щото никой нищо не ми пише!):).

Може и круиз за около седмица, но да е с тръгване от Куба, да посещава Мексико и да се връща в Куба.

Помагайте, че заради вас ще ми пропаднат резервациите в КЛМ...:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В tripadvisor препоръчват търсенето на малка лодка пълна с кубинци, която бяга в посока Мексико. Предполагам правилните хора в Куба имат редовна такава линия.

 

Фери нЕма. Поне не намирам информация.

 

Круиз - пак няма много логика да има. Че даже и да се връща в Куба. Надали много кубинци биха се възползвали.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Круизите ще са за туристи. Знам за такива около Куба, със спирка в Ямайка, за Канкун не съм чувал.

Връзка към мнение

Давайте Ямайка тогава.

Че 2 седмици в Куба ще ми дойдат много. Знам, ще кажете, че не са много, ама на мен са ми:)

Връзка към мнение

Примерно http://www.yourcubacruise.com/yourtrip.aspx ама не съм ги ползвал, само съм гледал. Аз бих летял до Канкун, ама ако цената не става...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Давайте Ямайка тогава.

Че 2 седмици в Куба ще ми дойдат много. Знам, ще кажете, че не са много, ама на мен са ми :)

 

Напротив, на същото мнение съм... Една седмица в Куба ми беше предостатъчна, да не кажа че накрая беше на ръба да ми доскучае.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е тя Куба си е евтина за кубинците. Все пак трябва твърда валута и са намерили начин да си я набавят щом оцеляват 50 години под ембарго :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току що пристигам от Куба в Мексико, ако искате ме разпънете на кръст, но аз за първи път нямах търпение да се махна от дадено място. Ужасена съм от Хавана, на другите места по бива. Капитане, вече като я видях можем да поспорим относно това, колко е цивилизована Куба.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хм, неочаквани коментари. На нас 3 седмици ни стигнаха само за 1/3 от Куба и то набързо преди година. Даже си мисля, че следващия път мога 2 седмици да запълня само в Хавана. Но явно всеки си има предпочитания. А който познавам и е ходил там, го е правил поне два пъти или иска да се върне.

Иначе има прекрасни места за гмуркане, трекинг, плажовете няма да ги коментирам, храната е мечта, музика и танци в големи дози, а хората (особено тези, при които спахме и опознахме по- добре) са големи душички. Разходите не са ни били по- големи от тези в България, а не се стискахме определено. Колкото до полетите до съседни места (дори на 100тина мили), както в централна и Южна Америка, независимо от разстоянията, цените са безумни.

Редактирано от Elitsa Popova
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.