Прескочи до съдържание

с къде може да се комбинира Иран


slujitel

Препоръчани мнения

Здравейте, една от следващите дестинации ще е Иран. Ще се лети от Истанбул, това е ясно, обаче много ми се иска да я комбинирам с още някъде. Приемам предложения с коя друга държава би могло най-лесно да се комбинира с полет. До къде има евтини полети от Техеран, може би Кувейт. Изключвам държавите, като Таджикистан, за където е невъзможно да се вземе виза,

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз смятам да ходя в Иран след месец с още 1 или 2 приятели. Мисля да го комбинирам с Азърбайджан, защото от Баку има добри полети до Истанбул. Другият вариант е да включим и Грузия и да се върнем от Тбилиси до Истанбул.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз смятам да ходя в Иран след месец с още 1 или 2 приятели. Мисля да го комбинирам с Азърбайджан, защото от Баку има добри полети до Истанбул. Другият вариант е да включим и Грузия и да се върнем от Тбилиси до Истанбул.

 

Как решавате въпроса с визата за Азербайджан? По принцип като проучвах ми се стори доста тегава.

Връзка към мнение

Чрез техни агенции.Отнемало 15-тина дни. Още не сме ги подали, защото не сме се спряли твърдо на маршрута, но тези дни трябва да го направим.

Връзка към мнение

Аз смятам да ходя в Иран след месец с още 1 или 2 приятели. Мисля да го комбинирам с Азърбайджан, защото от Баку има добри полети до Истанбул. Другият вариант е да включим и Грузия и да се върнем от Тбилиси до Истанбул.

А по суша ли ще минете?

Връзка към мнение

Здравейте, една от следващите дестинации ще е Иран. Ще се лети от Истанбул, това е ясно, обаче много ми се иска да я комбинирам с още някъде. Приемам предложения с коя друга държава би могло най-лесно да се комбинира с полет. До къде има евтини полети от Техеран, може би Кувейт. Изключвам държавите, като Таджикистан, за където е невъзможно да се вземе виза,

Има сравнително ефтини полети от Истанбул за Тбилиси, от там може да се съчетае с Армения и по суша - Иран. Едни приятели правиха подобна обиколка и останаха много доволни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как решавате въпроса с визата за Азербайджан? По принцип като проучвах ми се стори доста тегава.

По принцип визата за Азербайджан се издава за около месец в посолството в София.На мен ми я дадоха за една седмица(150лв.мисля беше).Казах на консула,че отивам на най-високият връх в Източен Кавказ-Базардюзи.Изкефи се много и искаше снимка от върха.Не я получи за съжаление,не се качих

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А по суша ли ще минете?

Самолет Истанбул - Техеран и след обиколката на Иран по суша до Баку, а оттам със самолет до Истанбул.  Ако включим и Грузия, вероятно по суша до Тбилиси и пак връщане със самолет.

По принцип визата за Азербайджан се издава за около месец в посолството в София.На мен ми я дадоха за една седмица(150лв.мисля беше).Казах на консула,че отивам на най-високият връх в Източен Кавказ-Базардюзи.Изкефи се много и искаше снимка от върха.Не я получи за съжаление,не се качих

Това отдавна ли е било? Сега не дават визи в посолството, трябва да се обърнеш към някоя от туристическите им агенции. Имам оферти от 3-4 такива на стойност от 20-50 долара.

Връзка към мнение

Бях там 2009,те и тогава искаха покана,ама ние се направихме на чукнати,отидохме в посолството в кв.Изток.Разказахме плана за пътуване с кола(през Грузия и Армения),изкачване на Казбек и Базардюзи и консула каза:По-принцип така не се прави,ама ме кефите(е не точно така де),елате след седмица за визата.

П.П.Ако сте с кола оттук,за там не трябва карне дьо пасаж,но за Иран трябва

Редактирано от malkia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

GeorgiD, значи отиваш в посолството и редиш на консула: виж к'во, дай една виза, пък аз ще ти донеса оная снимка от Базардюзи, дето оня, malkia, ти върза тенекия за нея! :)

 

По темата: аз бих комбинирал с Узбекистан или Таджикистан.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Моят план беше да го комбинирам с Иракски Кюрдистан, по-конкретно Ербил и региона. Т.е. полет Истанбул - Техеран, Ербил - Истанбул. На прилични цени бяха. 

 

За съжаление нещата там не са много ок в момента, въпреки че Ербил е сравнително далеч от фронтовата линия. Но един хубав ден като се успокои обстановката бих го направил точно по тоя начин. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Армения срещнах много хора, които продължаваха към Иран.

Иначе на мен и месец в Иран не би ми стигнал, не виждам защо трябва да се комбинира с нещо, освен вентуално с Истанбул, ако там се сменят полети. Но за мен Иран си е мечта номер 1.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Армения срещнах много хора, които продължаваха към Иран.

Иначе на мен и месец в Иран не би ми стигнал, не виждам защо трябва да се комбинира с нещо, освен вентуално с Истанбул, ако там се сменят полети. Но за мен Иран си е мечта номер 1.

Месец в Иран... не е моя стил. Винаги гледам да мина поне през 2 държави, и без това парите и живота няма да ми стигнат да видя всичко, което искам. От Истанбул ще се лети, но ние сме го виждали, а и пак ще му отделим ден-два, така, че не се брои.

Връзка към мнение

Месец в Иран... не е моя стил. Винаги гледам да мина поне през 2 държави, и без това парите и живота няма да ми стигнат да видя всичко, което искам. От Истанбул ще се лети, но ние сме го виждали, а и пак ще му отделим ден-два, така, че не се брои.

И аз мисля така - като ще се дават 700-800-900 евро за самолетен билет, поне 2 държави да видя, ако не може 3. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз мисля така - като ще се дават 700-800-900 евро за самолетен билет, поне 2 държави да видя, ако не може 3. :)

 

Ами тогава два месеца бе, блонди! :P Месец в Иран и месец на другото място - няма лошо.

Не зная къде ги гледате тия цени 700-800-900 евро дотам... От Истанбул до Техеран съм намирал двупосочен за под 150 €. Както и да пътуваш до Истанбул, няма как да докараш цената дори до 700 €.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами тогава два месеца бе, блонди! :P Месец в Иран и месец на другото място - няма лошо.

Не зная къде ги гледате тия цени 700-800-900 евро дотам... От Истанбул до Техеран съм намирал двупосочен за под 150 €. Както и да пътуваш до Истанбул, няма как да докараш цената дори до 700 €.

Аз само за 2-та месеца да се включа, цената естествено не е такава, тя може би говори за принципа.  2 месеца отпуска нямааа, и аз искам, ама няма, ще трябва да се побера в има - няма 3 седмици.

Връзка към мнение

Ами тогава два месеца бе, блонди! :P Месец в Иран и месец на другото място - няма лошо.

Не зная къде ги гледате тия цени 700-800-900 евро дотам... От Истанбул до Техеран съм намирал двупосочен за под 150 €. Както и да пътуваш до Истанбул, няма как да докараш цената дори до 700 €.

Ааааа, блонди в Иран цял месец ми се види малко рисково :blush:Имам случка в Египет, сега се сетих,  ще ида да я разкажа в другата тема.  Ама аз верно говорех по принцип. Билетите до Малайзия-Австралия-НЗ са баш толкова - 869 евро. И за твое сведение, мога го докара до 700 тоя твоя билет, ама няма да ти кажа, да не ми  земеш ноу-хаутУ ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.