Прескочи до съдържание

Куба и Мексико и друго място може да се включи


Лидия

Препоръчани мнения

Нека не се влиза в спор дали е хубаво или не е в Куба. :) Всеки вижда нещата различно и това си е негово право. Освен това,  всички ние виждаме  и различни неща. Или просто си затваряме очите за тези, които не ни харесват. Както аз на едно невероятно красиво място първо ще видя боклука и мръсотията/ако ги има/, пък после ще си пренастроя мерника на възхищението към другите неща.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както вече казах неведнъж, нека всеки сам си изгради мнение. Написах го и в пътеписа, можеби съм единствената, на която Куба не е харесала. Просто не ми хареса и това е. Не е само до просяците, това е цялостно мнение и моля, не ме учете как да гледам една държава, определено си имам изграден мироглед, мой си мироглед. А относно дали Куба прилича на Канкун, Хургафа или Хавай, ооо, прилича и още как. Откакто е атрактивна и леснодостъпна за туристите, и пълна с туристи толкова е заприличала, че няма и накъде повече, само дето туристите не са американски. На другите места не съм била, но определено трябва да кажа, че за разлика от Канкун, кубинците гледат на туристите като ходещи пачки, които са длъжни да им дадат, а мексиканците - не. Алекс, не е към теб, ти отиди, виж, макар, че ти си толкова положително настроена, че съм сигурна, че ще ти хареса. Де да бяхме всички като теб, ама не сме. Затова не ми се пишеше пътепис, защото не мога да кажа истината, а не мога и да излъжа, ама вие напиши, та напиши.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Служител, не съжалявай за написания пътепис, в него има много полезна информация, която ще е от полза за доста съфорумци. :) 

Връзка към мнение

Както вече казах неведнъж, нека всеки сам си изгради мнение. Написах го и в пътеписа, можеби съм единствената, на която Куба не е харесала. Просто не ми хареса и това е. Не е само до просяците, това е цялостно мнение и моля, не ме учете как да гледам една държава, определено си имам изграден мироглед, мой си мироглед. А относно дали Куба прилича на Канкун, Хургафа или Хавай, ооо, прилича и още как. Откакто е атрактивна и леснодостъпна за туристите, и пълна с туристи толкова е заприличала, че няма и накъде повече, само дето туристите не са американски. На другите места не съм била, но определено трябва да кажа, че за разлика от Канкун, кубинците гледат на туристите като ходещи пачки, които са длъжни да им дадат, а мексиканците - не. Алекс, не е към теб, ти отиди, виж, макар, че ти си толкова положително настроена, че съм сигурна, че ще ти хареса. Де да бяхме всички като теб, ама не сме. Затова не ми се пишеше пътепис, защото не мога да кажа истината, а не мога и да излъжа, ама вие напиши, та напиши.

Ааа, да не вземеш сега да не пишеш повече :blush: Че и какви хубави снимки показа. Много е важна и полезна и другата гледна точка. Що пък трябва да е захаросано и сиропирано всичко?За твое успокоение ще кажа, че имам приятели, които ходиха по различно време преди няколко години и също не бяха впечатлени, освен от Хавана. Хора, които много и непрекъснато пътуват.  По тази причина аз не препирам много за там. В плановете ми съществува като едно хубаво и подробно Мексико и 4-5 дни в Куба  с полет от Канкун до Хавана.

Така преди време  на мен не ми хареса Малта :blush:  Едвам изтърпях дните там, добре че, прескочихме до Сицилия, та не бях съвсем валат. :)  Гозо, Мозо, Мдина и пр - като си гледам снимките - ами, красиво е, ама тогава всичките тези къщи в пясъчен цвят, едно такова монотонно, няма дървета, тук-таме някой зокум или кактус. Църквите и те - празни, студени. :blush: Светна ми на душицата, като влязох в гръцката църква. :blush:

Така че, когато ходим по света, ходим, за го опознаем. А не - за да го харесаме на всяка цена. И когато има и хубави и неприятни неща е много важно кои са с превес. :) Лично мнение.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На мен пътеписа ми хареса много :) Нека всеки си има собствено мнение за нещата. Аз прочетох и други отрицателни коментари за Куба. Няма как на всички да ни харесват едни и същи неща, иначе щяхме да ходим само в едни и същи страни и в други да не стъпваме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нека има повече мнения, всеки си има предпочитания, както са казали руснаците "На вкус и цвет товарищей нет"

Покрай едно ходене на мексикански ресторант жената почна да си харесва Мексико като дестинация... Та почвам да се чудя нещо природа къде може да се види там? Вулкани, пустиня с кактуси? Че аз в големи градове не мога да седя, на колониални църкви съм се нагледал за цял живот..., освен Теотихуакан и градовете на маите нещо интересно?

Някакви фестивали, с тия скелети, кога и къде?

Тоя форум предразполага към мързел, преди щях да почна да чета, а сега първо питам  :blush:

За Куба се чудя, ходеше ми се, пък и да покажа на жената социализъм, ама май скъпичко идва от Мексико

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И на мен ми хареса пътеписа. Този, да го нарека нежно "лежерен", манталитет на народонаселението не на всеки се харесва.  Ден да мине, друг да дойде. Вярно, че са по-образовани кубинците, но то онова, другото, си им е в кръвта...

Алекс, и за така за Малта :) Аз бях компенсирана с 10 дни в Тунис, та я забравих напълно и завинаги.

Редактирано от Iva_a
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Куба се чудя, ходеше ми се, пък и да покажа на жената социализъм, ама май скъпичко идва от Мексико

Ами аз преди време си бях направила планче за едно дъъълго Мексико: кацане  през Мадрид в Мексико сити и оттам присъединяване към руска група и обикаляне с автобус на всичко интересно в радиус от 500-600 км. после - полет Мексико сити - Канкун, там почивчица 7 дни + обикаляне на интересното наоколо. Оттам бях намерила  пакетни оферти за по 330 долара - 4 нощувки+самолетен билет до Хавана. Ама това преди 4 години, може би. И после Канкун-Мадрид-София. Обмислях и вариант - връщане от Хавана, ама излизаше доста по-скъпо.

 

Алекс, и за така за Малта :) Аз бях компенсирана с 10 дни в Тунис, та я забравих напълно и завинаги.

Ооо, радвам се, че не съм само аз. ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Slujitel от всичко прочетено горещо ти препоръчвам Япония и съм сигурен , че ще си очарована !!! 

 

Относно Куба мен също мизерията не ме плаши и бих се вписал в картинката стига хората да са готини  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Slujitel от всичко прочетено горещо ти препоръчвам Япония и съм сигурен , че ще си очарована !!! 

 

Относно Куба мен също мизерията не ме плаши и бих се вписал в картинката стига хората да са готини  :)

Стенк, а пък аз познавам едни, дето хииич, ама хииич не им харесало в Япония :O :O :O " Манджата била гадна, не знаели бъкел чужд език, все едни и същи храмове, извапцани в червено, все едни Буди-Муди, толко било скучно, толко грозни тея японцииии. А пък скъпо, скъъъъпо, да не припари човек. :mad: "

Човек трябва да отиде, да види, че да си има свое си мнение.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Стенк, не си ме разбрал, а щом ти не си, явно и други не са. Мен мизерията не ме плаши толкова, обаче да не забравяме, че тя е от хората все пак. Била съм в Бирма, там не е по цивилизовано, но ми хареса, Янгон е един от любимите ми градове, просто го написах, защото беше част от пейзажа, точно хората не ми допаднаха. Не можеш, според мен, да даваш квартири, при това във сайт, и да се изнесеш най-безотговорно от града. За автобусните шофьори думи нямам, малко остана да ме пребият, а колко са нахални просяците и таксиметровите шофьори...да не се повтарям. Пак ти казвам, за мен е недопустимо да научиш дете на 3-4 годинки да иска монеда от туристите. Научи го да работи, да учи, не да проси, макар, че на тази възраст не знам на какво изобщо може да се научи. Останах с впечатлението, че там хората са като държани на въже и сега колкото повече туристи ходят, толкова повече си мислят, че са длъжни богаташите да им дават. Но това си е мое чувство, просто аз се чувствах така, не им се работи, искат да живеят от парите на туристите, но не да си ги изкарат с труд, а да ги получат ей така. Аз пътувам бюджетно, спа в евтини хотели, спала съм в такава мизерия, която повечето от вас не са и сънували и не съм се оплаквала, сега във Варадеро също, написах го в пътеписа, защото исках да подчертая, че за скъпа нощувка получаваш мизерия, а не за да се оплача. За другите мизерни хотели поне съм платила малко, затова и нямам нито едно мнение в темите за хотелите, защото не смея да предложа нито един. И не искам да слушате моето мнение за Куба, пак ви казвам, отидете, вижте я, аз не съжалявам, че отидох. Винаги съм казвала, че всяко място трябва да се види, дори и най-лошото според други и макар, че не ми хареса Куба съм доволна, че я видях такава, каквато е. За Япония, знам, че ще ми хареса, но на този етап и за мен е скъпа дестинация, не мисля, че мога да си я позволя, можеби по-нататък, когато студента, който издържаме завърши...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Япония, знам, че ще ми хареса, но на този етап и за мен е скъпа дестинация, не мисля, че мога да си я позволя, можеби по-нататък, когато студента, който издържаме завърши...

Ааа, не, в грешка ще изпаднеш! В Япония си може много бюджетно да се изкара, ако се намери евтин самолетен билет. Скъпото е картата за влаковете, JR пас, ама пък - пътуваш на корем :) Скъпо е по ресторантите, ама в заведенията, където хапват местните и с храна от магазина, с 10 долара човек спокойно се изхранва на ден. А пък за спането - като има креват и баня и не е за много дни - всякак се понася. :)

И споделям напълно твоето мнение за Бирма - и там хората са беднички, но не ти досаждат по никакъв начин. Нито пък , просят. Продава ти нещо - казваш -  "благодаря, не искам" и повече не те врънкат. Като мине малко време, пак ще се върна там.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря ти, Алекс, ще проуча по-подробно за Япония, аз ти прочетох дневника и на първо четене ми се видя скъпо. Относно Бирма, ние пътувахме с нощен автобус от Баган до Янгон и беднотията, която там видях, в Куба я няма, или поне аз не я видях. Това хора да живеят под един навес, само с една луминисцентна лампа и една постеля на земята... В Куба имат къщи, макар и мизерни, някои без прозорци, но не е навес. Абе още като видиш двойния стандарт, един за туристи и друг за местни, такова ясно разграничение...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно Куба мен също мизерията не ме плаши и бих се вписал в картинката стига хората да са готини  :)

Stenk, то даже не е и мизерия, а въпрос на оцеляване, поне преди 3 г. беше така, сега не знам как е. Образовани хора със солидни професии и желание да работят да взимат заплати 20-40$. В същото време магазините празни и за да си купиш кило кашкавал или месо отиваш във валутните магазини, където всичко е от 5$ нагоре за килограм. Това тяхното дори не беше социализъм, защото при нас не помня някой да е имал проблем с изхранването. Да, заплатите ни бяха ниски, но стигаха за основните нужди без проблем. Доста съм разговаряла с кубинци по въпроса, това което ме накара да ги харесвам, че въпреки трудния живот продължаваха да са сърдечни и да се усмихват. Колкото до просяците и хората, които искат да печелят от нищо, виждала съм ги къде ли не по света, включително в България и Европа. Те не са ми критерий и не ми дават информация за една държава. В Куба не помня просяци и някой да ме е дърпал по улиците. В Хавана на Малекон се пробваха с номера семейството ми е болно, но им махнах с ръка и веднага ме оставиха. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И докато чакам някой да сподели супер изгодните смолетни билети до Хавана за януари/март 2016, ще ви зарибявам с Куба. "Музика, която ще звучи...". Там можете да се забявлявате 24/7. Снимката е от бар "Туркиньо" на последния етаж на хотел "Хавана либре". Тавана се отваря и гледаш звездите. И ако си много добра, като мен, разрешаваш на мъжа си да се вихри с балерините.

post-2917-0-52149400-1429942874_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

За любителите на сладоледа - Копелия. Намира се до хотел Хавана либре. Продава се само сладолед. Евтин (в национална валута) и вкусен. Може да се наложи да чакате на опашка, но тази соц тръпка си заслужава :)

post-2917-0-24985700-1430539686_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.