Прескочи до съдържание

"Миналата година по това време"


Препоръчани мнения

Не знам за вас, ама аз си падам малко носталгична натура и често си припомням годишнината от някоя незабравима екскурзия/случка в чужбина, особено ако се пада на запомняща се дата. 

 

Та днес, покрай рождения ден на Уизеър, се присетих, че миналата година на тази дата (и горе-долу по същото време) бях в един импровизиран интернет клуб на пешеходната улица в Кашкайш, представляващ "плод и зеленчук" със заделен ъгъл за няколко компютъра, и се опитвах да се чекирам онлайн за обратния полет, но сайтът беше толкова натоварен, че ме изхвърляше непрекъснато. Тогава псувах "тези мръсни португалци", че нямат читав нет за пет стишки, който да зареди един елементарен сайт, и чак седмици по-късно разбрах, че бъгването се е дължало на огромния трафик покрай промоцията на Уизеър :D

 

В същия ден изпуснахме един влак точно като по филмите - стигнахме на перона, колкото да му видим как отпътува бавно-бавно :) Впоследствие това се оказа голям късмет, защото импровизирахме в движение с някакъв автобусен маршрут и се получи уникално. 

 

И пак в същия ден изпих и една от най-усладилите ми се бири в дългогодишната ми практика на биропоец-ценител. Представете си някакъв изтощителен 20+ км преход през пресечена местност, в добавка на което - слънчев мор и жажда, и изведнъж павилион сред пустошта, който предлага студена биричка (макар и на тройна цена). Е, няма такъв кеф, казвам ви! :)

 

Та както и да е, малко лирическо отклонение беше това. Основната ми мисъл беше, че си имам нещо като импровизиран календар на отминалите ексурзии и чат-пат си го преглеждам и си припомням къде съм бил на съответната дата преди Х години, та така си преживявам отново и отново някоя запомняща случка от миналото.

 

Има ли други такива откачалки като мен? :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз колкото и да пиша пътеписите да радвам хората, не веднъж съм споменавал, че причината е чисто егоистична - да си документирам спомените и да си припомням определени неща след време. И си ги препрочитам редовно :) Иначе бабката, която се опита да ми носи куфара във Виетнам я пиши избягала от мозъчното ми пространство :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.