Прескочи до съдържание

Фериботи от и за Италия


Alexander

Препоръчани мнения

Не съм се качвал на ферибот досега и нямам никакъв опит с тях.

Интересува ме ферибот от Гърция-Италия-Испания.

Виждам, че най-често се използва от Игуменица до Бари. Има ли различни фирми, понеже аз намерих две фирми и са доста скъпи. За 9 часов преход излиза 190 евро за кола и трима човека на седалки, а в каюта е над 400евро... :O

На места четох, че на място може да се вземе по-евтин билет, но дали е така??

Намерих доста по-изгоден ферибот от Италия до Испания, на фона на предния от Гърция.

Рим-Барселона за 320евро за 20 часовия преход за 3-на каюта  и автомобил.

Някой изпозлвал ли ги е тези фериботи? Преди доста години, бях чувал, че от Игуменица до Бари били по 100на евро, а сега са двойни..Има ли по-евтини варианти, добри търсачки за фериботи и други подобни?

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Ползвали сме. Има много фирми, до Бари, Бриндизи, Анкона, Венеция...

Цената зависи и от сезона и натоварването, и от кораба. Към 200 евро за кола и каюта, но беше отдавна, май месец.

За търсачка www.ferries.gr съм ползвал, надявам се още да става.

Връзка към мнение

Ще се ходи началото на юни, уж не е силен сезон още. Чудя се дали да рискувам да търся билети на място поне за първият ферибот. Ще сме 3-ма+кола, но както казах минимума е 236евро без каюта, само със самолетни седлаки. За 9 часа можем да минем и без каюта. След това ще взема с каюта от Италия към Испания, понеже е много повече пътя

Връзка към мнение

Всичко е доста относително за по-добрата цена..ако имаш след това запазен хотел и пътя с ферибот ти е 8-9 часа, а отидеш на място без резервация и се окаже, че не може да се качиш на очаквания от теб кораб.. 

Ние сме пътували от Пирея и имахме предварителна резервация. 

9ч без каюта в открито море??? Духа сериозно, това го имай предвид. Не малко хора пътуват отвън / ние също на отиване - беше ок бяхме седнали от правилната страна, но връщането беше мноого кофти,  ветровито и студено/ и местата бързо се запълват. 

Връзка към мнение

Всичко е доста относително за по-добрата цена..ако имаш след това запазен хотел и пътя с ферибот ти е 8-9 часа, а отидеш на място без резервация и се окаже, че не може да се качиш на очаквания от теб кораб.. 

Ние сме пътували от Пирея и имахме предварителна резервация. 

9ч без каюта в открито море??? Духа сериозно, това го имай предвид. Не малко хора пътуват отвън / ние също на отиване - беше ок бяхме седнали от правилната страна, но връщането беше мноого кофти,  ветровито и студено/ и местата бързо се запълват. 

Не е чак така. Има си помещение за пътниците  с обикновени седлаки и самолетни, като вторите са по-скъпи. Качва ми 40евро с този избора за самолетните седалки и става 236 вместо 189.. Няма да сме чак на отрита палуба при този избор. Понеже ферибота стига в 9:30 в Бари, мислех да карам до Рим, което е 500км и там в 22:30 е следващият ферибот за Барселона, където вече ще имам каюта с легла.

Хотели няма да имам по пътя поне до Барселона, няма и смисъл

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Grimaldi http://www.grimaldi-lines.com/en/advanced-booking-2015.html?d= имат в момента отстъпка за ранни записвания, според мен си купи билета поне Гърция-Италия предварително, много камиони пътуват по маршрута.

Тук също можеш да видиш  http://travel.viva.gr/aktoploika, както и тук https://www.gtp.gr/RoutesForm.asp

Този сайт претендира, че има пълна информация за фериботните връзки в Европа, виждаш кои линии пътуват и си ги проверяваш една по една http://mobi.ferrylines.com/nl/faehren/search-results/.

Редактирано от Звелина
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак казвам, зависи, ние пътувахме нощем от Игуманица до Бриндизи с каюта и беше доста евтино, на връщане от Бари до Игуменица на седалки, защото кабината беше скъпа и със сигурност беше неприятно, доста препълнено с шофьори на тирове, аз не можах да дремна ...

Ако ще имаш връзка към следващ ферибот без ден за буфер, аз не бих рискувал да отида на място.

Връзка към мнение

Писал съм по темата. Най-важното:

 

1. Фериботите по отсечката Игуменица - Бари/Бриндизи са скъпи.

2. Не препоръчвам пътуване без запазена самостоятелна каюта! На място става ясно защо.

3. Със сигурност пътуването с ферибот излиза по-скъпо от пътуването по суша.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За цената ми е ясно, че е по-скъпо с ферибота, имам друго причини да предпочитам този вариант в момента.

Отчаяхте ме, че не е желателен варианта без каюта Игуменица-Бари..

Връзка към мнение

Явно е много тежко без каюта, но има и оцелели от такова пътуване. Сега се сещам, че едни познати ходиха организирано миналата година до Сицилия през Гърция, те самите си бяха купили каюта, че не ги бъркат парите, обаче казаха, че по-голямата част от автобусаа са били без каюти. На място, на кораба са се опитали да си купят, но не е имало места.

Редактирано от Звелина
Връзка към мнение

За цената ми е ясно, че е по-скъпо с ферибота, имам друго причини да предпочитам този вариант в момента.

Отчаяхте ме, че не е желателен варианта без каюта Игуменица-Бари..

Аз си мисля,че никой не те "отчайва",ами само споделят. Знам със сигурност,че на място може да си вземеш каюта по-евтино,НО!!Трябва да е извън сезона,трябва да е от скъпите каюти и трябва да имате късмет с точният кораб.Примерно този който е важен за вас да няма свободни,а тези след 4 часа да имат "БОЛ" свободни каюти.Що се отнася до цената,по-изгодно е да се пътува до Бриндизи,но за там имаш кораби на по рядко,самите кораби не са така луксозни,стари са.Другият вариант е ,ако сте 3 възрастни да се запасите с 2-3 бутилки твърд алкохол ,да се молите за ГОРЕЩО време и така да изкарате на палубата 7 часа:-))).Ако сте с малко дете-забрави!!

Връзка към мнение

Другото е да сложите един голям надуваем дюшек, точно след като свършат редиците със самолетни седалки. А може да ви хареса и друго местенце. Общите тоалетни са доста добре поддържани. Има баня. Вечер и сутрин в банята настава лудница. Млади момичета и момчета с хавлии, сешоари и други аксесоари (паста за зъби, четка за зъби и др.) весели се разхождат. Отиват/връщат  на/се от една прекрасна ваканция в слънчева Гърция. Настроението е весело. Всички са щастливи. 

 

http://booking.anek.gr/html/onlinebooking.jsp

Връзка към мнение

Ще обмисля сериозно и ще реша дали си струва да се дават над 400евро (с каюта)  за кратката отсечка от Игуменица до Бари.

Благодаря на писалите

Връзка към мнение

Пътувах преди един месец с ферибота Игуменица - Бари и обратно. Не е вярно, че се пътува навън. Ние пътувахме в каюти. На отиване ги бяхме взели четворни каюти по 55 евро на човек. На връщане за част от групата купихме на място, тъй като предварително ни бяха казали, че няма свободни. На ферибота ни излезе по 30 евро на човек. По-евтино от предварително резервираните. Иначе пътуването е приятно. На ферибота има огромен ресторант и много места за сядане. Разбира се, цените в ресторанта са доста високи. Според мен си вземете каюта, защото се пътува през нощта и щом ще имате и друг дълъг преход ще ви е нужна почивка. Все пак решението е ваше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На времето аз така попаднах на фирма Лакмус травъл - намира се на Попа. Те ми дадоха промоция за кабина за двама + кола по-ниско от седалки + кола. Не зная дали още продават гръцки фериботи, но не пречи да питаш. Има някои скрити промоции за агенти.
Общото ми впечатление е че фериботните компании не ползват агенти и не дават отстъпки. Рядкост е някой да продаде нещо под регулярната цена, повече съм виждал обратното да си надуват отгоре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На времето аз така попаднах на фирма Лакмус травъл - намира се на Попа. Те ми дадоха промоция за кабина за двама + кола по-ниско от седалки + кола. Не зная дали още продават гръцки фериботи, но не пречи да питаш. Има някои скрити промоции за агенти.

Общото ми впечатление е че фериботните компании не ползват агенти и не дават отстъпки. Рядкост е някой да продаде нещо под регулярната цена, повече съм виждал обратното да си надуват отгоре. 

 

Тези са посредник. Имаше една фирма "Трафик М", които бяха официален представител на най-евтината гръцка фериботна компания "Ventouris Ferries". Офисът им се намираше на майната си в индустриалната зона около кв. Орландовци. От тях съм купувал директно билети с каюта на много добра цена през 2008 г. Доколкото знам обаче "Ventouris Ferries" са спрели да обслужват дестинацията Игуменица - Бари и съответно "Трафик М" са спрели да продават билети. Все пак не е зле да се провери тази възможност, защото цената през тях излизаше значително по-ниска от първоначалното предложение на фирмата на Попа...

Връзка към мнение

Звънях на Лакмъс травел и наистина ми дадоха малко по-ниска цена от официалната по търсачките или 405 евро за 2ма+дете+кола във вътрешна каюта, била по-евтина. През търсачките е 20-на евро повече.

Намерих в нета Трафик М в кв. Орландовци, звънах на телефоните им, но автоматично ми излиза съобщение, че абоната е закрит, та не успях да се свържа с тях.

Явно е много натоварена тази дестинация и цените са много високи.

 

Ще се помисял още малко, но май ще трябва да карам по сушата до Испания, понеже оскъпяването е с над 300 евро, като съм включил 2 нощувки в хотели по пътя при варианта само суша.

 

Предпочитам да взема ферибот, понеже колата ми е с чужд номер и изтече техническият й преглед. След  срещи с началници в КАТ, питане в ДЕКРА и други места, се оказа, че няма как тук да мина преглед. Според ДЕКРА, цитирам

"БИ ТРЯБВАЛО да нямам проблем, ако ме спрат към държавата в която е регистрирана колата, понеже се връщам,така пише в книгите, но няма нищо сигурно"

По форуми четох, че мога да "загубя" документа с прегледа и да ми изкарат от полицията документ, който да преведа и така уж нямало да имам преблеми, но пак е само теория..

 

 

Стигна ли веднъж Шенген няма проблеми, но Сърбия, Хърватска, евентулано Унгария-Румъния, ако мина отгоре, правят проблеми и затова предпочитах да хвана ферибот.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Сега се разрових в мейлите си. Платил съм на "Трафик М" за външна каюта с прозорец, трима души и кола, точно 171 евро през лятото на 2009 г., а не 2008 г., както посочих по-рано. Разликата в цената е очевидна! Помня, че преди това ходих при тези на Попа и те ми обявиха почти двойна цена. По-рано днес не бях сигурен, но сега след проверката вече съм убеден в това...

 

Ferries: Bari - Igoumenitsa 16/08/2009

 

3 beds outside/shower & W.C.

 

2 adults + 1 teen (13th years old)

 

1 car

 

171 EUR

 

Относно вариант "загубване" на документа и легализиран превод. Бих помислил по този въпрос. Попитай в някое РПУ дали могат да ти издадат бележка за загубени лични документи, която да преведеш и легализираш. Осъзнавам, че ти давам съвет против личните ми принципи, но със сигурност при проверка с изтекъл документ "гориш" с много сериозна глоба...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще търся пак контакти.

Няма начин да се мине преглед, всеки на който му се счупи колата или не се върне навреме в страната си, ще изпадне в такава ситуация. Трябва или да карам на късмет или с такъв документ, което пак си е на къмсет, но с по-добри опции за разминаване.

 

Сега намерих друг телефонен номер на Трафик М, но като се свързах, ми казаха, че Трафик М вече не съществува, но веднага ме попитаха дали се обаждам за билети за фериботи. След като казах, че да, ми отговориха, че вече не предлагали билети за фериботи...

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.