Прескочи до съдържание

Великден в Бейрут!


makler

Препоръчани мнения

След вчерашната сбирка реших да седна и да направя един малък фоторазказ за пътуването ми от Бейрут. 


Докато се наканим да пътуване билетите от София бяха скочили доста и  за това се наложи да ползваме Солун за начало на пътуването. 
DSC09552.jpg

Следваща спирка Атина:
DSC09559.jpg

Тук е времето за едно отклонение-авиокомпанията с която летях.  Aegean airlines не еднократно са награждавани като една най-добрата регионална авиокомпания в Европа.
DSC09561.jpg

 

И така в към 3 часа сутринта в събота се озовахме в Q hotel в Бейрут. Хотела на невероятно ниска цена беше осигурен благодарение на г-н macf1an. 
DSC09565.jpg

Гледки от балкона:
DSC09566.jpg

DSC09567.jpg

 

 

Ето го и от вън хотела

DSC09575.jpg

 

DSC09569.jpg

DSC09571.jpg

 

Улица Хамра:
DSC09572.jpg

В тази пещ се правят едни от най-вкусните хлебчета които съм опитвал - с мащерка и сусам

DSC09573.jpg

 

Кафе Хамра -цените са малко солени за нашия стандарт.

DSC09574.jpg

Града има много богата и луксозна част:
DSC09578.jpg

И гледки като тази:
DSC09593.jpg

Се редуват с не чак толкова богати части:

 

DSC09581.jpg

DSC09586.jpg

 

DSC09587.jpg

DSC09591.jpg

 

DSC09596.jpg

 

С ръка на сърцето си признавам, че все още не съм посетил всички молове в София, но нямаше как да не посетя поне един в Бейрут
DSC09600.jpg

И фермерския пазар до него:
DSC09601.jpg

 

 

Много западно влияние

DSC09602.jpg

 

Е как без небостъргачи

DSC09605.jpg
 

Има и много сгради разрушени от войната
DSC09610.jpg

Дойде време за вечеря и двата пъти избрахме едно малко заведение, което намерихме съвсем случайно- Абу Ханас
DSC09617.jpg
DSC09618.jpgГорните снимки не се нуждаят от коментар


След това влезнахме в квартално мазинче в което продавачката имаше интересна колекция която ние допълнихме
DSC09621.jpg

DSC09624.jpg


DSC09629.jpg
 

В неделя разбира се решихме да отидем на черква! За първи път в живота си слушах литургия на арабски.

1379949_10204142407226190_19065829138164


DSC09633.jpg

Личи си, че се строи много:
DSC09634.jpg
 

И разбира се както Истабул е град на контрастите:
DSC09639.jpg

Крайбрежната им улица е много красива:

 

DSC09648.jpg

 

DSC09650.jpg

 

И разбира се един от символите на този град

DSC09659.jpg

 

Вечерта  последва още едно посещение при Абу Хасан 

DSC09662.jpg

 

 

И по обратния път към София през Атина и Солун на крилете на Aegean 

DSC09685.jpg


Града наистина прилича повече на европейски отколкото на арабски. С оглед на ситуацията в района остнах изумен от това ново стоителство и от спокойствието което цари там. Това се сещам за сега.  Ако имате въпроси ще се радвам да отговоря. 
 

All images are copyrighted, please to not publish without permission!

 
  • Харесвам 37
Връзка към мнение

Благородно ти завиждам! Винаги съм планирал да посетя Ливан и Сирия, но от както почна войната в Сирия реших да изчкам. Само в Бейрут ли бяхте или обиколихте малко и провинцията? Осезаемо ли ли е присъствието на въоръжени военни?

 

Ценово как ти се стори Бейрут?

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Радвам се, че града изглежда така възстановен! Последните снимки, които видях преди време, бяха много тъжни. Разрушени сгради...Разкажи за обстановката малко, моля!

Ах, как ти завиждам за вкусните ястия, ливанската кухня ми е любима!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Прекрасно. Бейрут (заедно с Тел Авив) е единственият град от Близкия Изток, който предвиждам да посетя скоро, в обозримо бъдеще, дай боже.  Как бяха цените? Навсякъде ли се чувствахте сигурно? Ливан е много интересна страна. 

Връзка към мнение

Благородно ти завиждам! Винаги съм планирал да посетя Ливан и Сирия, но от както почна войната в Сирия реших да изчкам. Само в Бейрут ли бяхте или обиколихте малко и провинцията? Осезаемо ли ли е присъствието на въоръжени военни?

 

Ценово как ти се стори Бейрут?

Ако знаеш аз за колко места ти завиждам само :)

Уви  решихме, че не безопасно да посетим основната забележителност на Ливан - Баалбек. Музеят им беше затворен за почивните дни.

Навсякъде в центъра и до летището е пълно с въоръжена охрана. Ценово Бейрут е скъпа дестинация не много, но все пак. Хубавото е, че визата е безплатна. 

 

Радвам се, че града изглежда така възстановен! Последните снимки, които видях преди време, бяха много тъжни. Разрушени сгради...Разкажи за обстановката малко, моля!

Ах, как ти завиждам за вкусните ястия, ливанската кухня ми е любима!

Разрушените сгради още си ги има. До колко успях да усетя и разбера този град е друг въпрос. Това което ми направи впечатление е, че в тези части на града не видях много хора. Като се сетя още неща ще ги добавя.

 

Тъй като Бейрут е и в моите планове, благодаря за споделеното, makler .

Отлагам го от поне година...

Благодаря. Надявам се да ви е харесало. 

 

Прекрасно. Бейрут (заедно с Тел Авив) е единственият град от Близкия Изток, който предвиждам да посетя скоро, в обозримо бъдеще, дай боже.  Как бяха цените? Навсякъде ли се чувствахте сигурно? Ливан е много интересна страна. 

Ами Йерусалим, Аман, Петра и най-ниската точка на тази планета защо ги пропускаш? 

Навсякъде се чуствах сигурен. Там цари едно невероятно спокойствие и ритъма на живот е съвсем различен от този тук.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хей, благодаря, че го сподели. Съжалявах, че не успях да те разпитам снощи.

Моля, моля :) Надявам се, че ще се засечем на следващата магеланска сбирка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уви  решихме, че не безопасно да посетим основната забележителност на Ливан - Баалбек.

 

Как решихте, че не е безопасно? От препоръките в сайта на Министерство на външните работи или от друг източник? Винаги ми е било проблем да намеря достатъчно актуален и сигурен източник за подобни въпроси.

Връзка към мнение

Страхотен фоторазказ, благодаря много :) Хапването е било уникално,ммм... :)

Радвам се, че ти е харесало и да храната е невероятна. Някъде в около Руски паметник има ливански ресторант.

 

Makler, предполагам визата се слага на летището? Колко дневен престой позволява?

С какво се предвижвахте в Бейрут?

Да слага се на летището и граничният полицай написа собственоръчно one month. 

В Бейрут се придвижвахме пеша (в опредлени квартали), което предизвика толкова много свиркания от таксита за два дни, колкото едва ли някоя миска е събрала за година. :) Иначе има и нещо като маршрутни таксита, но къде спират и къде отиват си остана мистерия.

 

Как решихте, че не е безопасно? От препоръките в сайта на Министерство на външните работи или от друг източник? Винаги ми е било проблем да намеря достатъчно актуален и сигурен източник за подобни въпроси.

Ливан ми е в списъка с приоритетни дестинации от доста време. Естествено с цени над 200 евро за самолетен билет и престой цяла седмица правеше това пътуване доста над бюджета ми. Oще тогава имах връзка с хора там, които  огранизират екскурзии вътре в страната. Когато вече решихме да го правим тези хора се бяха изнесли от Ливан и те и други хора ни посъветваха изобщо да не ходим към Баалбек. На сайта на Външо министерство :

risk-4.jpg

Редактирано от makler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ливан ми е в списъка с приоритетни дестинации от доста време. Естествено с цени над 200 евро за самолетен билет и престой цяла седмица правеше това пътуване доста над бюджета ми. Oще тогава имах връзка с хора там, които  огранизират екскурзии вътре в страната. Когато вече решихме да го правим тези хора се бяха изнесли от Ливан и те и други хора ни посъветваха изобщо да не ходим към Баалбек. На сайта на Външо министерство :

risk-4.jpg

 

Разбирам, след доста чакане е настъпила крайна необходимост да посетиш Ливан :) Радвам се, че сте се върнали само с положителни емоции!

Връзка към мнение

Не просто човека с който пътувах е доста запознат с този район и щом той прецени, че може да се ходи в комбинация с  евтини билетите и хотел (още веднъж благодаря на macf1an) реших, че сега му е времето. Пак го казвам в Бейрут е наистна много спокойно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Радвам се, че ти е харесало и да храната е невероятна. Някъде в около Руски паметник има ливански ресторант.

Някой знае ли къде е този ресторант? 

Иначе и аз съм фен на ливанската кухня, въпреки че използват много булгур и нахут.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.