Прескочи до съдържание

Въпрос за SCDW, която не сваля самоучастието


Препоръчани мнения

Може би не му е тук мястото,но да попитам.От изчетеното до тук разбирам,че за да си намаля самоучастието,трябва да си направя SCDW.В конкретния случай с Blue Car Rental,тази застраховка е включена в цената.Въпреки това самоучастието е 110000крони,което е около 1500лв.Мога ли да си направя друга застраховка,за да го сваля и ако-да-каква?

COLLISION DAMAGE WAIVER (CDW):

CDW insurance is included, the driver liability in excess of ISK 350.000,- for 2wd and 4wd. If renter has already purchased CDW insurance he is able to purchase SCDW (included at Blue Car Rental) insurance and by doing so lower the self risk of CDW down to ISK. 110.000,- on 2wd and Isk. 150.000,- for 4wd. The renter is therefore always responsible for the following damages, which are not covered by CDW or SCDW insurance.


А този риск може ли да се намали?

ОК,давам още 75евро и си правя и тази застраховка,минава пясъчна буря и горя 150 000ISK.

SAND AND ASH PROTECTION:

For our curtomers protection we have decided to offer an insurance which covers our customers against damage due to ash/sandstorm damaging the paint of the car, windows, lights and plastic. No insurance company in Iceland covers damages from sand/ash. These damages can cost between 500.000 to 1.500.000 ISK to fix. By purchasing SAAP the self risk in case of damage from sand and ash is lowered to 150.000 ISK.

Връзка към мнение

Ми явно не може да се намали, освен с външна застраховка, ако тя покрива тези рискове. Т.е. плащаш си на компанията за наем и после искаш парите от другата застраховка. То никъде не е казано, че трябва да е възможно да сведеш риска до 0  :)

Връзка към мнение

Дам, явно blue car rental преценяват да не свалят риска до добри нива дори и за SCDW. Малко ми е странно техния остатък по SCDW да е горе-долу толкова, колкото на другите фирми при CDW, но явно така действат :)

 

За Sand and ash си мисля, че е по-добре да си вземеш външна застраховка, почти съм сигурен, че тези от типа на insurance4carhire ще включват този риск. Риска е малък, външните застраховки са евтини, а никой няма да ти блокира по-голяма сума по картата, ако откажеш тази застраховка. 

 

http://www.insurance4carhire.com/guides/insurance/acts-of-god-how-car-hire-excess-insurance-can-help

Връзка към мнение

Два дена се занимавам с този казус.Компаниите си играят с цени за наем и застраховки.Поне в моя случай-за след няма месец-цените са доста солени.

В крайна сметка резервирах Хюндай i30 дизел,автоматик,с навигация и PREMIUM Insurance Package,по специална оферта за 527евро.В пакета влиза SCWD и SAAP,като самоучастието и при SCWD и при SAAP е 110 000ISK.Мисля да не влизам в повече подробности и каквото стане.

Връзка към мнение

В пакета влиза SCWD и SAAP,като самоучастието и при SCWD и при SAAP е 110 000ISK.Мисля да не влизам в повече подробности и каквото стане.

Ти си знаеш, но 110 000ISK са си сериозна сума.

Аз бих си взел Excess Reimbursement insurance от тук - за една седмица е 15 паунда.

Връзка към мнение

С пожелания за безаварийно пътуване и дано да не опираш до застраховки! :)
А иначе предполагам си наясно, че тази застраховка не ти сваля самоучастието, а просто трябва да ти го възстанови впоследствие, ако се наложи.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Всичко мина ОК.

До преди малко имах известни притеснения.Получихме колата в 2ч. през нощта както беше по договор.Връщането беше за 22ч.Като отидох да я върна обаче се оказа,че офисът е затворен.На вратата бяха сложили един напечатан лист да оставим ключовете в жабката и да оставим колата отключена.Звъннах им да ги попитам кога ще я проверят за щети,а те ми отговориха-Сигурно утре.Току-що говорих с тях по телефона и разбрах,че нямат забележки.Поисках да ми пратят по мейла протокол.

Какво се прави в подобни случаи?Ако бяха предявили някакви измислени щети или най-лошото-да твърдят,че изобщо не съм върнал колата?

Връзка към мнение

Това е нормална практика, предимно по скандинавските държави ми се е случвало... В офиса на летището има една пощенска кутия, където се оставят ключовете, ако офиса е затворен. Явно доверието е в сила там.

Връзка към мнение

Какво се прави в подобни случаи?Ако бяха предявили някакви измислени щети или най-лошото-да твърдят,че изобщо не съм върнал колата?

 

Снимки с дата и видимо място на което си оставил колата, както и разбира се снимка на надписа указващ да оставиш колата на съответното място. Имай предвид, че никоя голяма компания няма да си позволи да те "изработи" с несъществуваща щета, но виж за малка и неизвестна компания някъде по света не е сигурно и е добре да се вземат предпазни мерки...

Връзка към мнение

И ние в Германия сме оставяли кола на Sixt късно вечерта на паркинга заключена без проверка, а ключовете поставихме в кутия. Няма ли сме проблеми, макар че ни се стори странно първия път, но с времето свикнахме.

Връзка към мнение

Абсолютно нормална процедура е връщането на кола без да има кой да ти я приеме. И аз съм се чудил как по този начин и двете страни се пазят от измами, но е факт, на петото подобно връщане спря да ми прави впечатление :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

дали е възможно да получа малко повече информация за тези външни застраховки при наемане на кола под наем и каква е точно процедурата? Става дума за http://www.insurance4carhire.com.

След като е вече закупена една подобна  застраховка за кола под наем в Европа напр., следва ли да  уведомявам insurance4carhire за наетия автомобил,мястото на ползването му и др. подробности,както и  съответната  рент-а-кар компания. Виждам  от сайта,че при закупуване на застраховката не се изисква марка и модел на автомобила,нито се посочва  съответната държава в Европа в която ще се управлява. Ако някой е имал опит с подобен вид застраховка моля да го сподели.

Благодаря.

Връзка към мнение

Здравейте,

дали е възможно да получа малко повече информация за тези външни застраховки при наемане на кола под наем и каква е точно процедурата? Става дума за http://www.insurance4carhire.com.

След като е вече закупена една подобна  застраховка за кола под наем в Европа напр., следва ли да  уведомявам insurance4carhire за наетия автомобил,мястото на ползването му и др. подробности,както и  съответната  рент-а-кар компания. Виждам  от сайта,че при закупуване на застраховката не се изисква марка и модел на автомобила,нито се посочва  съответната държава в Европа в която ще се управлява. Ако някой е имал опит с подобен вид застраховка моля да го сподели.

Благодаря.

 

Нямам опит, но информацията е необходима чак после. Малко като здравните застраховки работи, застраховаш се за конкретен регион или целият свят, пък като ти стане нещо чак тогава даваш повече информация. Ей тук има детайли конкретно за тази фирма какво им е необходимо при инцидент: http://www.insurance4carhire.com/car-hire-excess-insurance-claims

 

Сигурен съм, че това е супер опростено, за това пазете всякакви документи, договори и т.н. Да не стане после да откажат плащане заради едната хартийка...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.