Прескочи до съдържание

Coffee weekend


goldeneyeful

Препоръчани мнения

Нова бляскава идея ме осени, точно преди по-малко от три минути.... :D  Правя предложение да си направим един уикенд някъде из Европа, на кафе, кръчма, алкохол, шопинг - кой каквото пожелае, вместо да се събираме в местните кръчми, на територията на страната. Дестинацията предлагам с анкета да се избере. Приемам критики и поправки всякакви! Първо предложение:

1.Италия - кафе и разходки;

2. Лондон - бири и стекове;

3. Прага.

 

Вие сте! :D

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм ОК с идеята, дори наскоро си мислех, че ако този форум се разрасне може и да помислим за наемане на чартър за някоя интересна дестинация... ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Аз съм ОК с идеята, дори наскоро си мислех, че ако този форум се разрасне може и да помислим за наемане на чартър за някоя интересна дестинация... ;)

Аха, това е също много добра идея. Дано само повече се съберем, съответно и нощувките може да са с голям дискаунт, като голяма група. Е, тогава ще разберат в "Европата", "кон боб яде ли"?  :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

То по принцип това е много хубаво като идея самО по себе си. Някой беше писал за някаква кръчма в Сърбия. И аз съм чувал за нея, местните й викали "българската", защото всеки уикенд е пълна с групи нашенци (ако е същата).

Даже са я давали по някво предаване по тв, малко след като тотално забраниха пушенето. Там се пуши, цигарите в Сърбия са срамно евтини, а скарата е с истинско прясно месо.

Така че може да включиш в анкетата и това предложение като най-отдавна възникнало (в темата на Elena за Белград, май беше дадено).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предлагам да съберем повече предложения и тогава да пристъпим към действие. Аз лично, нямам никакви претенции, за нищо. Само да има голяма компания и веселие. :)

Връзка към мнение

Проблема с чартъра е, че емпирично ще докажем, че с голяма група не е приятно да се пътува...за пореден път ще го докажем :) Иначе ми се ще да участвам, но мога само няколко пъти годишно в БГ-то. Ако някой мисли да идва към Холандия да заповяда, на разположение съм почти винаги :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз бях писал за една кръчма в Димитровград и още стоя зад думите си - ужасно вкусна храна на безценица...

И аз заставам зад думите ти, както и зад моите от личен опит. Не точно от Цариброд=Димитровград, но пак в Сърбия. Там мога да ходя и по два пъти в месеца, и пак няма да ми омръзне. :)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Проблема с чартъра е, че емпирично ще докажем, че с голяма група не е приятно да се пътува...за пореден път ще го докажем :) Иначе ми се ще да участвам, но мога само няколко пъти годишно в БГ-то. Ако някой мисли да идва към Холандия да заповяда, на разположение съм почти винаги :)

Разгърни малко в детайли, за голямата група. Принципно, тъй като засегна емпиричността тук, нали уж сме "близки и познати", няма да има "чужди". :)  

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Разгърни малко в детайли, за голямата група. 

тук http://magelanci.com/topic/170-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5/

е достатъчно разгърната :)

ако не е достатъчно, ще трябва да допълваме ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сърбия е много постижимо, особено от София. За чужбина, като им знам ценообразуването на low cost-a става невъзножно, защото след първите 20 другите, ще са с някакви космически цени, особено при 20 купени билета в много кратък интервал...

Но да не развалям хубавата тема :)

Аз съм за Брюксел! Просто там не съм ходил.

Но ако БГЕър пуснат някоя грешка/промоция още по-добре, ходил съм с тях до Барселона за 50лв и 50ст.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

тук http://magelanci.com/topic/170-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5/

е достатъчно разгърната :)

ако не е достатъчно, ще трябва да допълваме ;)

Никога нищо не е достатъчно  :D И нали се разбрахме, че сред нас няма мрънкащи. :D Ако има такива, по-добре да ги "забравим" още на летището. ;)

Ако пък ще сме с коли, което приемам без грам ропот също, то тогава ще е още по-лесно. Лично аз мога одма да взема четири човека. :D

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже ми е невъзможно да участвам в близко бъдеще, само лека идея да ви дам, да не стане като темата със секс туризма, дето всички са чували, чели и т.н. и трябваше фичо да се изпъчи да поеме отговорност :) Та някой да пусне тема например със

 

"Уикенда след 24 май да идем в Сърбия да ядем плескавици! Тръгваме в 10 часа от стадион Васил Левски, който има кола да пише и колко човека може да вземе"

 

Аз поемам отговорност да я закача отгоре и да пусна и една обявка над форумите, така че никой да не пропусне. Малко инициативност :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако пък ще сме с коли, 

Което автоматично прави weekend break-a с две нощувки - петък и събота. Иначе няма да е честно за шофьорите и алкохола (ако искат да опитат сръбските градуси).

Но предвид разстоянието, 2 вечери в Сърбия близо до границата, е напълно постижимо.. то все едно до Пловдив да отидем, даже е по-малко (от София) :)

Както реши Общото събрание, аз мога и три да остана ако ми хареса.  :D

 

 

Тръгваме в 10 часа от стадион Васил Левски, който има кола да пише и колко човека може да вземе"

 

 

Защо така, може да се изявят ентусиасти още от петък след обяд да тръгнат :)

Много ми е трудно ранното ставане и може да пропусна  :unsure:

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Защо така, може да се изявят ентусиасти още от петък след обяд да тръгнат :)

 

Само пример дадох, ентусиастите ако искат и да зимуват там :)

Връзка към мнение

 Та някой да пусне тема например със

"Уикенда след 24 май да идем в Сърбия да ядем плескавици! Тръгваме в 10 часа от стадион Васил Левски, който има кола да пише и колко човека може да вземе"

Да, това може готино да си го направите. :)

 

Иначе конкретно този точно уикенд след 24-ти май, ако всичко е наред, Фичо би трябвало да си пие Ердингер някъде унтер дер линден, или да щрака с фотоапарата унтер дем Бранденбургер тор, или просто да зяпа по Ку-дам ди дойчен медхен :D .

 

Що се отнася до разходка с преспиване в Сърбия - за такъв вариант бих могъл да ви предложа много приятно местенце - Власинско езеро -> https://www.google.com/search?q=vlasinsko+jezero&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=o0aWUcjsNo3zsgbGuIGgAw&ved=0CCsQsAQ&biw=1280&bih=684

 

post-139-0-65651200-1368803509_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще изчакам да видя какво ще предложите като краен вариант и ще се изкажа тогава.

А, не съм съгласна да биеш отбой! А кой ще ме стимулира и дава кураж за повече изпити бири?  :D

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

.....

 

Иначе конкретно този точно уикенд след 24-ти май, ако всичко е наред, Фичо би трябвало да си пие Ердингер някъде унтер дер линден, или да щрака с фотоапарата унтер дем Бранденбургер тор, или просто да зяпа по Ку-дам ди дойчен медхен :D .

 

...

Ами така де, сега е момента за поправката. :D  И фото имаш, после без оправдания. :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Като един от хората подпалил фитилите за Сърбия мисля, че е редно да се включа :)

 

Чак спане в Сърбия мисля, че е прекалено.Пътуване-ядене и пиене- зяпане- шопинг- пътуване много трудно може да отнеме повече 5-6 часа. Ако се ходи до Власинското езеро е почти същата работа щото там пък почти няма какво да се зяпа. 

 

Предлагам следния маршрут:
- Калето в Пирот

- Погановски манастир

- Кръчма

- Шопинг в Димитровград

 

 

Ако тръгнем около 10:00 от София ще се върнем по светло. Поради факта, че ще сме група със сигурност ще има леки отклонения но в общи линии един ден е предостатъчен. Шофьорите няма да могат да се оливат с пиенето и ще трябва да се жертват за общото благо.

Може би трябва да стартираме с анкета, а не направо с авторитарно посочване на дата. 

 

 

А за по далечен уикенд ми се струва много удачно да е с някой от чартърите които водят германци или англичани по морето. Сега в началото на сезона май се връщат празни машините и ще имаме много секси цена за на отиване а и няма да има нужда да го пълним целия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много ми хареса предложението за "шопинг в Димитровград", направо ми прозвуча еротично... :lol:

 

За чартарите добре го предлагаш, само не уточни връщането, или ние като идем дотам няма нужда да се връщаме... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като един от хората подпалил фитилите за Сърбия мисля, че е редно да се включа :)

 

Чак спане в Сърбия мисля, че е прекалено.Пътуване-ядене и пиене- зяпане- шопинг- пътуване много трудно може да отнеме повече 5-6 часа. Ако се ходи до Власинското езеро е почти същата работа щото там пък почти няма какво да се зяпа. 

 

Предлагам следния маршрут:

- Калето в Пирот

- Погановски манастир

- Кръчма

- Шопинг в Димитровград

 

 

Ако тръгнем около 10:00 от София ще се върнем по светло. Поради факта, че ще сме група със сигурност ще има леки отклонения но в общи линии един ден е предостатъчен. Шофьорите няма да могат да се оливат с пиенето и ще трябва да се жертват за общото благо.

Може би трябва да стартираме с анкета, а не направо с авторитарно посочване на дата. 

 

 

А за по далечен уикенд ми се струва много удачно да е с някой от чартърите които водят германци или англичани по морето. Сега в началото на сезона май се връщат празни машините и ще имаме много секси цена за на отиване а и няма да има нужда да го пълним целия.

аз съм навита на точно такъв вариант

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Шопинг в Димитровград се изразява за мен в покупка на сирене и кашкавал от мляко, салами и от месо и т.н. :) А да не забравя и уникалният им продукт "паприка у павлачи". 

 

 

А за чартърите идеята ми беше, че поне в едната посока ще ползваме мега тънки цени.

Връзка към мнение

Извинявам се, явно аз съм се пообъркал зарди кръчмата която е с хотел, или не съм прочел правилно заглавието "coffee weekend"

Ако е за разглеждане на езера и баири, пазаруване, и сядане за по едно кафе...Витоша ми е буквално под носа, или пък Рила, не виждам особен смисъл да ходя в Сърбия да гледам техните чукари. :)

Да отидеш до Сърбия, и да не седнеш на маса с тежки скари някак не го разбирам. А и няма как да стане само за 2-3 часа след обяд, щото яденето върви с пиене. Както и да е, това си е мое виждане на нещата. Пазаруването и кафето в Сърбия го пропускам   :)

Ако организирате чартър за някъде, ще говорим пак.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.