Прескочи до съдържание

С лична карта транзит през Истанбул?


Препоръчани мнения

Мои познати искат да пътуват от Будапеща до Варна, като най-евтината опция която им намерих е с прекачване през Истанбул с Turkish. Въпросът ми е може ли да пътуват с лична карта ако не излизат от транзита в Истанбул или ще имат проблем?

Връзка към мнение

Задължително паспорт, щом транзитът е в страна извън ЕС. 

 

Пътувал съм за държава извън ЕС, като и на отиване и на връщане съм съм показвал само лична карта и не съм имал проблем! В Истанбул не би трябвало да има паспортна проверка на летището...

 

Когато мога винаги ползвам лична карта и до сега на летище в ЕС никога не са ми искали паспорт независимо от дестинацията за която заминавам или от която пристигам.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Държавите извън ЕС, които зачитат ЛК са Сърбия, Македония и Швейцария. За Турция с 95% сигурност трябва паспорт

 

Става въпрос за транзит, а не за влизане в Турция!

Могат да пътуват само с лични карти. Ако не вярваш звънни на турските авиолинии! Правил съм го.

 

Знаех си, че ти би трябвало да имаш опит :) Еднократно или многократно е ставал номера? Опитах се да им звънна на турските авиолинии, но колцентърът им е по зле от на България ер. Никой не ми вдига :(

Връзка към мнение

Най-после се свързах с Turkish airlines. Не е проблем да се пътува с лична карта, но ако анулират полета или има друг проблем пътникът няма да може да излезе от транзита. Хотел има и в транзита, но една стая струва 400 евро и на пътник в туристическа класа няма да му плати авиокомпанията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.