Прескочи до съдържание

Виза за Индонезия


Препоръчани мнения

Супер - Hasanuddin International Airport - Makassar  го няма в списъка!   Айде по още едни $35...

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Някой имал ли е проблеми с visa on arrival в Индонезия?

Мисля да не си я вади предварително в посолството...

 

Аз имах проблем, но само защото леко се опитах да хитрувам :( Бяхме за 72 часа на Бали, и поисках виза за 3 дни, но според бюрократите е 4 дни, защото те смятат по календарни дни. На тръгване от Бали при паспортната проверка ни отделиха и ни закараха в една стая, където ни обясняваха, че сме нарушили законодателството им. Трябваше да чакаме около час и за малко не изпуснахме самолета, но в крайна сметка с 20 долара глоба на калпак ни пуснаха да си ходим.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Потвърждавам, че при влизане в Джогджакарта (Индонезия) се плаща за виза On Arrival - 35$. Кацнахме в Джогджа, а връщането беше от Бали, т.е. няма проблем за влизане през едно, а напускане на страната през друго летище. Не се плаща изходна такса, т.е. Включена е в цената на самолетните билети. При чекиране на летището поставят печат на бордната карта - Paid 200.000 IDR.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В средата на ноември 2015 г. влязох в Индонезия на летище Денпасар, Бали - никакво плащане на визи и т.н. Имах екскурзия със самолет: Бали - Джогджакарта - Бали нищо не съм плащала на летище, напуснах Индонезия от Бали - отново нямаше никаква такса.

 

Това твърдение: "Потвърждавам, че при влизане в Джогджакарта (Индонезия) се плаща за виза On Arrival - 35$." - ме учудва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма нищо учудващо. Вие сте влязла през Бали, затова НЕ сте платила за виза, след това сте имала вътрешен полет. Джогджакарта е изключение и при влизане в Индонезия през Джогджакарта се плаща за виза - 35$.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма нищо учудващо. Вие сте влязла през Бали, затова НЕ сте платила за виза, след това сте имала вътрешен полет. Джогджакарта е изключение и при влизане в Индонезия през Джогджакарта се плаща за виза - 35$.

Не знаех тази подробност.

Връзка към мнение

Confirmed! Влизане през Джакарта на 18 ноември и излизане от Бали (Денпасар) на 30-ти- никакви такси!

Както е детайлно описано в поста на CCK от 18 ноември - само 5 летища и 9 пристанища прилагат тази политика - да се има в предвид!!

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Браво за невероятния труд, който сте положили. Само обаче исках да допълня: За Индонезия си искат виза. Струва мисля 50$. :)

Виж линка "Тема" в таблицата, за информация относно безплатната виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж линка "Тема" в таблицата, за информация относно безплатната виза.

Моя грешка значи, аз точно миналото лято да отида с виза и те после да решат да я махнат :lol: :lol:

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Евгени Енчев

Здравейте. Бърз въпрос към по- опитните. Летя Хийтроу- Джакарта, престой 1 час и 30 минути и след това Джакарта- Бали. Визата я вадя направо в Бали, нали?

Връзка към мнение

Бали, ако е транзит през Джакарта
Визата е безплатна ако се каца на Джакарта и/или Денпасар.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бали, ако е транзит през Джакарта

Визата е безплатна ако се каца на Джакарта и/или Денпасар.

Я, пак :-).

Визата за Индонезия не струва ли 35$. Нали се готвя за Бали и останах с впечатление, че се взима ВОА за 35$, а таксата за напускане вече е включена в цената на самолетния билет. Греша ли нещо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я, пак :-).

Визата за Индонезия не струва ли 35$. Нали се готвя за Бали и останах с впечатление, че се взима ВОА за 35$, а таксата за напускане вече е включена в цената на самолетния билет. Греша ли нещо?

 

Грешиш. Чети по-старите мнения в тази тема :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Грешиш. Чети по-старите мнения в тази тема :)

Даа, добре че тази тема изкочи. Никъде не попаднах на инфо за безплатна виза. Спестихте ми едни 35$.

И понеже тук знаете всичко, случайно изискването паспорта да е с валидност 6 месеца от датата на влизането, да е променено? Не ми достигат едни 10 дена и ми се отваря работа с ваденето на нов паспорт.

Връзка към мнение

Тия неща можеш да ги провериш ето тук: http://magelanci.com/topic/332-визови-режими-на-държавите-с-българия/?p=88502

Цъкни на линка в реда на Индонезия. (Не са отменени 6те месеца) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И понеже тук знаете всичко, случайно изискването паспорта да е с валидност 6 месеца от датата на влизането, да е променено? Не ми достигат едни 10 дена и ми се отваря работа с ваденето на нов паспорт.

 

Със сигурност не е отпаднало и при това го следят сериозно. Скоро ходихме с приятели, на едната им дъщеря не и достигаха 8 дни до пълни 6 месеца валидност, още на летище София Катарците отказаха да я качат защото имали големи глоби; съответно девойката остана, извади си експресно нов паспорт и си купи нов билет (старият изгоря). После в Бали питахме и ни казаха, че при такива случаи, когато паспорта е с по-малко от 6 месеца валидност, имиграционните изобщо не ги пускат да влизат в страната, а ги карат да се върнат със следващия полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря!

Значи ще вадя нов паспорт. Аз не пътувам с Катарците, та може и благополучно да стигна до Бали, но няма да рискувам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте, някой от вас опитвал ли е да си удължи визата в Индонезия и по-точно в Бали. Видях, че за там имаме безплатна 30 дневна виза, но ако си платиш 35$ за ВОА, после може да се удължи с още 30 дни, но така и не намерих информация колко струва и как става?

Връзка към мнение

На летището преди паспортна проверка, вляво са гишетата на ВОА.

Имаше малко хора.

 

Това видях, а какво се изисква, гледай в сайта на министерствата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Малко ще повдигна темата с един въпрос. Кацаме в Бали другата седмица, след което имаме вътрешен полет до Джогджакарта. Напускането ни на страната отново е от Бали. 

Доколкото разбирам имаме право на безплатна виза за 30 дни без никакви такси, тя от същото място, което е описал @Sun4o в горния пост ли се взима или просто се насочваме директно към паспортна проверка, където ни удрят печат и това е...

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Не помня да съм правила нещо по различно от това да следвам хода на хората, излизащи от самолета. Според мен се ходи директно на паспортната проверка. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@П.Кръстев

На паспортната проверка удрят печат (на който пише 30 дни) и това е, не се прави нищо специфично, не се притеснявайте. На вътрешните полети също няма допълнителни проверки за визи и прочие, просто ви сравняват името в паспорта с това на билета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.