Прескочи до съдържание

200 години от Битката при Ватерло


Фил

Препоръчани мнения

Отварям тази тема за да обърна внимание на едно събитие, което, струва ми се, би представлявало интерес за някои от магеланците.

Става дума за това, че на 18 юни тази година се навършват 200 години от Битката при Ватерло.

Във връзка с тази годишнина се организира отбелязване на събитието като гвоздеят на програмата ще бъде впечатляваща по мащабите си историческа възстановка на епичната битка, в която ще вземат участие 5000 човека, 300 коня и 100 оръдия.

На мен ми се струва че ще бъде много интересно и отдавна си го бях набелязал, обаче при една от промоциите-"грешки" се изкуших за едно пътуване до Азия, което чак след като взех билетите се сетих ,че се покрива като дати с датите на възстановката при Ватерло, така че за съжаление аз лично няма да мога да присъствам. :(

Надявам се обаче някой магеланец да отиде и после да разкаже и да покаже снимки. :)

Впрочем - за изкушените фотографи (а майстори във форума не липсват ;)  ) също предполагам ще бъде интересно предизвикателство такова събитие.
 

Хубавото е, че Ватерло логистично е лесно достъпно  - сигурно много от вас на път от летище  Шарлероа към Брюксел са забелязвали табелите за отклонението към Ватерло. От летището са по-малко от 50км., може да се отиде с автобус и влак за около час.

Сега погледнах, че двупосочен с Wizz (дискаунт) за датите около събитието е 130лв., което като за юни месец е прилична цена.

За повече информация и закупуване на билети - официалния сайт на организаторите

 

Battle_of_Waterloo_1815.PNG

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Фичо, изглежда супер привлекателно.

Жалко, че по това време ще съм в друга посока.

Съобщавай ги по-навреме такива интересности. :)

Дано да имаме магелански представител там и да покаже, и да разкаже.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отивам само ако Наполеон този път победи. Какъв ли щеше да е светът днес ако французите бяха спечелили войната :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Сега погледнах, че двупосочен с Wizz (дискаунт) за датите около събитието е 130лв., което като за юни месец е прилична цена.

Обръщам внимание, че с днешната промоция 2в1 цената за двама излиза 162лв. :)  (19-21.06) или 192лв. (17-21.06)  /цена с дискаунт клуб/  в случай, че някой проявява интерес към събитието - сега е моментът. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Вече свърши. Реконструкцията беше миналата седмица от петък до неделя. В петък е била атаката на французите, финалната битка в неделя. Билетите бяха разпродадени още преди 2 месеца.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.