Прескочи до съдържание

Резервация на хотели с дебитна карта ?


stanimir

Препоръчани мнения

Има ли от популярните сайтове които приемат резервации с дебитна Maеstro ?

Разбира се с плащане на цялата сума в момента на резервацията.

 

Досега винаги съм ползвал единствено кредитна и не съм разглеждал останалите опции.

При booking.com виждам , че не може.

 

Правя понякога услуги на познати , но не искам да резервирам с моя карта ако не съм сред пътниците  , щото при проблем става сложно :)  

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

И в Букинг има такива хотели, но не са много.

Трябва да се проверява.

 

В GalaHotels скоро моя приятелка резервира с дебитна - плащане веднага, с опция за анулация.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами поразгледай и пробвай. Hotels.com и Venere позволяват Виза Електрон и Маестро. Дали ще работи с конкретната карта е друг въпрос.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стенк, нещо грешно виждаш, приятелю :) Мисля, че и въпроса ти е зададен неправилно. По правилно би било да попиташ: Има ли някой от популярните сайтове, които не приемат резервации с дебитни карти?

Поне според мен: няма. Защото аз нямам кредитна карта, а с дебитните съм правил резервации през всички популярни и непопулярни. И нямам спомен някъде да не са ми приели и визата, и мастър карда :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз нямам кредитна карта, имам виза голд, и виза електрон дебитни имал съм и мастъркард също дебитна (по разплащателна сметка без право на кредит и с малък овърдрафт). Винаги съм ползвал  за резервации и съм нямал проблем с нито една от трите. Единствено с Маестро не може май да се плаща. Българските карти Маестро са със странни цифри (започват с 6 и имат май една цифра повече или по-малко от останалите карти). Според мен въпросът не е кредитна или дебитна, а вида карта - МастърКард или Маестро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имал съм предвид Maestro  за Visa и Маstercard e друго.

 

П.П.  Значи в букинга като стигнеш до плащане и различните хотели приемат различни карти  ?

Връзка към мнение

Да, защото не всичко хотели могат да дръпнат пари по Маестро от дистанция ако се наложи - при неявяване например. Затова повечето не приемат. И всеки хотел сам решава кои методи на плащане да приема - като при Амекс например. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега се загледах в дебитната ми master card и видях, че е с релефни цифри и букви. Доколкото съм чел, само кредитните са задължително с релефни надиси, а при дебитните има и от двата варианта, но не знам каква им е разликата на вторите

Връзка към мнение

Сега се загледах в дебитната ми master card и видях, че е с релефни цифри и букви. Доколкото съм чел, само кредитните са задължително с релефни надиси, а при дебитните има и от двата варианта, но не знам каква им е разликата на вторите

 

Тези, които не са релефни са само за електронно ползване. Трябва да имат и надпис Electronic Use Only. От тях не може да се вземе imprint, т.е. копие на индиго, нещо което коментирахме в друга тема скоро, че се случва да е проблем при взимане на коли под наем, ако фирмата не и работи пос терминала или пък е прекалено ретро и работи само с индигови копия. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.