Прескочи до съдържание

Пътепис: Милано, Генуа, Санремо, Монако и Ница


Бисер

Препоръчани мнения

Една бърза разходка с малко снимков материал започнала с полет до Милано и от там с рент-а-кар до Санремо, Генуа, Монако и Ница. Та както споменах кацнахме в Милано, взехме си рент-а-кар от летището - за пореден път от една голяма компания която има добри условия за Италия (подробности коя е на лични, че да не правим излишно реклама) и се отправихме за вечеря и разходка към центъра. За съжаления Castello Sforzesco беше в ремонт и светлинитя бяха изгасени, но за сметка на това Арката на мира на Piazza Sempione си беше там

DSC02392.jpg

 

А също така и катедралата Duomo di Milano и любимият на голяма част от женското население търговски център до него DSC02361.jpg

 

DSC02358.jpg

Повече за нощният живот в Милано друг път. Поемаме на път за Санремо

Редактирано от Бисер
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Санремо е малко, но доста китно градче в северозападна Италия, близо до границата с Франция. Известно е най-вече с музикалният си фестивал.

DSC02799.jpg

 

и въпреки че времето небеше много приятно за разходки можете да видите какво стълпотворение беше по центъра и това извън сезона и не по време на фестивала - много живо малко градче

DSC02574.jpg

 

На сутринтта жива душа не се виждаше :)

DSC02579.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътят от Санремо до Генуа е много живописен и се откриват страхотни гледки когато излезете от тунелите. То всъщност магистралата се състои от мостове които влизат в тунели и после пак мостове, тунели, мостове, тунели .....

Генуа е бивш град държава, разположен в добре защитен от планини залив. Едно от най-важните и големи пристанища на Италия с дълга история и интересна архитектура в централната (старата) част

DSC02404.jpg

 

Приятно е усещането на Piazza de Ferrari, а освен всичко друго уцелихме някакво изложение на шоколада в непосредствена близост, та гледката към фонтана се комбинира с похапване на ръчно правен шоколад с ядки

DSC02434.jpg

 

My favorite place in Genova

 

 

Обратно на пристанището по пътя към Аквариума който е най-големият в Италия и е построен за изложението през 92г. можем да видим "корита" всякакъв размер

DSC02399.jpg

 

DSC02401.jpg

 

А в самият аквариум има доста видове рибки и други морски обитатели

DSC02450.jpg

 

DSC02534.jpg

 

DSC02544.jpg

 

DSC02555.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Следваща спирка Катедралата на Монако

DSC02661.jpg

 

И още жилища на скромни хорица

DSC02663.jpg

 

DSC02667.jpg

 

И понеже принцът ни отказа визитация, решихме да посетим океанографският музей Oceanographic Museum и тук освен рибки имаше и доста други интерестни артифакти

DSC02712.jpg

 

DSC02695.jpg

 

DSC02724.jpg

 

DSC02727.jpg

 

Монако от резиденцията на принца

DSC02735.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За сетен път се убеждавам, че ужасно бих искала да живея в Италия. В миналият си живот, сигурно там съм живяла. :rolleyes: Толкова да ми е на сърце! Ако някога изпадна в подобна дилема, то несъмнено ще е точно там. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също. Италия е голямата ми любов. През март, връщайки се от там се зарекох да не я посещавам скоро, тъй като някак ми дойде в повече- последните 6 месеца 5 посещения. Сега, два месеца по-късно съм пак готова да хукна натам. :D :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И понеже принцът ни отказа визитация, решихме да посетим океанографският музей

"принцът ни отказа визитация" много ми хареса :)

Интересно място е това княжество. Все се разминавам с посещение там. И тази година пак малко остана да отида, но все някой ден ще се случи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последна спирта - Ница или така нареченията столица на лазурният бряг. Градът е разположен по бреговете на Залива на ангелите във френската ривиера и е притегателно място за доста туристи. Има много приятна широка алея покрай морето с прекрасна гледка и множество хотели.

DSC02740.jpg

 

Плажът и прочутият хотел Негреско построен 1912-1913

DSC02742.jpg

 

DSC02744.jpg

 

DSC02747.jpg

 

Place Masséna

DSC02748.jpg

 

DSC02759.jpg

 

Часто от архитектурата на града на свечеряване

DSC02760.jpg

 

DSC02761.jpg

 

Parc du Mont Boron

DSC02764.jpg

 

DSC02777.jpg

 

И гледка към залива

DSC02781.jpg

 

DSC02785.jpg

 

И това е краят на скромното ни пътуване. И тук останаха доста места за посещение, за да има за какво да се връщаме.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ница е място, където трябва да се посещава само с половинките. :D   Толкова ми е романтично, че няма повече накъде.

wilks, ей сега ми заработи въображението, като видях тези красиви снимки. :P  :D

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стига бе...моя фаворит от изброените държави на Бисер, разбира се след Монако е Франция. Толкова е романтична и приятна за разходки.. това Ментон, Ница, Кан (и прилежащите му малки селца и градчета). Много засукан район :) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Уха ... много любими места  :)

 

 

goldeneyeful ,  както и да отиде човек , Ница е невероятно място. Най-любимата ми морска дестинация.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ти си поредния от многото хора и познати, и непознати, българи и чужденци, вкл. и тук във форума (напр. stenk), който е писал или разказвал за Ница. И винаги само хубави спомени и позитивни впечатления.
Като писах преди малко за Monaco, че ми е интерсно да ги видя тези улици на Гран При от Ф1, от там е нищо да се отиде най-накрая и да се види този феномен, наречен Ница :)

 

Ница е място, където трябва да се посещава само с половинките. :D   Толкова ми е романтично и "секси", ме няма повече накъде.

wilks, ей сега ми заработи въображението, като видях тези красиви снимки. :P  :D

абе ти май имаш някакъв фетиш към снимки, и снимащи устройства (на стенд-бай), някак много warming-up ти въздействат, и все натам те влече ;) Леко съмнителна почва да ми изглежда тая работа, май май... :rolleyes: :)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Ти си поредния от многото хора и познати, и непознати, българи и чужденци, вкл. и тук във форума (напр. stenk), който е писал или разказвал за Ница. И винаги само хубави спомени и позитивни впечатления.

Като писах преди малко за Monaco, че ми е интерсно да ги видя тези улици на Гран При от Ф1, от там е нищо да се отиде най-накрая и да се види този феномен, наречен Ница :)

 

абе ти май имаш някакъв фетиш към снимки, и снимащи устройства (на стенд-бай), някак много warming-up ти въздействат, и все натам те влече ;) Леко съмнителна почва да ми изглежда тая работа, май май... :rolleyes:  :)

Простичкото основание за това е, че съм доста емоционална (а понякога това ми носи отрицателни емоции), ама то е от зодията.  :D В интерес на истината, не обичам да се снимам. :rolleyes:  Верно го обръщаме на чат, не е коректно спрямо другите.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Страхотни снимки. Предполагам сте си изкарали супер, като изключим неблагоразумието на оня простак, принца на Монако. 

 

А Генуа вече е добавена в списъка на местата за посещаване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

stenk е най-големия фен на Ница. Аз така и не съм стигала изобщо до Франция. Много ме изкушаваше табелата- Франция-20 км, като бяхме на Кунео, но просто нямаше никакво време.

Все ще дойде ред де,

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

stenk е най-големия фен на Ница. Аз така и не съм стигала изобщо до Франция. Много ме изкушаваше табелата- Франция-20 км, като бяхме на Кунео, но просто нямаше никакво време.

Все ще дойде ред де,

Да, от тук от форума, е той :) Аз затова него го споменах, защото в една друга тема като писах пак за Ница, той го заяви, и  недвусмислено даде заявка за титлата "фен на Ница" :)

Връзка към мнение

Като писах преди малко за Monaco, че ми е интерсно да ги видя тези улици на Гран При от Ф1, от там е нищо да се отиде най-накрая и да се види този феномен, наречен Ница :)

А какъв е кеф да караш по тях :) Тунели, виражи изобщо всякакви екстри.

А иначе едно от интересните превозни средства са публичните асансьори скрити в градинки разни - катериш се и слизаш от една улица на друга.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

stenk е най-големия фен на Ница. Аз така и не съм стигала изобщо до Франция. Много ме изкушаваше табелата- Франция-20 км, като бяхме на Кунео, но просто нямаше никакво време.

Все ще дойде ред де,

Направо се взимай ръце и оная бира да черпя там на лято ? Може и другото ... сигурно ще съм там.

Wilks аз не съм фен на формулата и не мога да споделя вълнението , но в Монте Карло се чудех сума и време откъде ми е познато това "Феърмонт"

Когато видях как сума и гъзари някой попреминали средната възраст форсират спортните си автомобили точно там в миг ми просветна къде съм го чувал -:)

Само в Мюнхен бях виждал таксита Порше Панамера и БМВ Х6 . Тия неща не ме впечатляват толкова , но малко са местата по света , дето може да видиш подобни гледки.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Като писах преди малко за Monaco, че ми е интерсно да ги видя тези улици на Гран При от Ф1, от там е нищо да се отиде най-накрая и да се види този феномен, наречен Ница :)

 

 

Ето нещо за теб :)

post-21-0-27538600-1368907631_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А иначе едно от интересните превозни средства са публичните асансьори скрити в градинки разни - катериш се и слизаш от една улица на друга.

Имаш ли снимки на тези асансьори? Търсих в нета, но нещо не успях да открия. Само входове с врати в скалите и бутони отстрани (ако е това).

 

Само в Мюнхен бях виждал таксита Порше Панамера и БМВ Х6 . Тия неща не ме впечатляват толкова , но малко са местата по света , дето може да видиш подобни гледки.

В Мюнхен и аз съм ги виждал млечно белите, кристално чисти BMW 5GT, BMW 7, и всякакви модели Mercedes, Porcshe и Volvo.

Ти сигурно си виждал в София "гордостта на пътна полиция", онова прашасало гротескно Порше 911 кабрио със занитен гюрук, върху него заварЕната релса със сините лампи, с един доста пухкав катаджия, дето като седне вътре го изпълва цялото, и едва затваря вратата :) Обикновено стои на ъгъла на Алабин и Графа, около Президентството, или като ескорт при някакви мероприятия на СО.

stenk, когато дойде време за Ница, теб ще питам като признат експерт. А случайно да си бил там като се празнува Carnaval de Nice през февруари-март?

 

Ето нещо за теб :)

attachicon.gifDSC04154.JPG

Мерси за снимката, Poli!

Аз, ако е въпроса, съм "обиколил" почти всички улици на Монако с Google Street View  :D  Ама друго си е на живо е така, да усетя атмосферата ;)

Връзка към мнение

Ето нещо за теб :)

attachicon.gifDSC04154.JPG

 

Само да допълня - трасето е това:

Monaco-Grand-Prix-packages-8.jpg

 

А аз минах ето по този участък за да усетя тръпката - както се предполага бях зает да шофирам и снимки нямам лични от там :(

autodromo-jose-carlos-pace-brazil.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаш ли снимки на тези асансьори? Търсих в нета, но нещо не успях да открия. Само входове с врати в скалите и бутони отстрани (ако е това).

 

 

 

Да , това е.

 

Бисер виждам Феърмонт в средата . Руските новобогаташи са "окупирали" това място. Направиха си преди две години и шоу рум на нелепата "Маруся" , но никога не съм срещал такъв автомобил по улиците.

Миналата година обаче там видях това :

 

 

post-140-0-62585700-1368945606_thumb.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.