Прескочи до съдържание

Газова уредба в Гърция


Препоръчани мнения

Ех Пламене...

Сигурно пише вече някъде, но ще използвам темата да питам - има ли някакви изисквания за каране на газ в Гърция - например да искат паспорт на газовата уредба? Всъщност там кара ли се на газ и как са цените на горивата?

Връзка към мнение

Информацията ми е от преди 2 години. Поне тогава нямаше никакви изисквания. Когато кризата удари Гърция, газстанциите започнаха да никнат като гъби. Особено в Северна Гърция, която е навестявана често от българи, сърби и македонци. Горивото в Гърция е по-скъпо отколкото при нас. Ето един полезен сайт -> http://www.mylpg.eu/stations/greece

Редактирано от tougherty
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сигурно пише вече някъде, но ще използвам темата да питам - има ли някакви изисквания за каране на газ в Гърция - например да искат паспорт на газовата уредба? Всъщност там кара ли се на газ и как са цените на горивата?

Не, паспорт на газовата уредба не изискват. Газостанции има много малко, но вече има. Но е добре да си потърсиш предварително, понякога са доста скрити. За цените на горивата не помня, помня само, че за нас беше в пъти по-добре да караме на газ, щото зверът харчи ужасно много.

Връзка към мнение

Преди 10-на дни бях там. Газ има на много места, обикновено е на отделни станции, не е на едно с бензина, но има и общи рядко. На някои магистрали няма нито бензин нито газ, трябва да се излезе от магистралата, за да се зареди.

Газта беше към 88-90 цента по великден

Връзка към мнение
Ех Пламене...

Благодаря Ви. Важното е, че нямат някакви изисквания подобни на големия талон, че нямам паспорт на уредбата. Иначе явно цените са малко по-високи. Но това не е толкова страшно.

 

Планирам за последно в България да заредя до горе - не знам преди границата дали има бензиностанции или по-раничко да спра. Дори се чудя дали ще се налага да зареждам в Гърция.

Връзка към мнение

Газовото си беше вписано в талона на самата кола с която ходих. Не знам, ако не е вписано, дали не трябват паспорти..

Голям талон се иска от много време, което е разбираемо, само в Бълагрия има част от докумените на колата, която седи в къщи...

Връзка към мнение

Втори талон има и в други държави. Но при тях в първия си има всички необходими реквизити

Добре, че и с тази мъка ще се свърши вече с новите талони - не че някои не ореваха орталъка за 7-те лева за подмяна.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

темата е стара, но може на някой да свърши работа

газ станции като точки за iGo Primo ( за държавите които са ми представлявали интерес)

миналата година с тях се оправих доста добре в Гърция, по принцип в северна Гърция са по-разпространени, цените по островите - по-високи ( разбираемо, влачат газта с ферита), но разликата е няколко евроцента. Средната цена тогава (2014) беше около 95 евроцента ( намирал съм по 89 и по 97)

 

 

BiH-LPG_igo_primo.zip

GR-LPG_igo_primo.zip

H-LPG_igo_primo.zip

HR-LPG_igo_primo.zip

I-LPGGPL_igo_primo.zip

INT-LPGEurope_igo_primo.zip

RO-LPG_igo_primo.zip

SLO-LPG_igo_primo.zip

SRB-LPG_igo_primo.zip

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.