Прескочи до съдържание

Транспорт между гейта и самолета


Препоръчани мнения

Бележка на Георги: темата е отделена от "Има ли идиот в самолета" и се превърна в нещо като мини база данни къде ни транспортират нискотарифните с автобусчета и къде пешачката :)

 

 

Почти навсякъде нискотарифните излитат от гейтове без ръкав и просто не си заслужава да висиш на опашката.

Само забравих да уточня в горното си мнение, че има летища, на които нискотарифните не са на ръкав, но няма и автобуси. От гейта до самолета пеша. Като Лутън, Дортмунд, Катовице, не помня Бергамо и Тревизо как бяха.

 


Това ако все пак се окажеш в първия автобус, че напоследък пускат по два и става малко сложно.

 

 

В случаите, когато са два автобусите, често се изчакват взаимно, и накрая пак двата едновременно изсипват пасажерите. При максимално затоварените полети става необходимо след първите два, единият или пак двата да се върнат, и да донатоварят останалите с приличен интервал. Три автобуса едновременно за един полет им идва в повечко на Wizz.

Говоря за нашето летище.

 

Бергамо е с рейс, на Тревизо не съм кацал/излитал, но Барселона си е на ръкав, например...

 

Не само. С ръкав са и Валенсия, и Фиумичино.

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Само забравих да уточня в горното си мнение, че има летища, на които нискотарифните не са на ръкав, но няма и автобуси. От гейта до самолета пеша. Като Лутън, Дортмунд, Катовице, не помня Бергамо и Тревизо как бяха.

 

 

 

 

.......

Болоня, Форли  - също. На Лутън бяхме с рейс.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

 На Лутън бяхме с рейс.

Може така да е вече. Аз съм летял с Wizz до Лутън 5-6 пъти, за последно лятото на 2010 г. След това минах на други авио комбинация от София до Лондон, и повече не съм го ползвал. Но допреди 3 години беше само пеша от гейта до самолета, или обратно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може така да е вече. Аз съм летял с Wizz до Лутън 5-6 пъти, за последно лятото на 2010 г. След това минах на други авио комбинация от София до Лондон, и повече не съм го ползвал. Но допреди 3 години беше само пеша от гейта до самолета, или обратно. 

Ами по мои спомени беше 2009, точно до Лутън и имаше рейс. Дали не сме ударили шестица от тотото? :rolleyes: За Уиз става въпрос.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Странно, аз също не си спомням друг начин за придвижване на Лутън освен пеша, но кой знае...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бергамо е с рейс, на Тревизо не съм кацал/излитал, но Барселона си е на ръкав, например...

 

 

Във Валенсия Wizz са на крачол :D

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ами по мои спомени беше 2009, точно до Лутън и имаше рейс. Дали не сме ударили шестица от тотото? :rolleyes: За Уиз става въпрос.

Или точно този полет е бил с някакви привилегии, и са ви пуснали на автобуса. Или много серизоно бъркаш летището. :)

Ако има друг да е бил с автобус на гейта на Лутън, дано да сподели.

На теб друг път случвало ли ти се е с автобус да ви извозват там? Ако си летяла освен този.

 

 

Във Валенсия Wizz са на крачол  :D

 

писахме го вече, и Фиумичино също ;)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Или точно този полет е бил с някакви привилегии, и са ви пуснали на автобуса. Или много серизоно бъркаш летището. :)

Ако има друг да е бил с автобус на гейта на Лутън, дано да сподели.

На теб друг път случвало ли ти се е с автобус да ви извозват там? Ако си летяла освен този.

 

 

 

писахме го вече, и Фиумичино също ;)

Сигурна съм сто процента! И на връщане така. Помня също, че имаше шатъл от летището до Лондон. Заплатихме 80 евро, за четирима.

Пеша съм вървяла само на Форли!

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

По темата за Лутън. Миналия месец на кацане от Рейкявик в Лутън вървяхме пеш от самолета до летището. Обаче на отиване към Рейкявик, ей на убийте ме, не помня. Тооолкова ми се спеше в 5 сутринта, че ми се губят моментите с качването..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз на Лутън не съм вървяла пеша. Всъщност никъде в Европа не съм вървяла пеша. Това обаче не винаги е плюс :D . Спомням си на един полет от Мюнхен (и то уж с луфтханза). Ние сме натъпкани като сардини в автобус. температурата навън е сигурно 12 градуса, но напича едно слънце и в автобуса въздух няма, всички са с якета, чанти, куфари, не може човек да връдне, а камо ли да се съблече. Е... оказа се, че самолета не е приготвен още и съответно не пожелаха да отворят вратите поне 15 минути. След това си спомням полета... Не можеше да се нарече благоуханен.

Иначе обикновенно влизаме от последните в самолета, вземаме си от последните билетите (независимо от факта, че винаги сме 2 часа по-рано на летището) и съответно излизаме от последните от самолета. Задължително звъня от самолета на майка ми (тя си е паника жената), че сме кацнали докато множеството се блъска към изхода. Ако трябва да чакам по удобен момент трябва да и звънна от хотела. Незнам при вас как е, обаче аз като сляза от самолета нямам миг спокойствие. На някое от децата задължително му се пишка, друго иска друго. На финала трябва да минем паспортен контрол и да си вземем куфарите и това при условие, че обикновенно влача куфар, поне едно дете за ръка и връхна дреха и какво ли още не. През това време гледаш табели, табла. После с още куфари търсиш къде ти е трансфера/автобуса/влака/метрото. Дори не съм подозирала, че това дразни околните :D .

Връзка към мнение

В България поляците не са на ръкав, а долу на В4...

В Болоня АлИталия те стоварва на пистата и ходиш до терминала.

Във Фуншал - ръкави няма, автобуси също - и редовни и НТ - пасажерите отиват и се връщат пеша от/до самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Аз и на Мюнхен съм вървял от самолета до летището. От един Фокер 70 на австрийците по Виена - Мюнхен, много рано сутринта. Но беше буквално няколко метра :)

 

 

В България поляците не са на ръкав, а долу на В4...

На Ембраерите на поляците само от ръкав съм се качвал в София. Ти с какъв самолет летя?

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз и на Мюнхен съм вървял от самолета до летището. От един Фокер 70 на австрийците по Виена - Мюнхен, много рано сутринта. Но беше буквално няколко метра :)

 

 

На Ембраерите на поляците само от ръкав съм се качвал в София. Ти с какъв самолет летя?

Ембраер 175 - миналата седмица - ето къде беше спрял - на снимката - стигнахме с автобус и ни пуснаха през двете стълбички

 

post-18-0-29970000-1368973395_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А едно време ЛОТ спираха на ръкав в София... Явно времената се променят... Може би ръкавите в София са заети през цялото време (черен хумор...) :D

Пътуване от терминала на FRA до възможно най-далечната стоянка по диагонал на летището до поредния 735 до София - priceless... :blink: Трябва да почнат да сервират напитки, защото това си е отделно пътуване... :D

Връзка към мнение

А едно време ЛОТ спираха на ръкав в София... Явно времената се променят... Може би ръкавите в София са заети през цялото време (черен хумор...) :D

Пътуване от терминала на FRA до възможно най-далечната стоянка по диагонал на летището до поредния 735 до София - priceless... :blink: Трябва да почнат да сервират напитки, защото това си е отделно пътуване... :D

 

Но пък какво пътуване, а, целият свят ти минава пред очите...буквално :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Но пък какво пътуване, а, целият свят ти минава пред очите...буквално :)

Така е, но май предпочитам да гледам света като равен, а не от ниското :)

Връзка към мнение
  • 9 години по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.