Прескочи до съдържание

Чадър - made in Delft


Препоръчани мнения

Не знам дали мъкнете чадъри при пътешествията си, аз лично съм свикнал да си ме вали - едно на ръка, че ако искам винаги да съм на сухо трябва да си имплантирам чадър, второ че обикновено яке с качулка оправя положението. А дъждобрани искрено не понасям, това е като сам да се навреш в оранжерия и отвън може да си сух, ама на петата минута от вътре си леш. 

 

Та, да ви представя един от най-известните продукти на моята Алма Матер -  Техническия Университет в Делфт. Senz - чадъра, който издържа на бури до 100км/ч без да му се разкъсат спиците и чарколяците.

 

051413_SenzUmbrella.jpg

 

Ето и едно тестово видео:

 

 

 

 

 

Та така, може да пробием в самолетните материали примерно, както беше с А380, но никой няма да разбере. Друго си е да направим чадър :) Сори за леката самореклама на институцията, но чадъра е интересен и според мен си заслужава, ако човек няма против да изпъква по улиците :) Цените са около 20-ина евро за мини модела, който е почти неизползваем, от там вървят нагоре...доста над китайските боклуци, но и не става на вафла от първия дъжд. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не използвам чадъри. Жалките ми опити да се сдобия с такъв са завършвали с пълно фиаско. Винаги ги губя.

 

Може би ще пробиете на италианския пазар с това изобретение. Там да капне и всички, хоп! с чадри - да се чудиш от къде ги вадят!

 

 

 

А като гледам снимката - при вас в Холандия всичко ли е под наклон?

Връзка към мнение

А, той чадъра мисля че проби по целият свят. Между другото и на мен в Италия ми беше интересно, на всеки метър се продаваха чадъри еднодневки...

 

Това на снимката е едно от малкото баирчета в района, тотално изкуствено, библиотеката на университета е отдолу!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А чадърът има ли инструкции за употреба?

 

Щото като гледам, ако вземеш да го носиш наобратно, май ще има и обратен ефект!

 

По начало късия ръб е отпред, ако няма вятър. Но ако има силен вятър просто го вдигаш и го държиш хлабаво, вятъра ще го ориентира в правилната посока. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ползвам този от снимката вечеи 4 години. Безценен е, но само по нашият край. Интересното когато го купувах беше, че доставката до България и Румъния беше по-скъпа от чадъра:)

Връзка към мнение

В Португалия ще пробиете със сигурност - винаги има вятър, често е силен, а дъждовете през зимата не спират, ранната пролет и късната есен също повалява доста. 

Връзка към мнение

Основната идея е, чадъра да не се обръща и да става само за кошчето за боклук. Тези 100км/ч естествено са маркетингов трик, никой не би тръгнал в такъв дъжд и вятър :) Но пък означава, че след като дори такъв вихър не му прави проблем, генерално е стабилен във всички използваеми условия...

 

Между другото, ползвам го на колелото, и си върши добра работа, ако дъжда е вертикален, с обикновен чадър не мисля, че може да стане.

Връзка към мнение

 

Само нещо не мога да си го представя как караш колело и с едната ръка чадър държиш?!

Едва ли го държи - сигурно му е направил някоя стойка-инженерно чудо!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Голяма реклама му направи - остава да кажеш, че и мусака прави :D

Само нещо не мога да си го представя как караш колело и с едната ръка чадър държиш?!

В Холандия е съвсем нормално да караш колело, с едната ръка да си държиш чадъра, с другата - телефона, едното дете да е на столче зад теб, другото - на столче пред теб, а съседските деца - в ремаркето ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Реклама силно казано, по-скоро лека гордост с такъв масов продукт. Щото ако ви кажа, че основен процент от тялото на Airbus A380 е с материал измислен в нашия факултет...никой няма да клъвне :)

 

Иначе както е казал akair, тук сме си така, това упражнение със колелото и чадъра ще гледам да ви го снимам :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.