Прескочи до съдържание

Няколко дни в Алгарве - моля за съвети


Гост

Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Нуждая се от вашия съвет/вдъхновение.  Иде реч за много кратка (която мога да си позволя) почивка - да кажем, в периода 5 - 9 септември (5 дни). Идеята е не да препускам, а просто да релаксирам няколко дни - чудесен естествен плаж, малки селца, реене в облаците, хубава храна, близо до Англия и да не струва майка си и баща си...

 

Прерових разни варианти, но засега се спрях на Южна Португалия - не съм била там. Изрично подчертавам - няма да хуквам на Север. Знам, че е прекрасно, но друг път. 

 

Прерових изписаното до тук, но малко има за Алгарве като съвети (извинявам се, ако не съм намерила). Засега - нищо не e решено категорично - съм избрала Carvoeiro. Спрягам като опция Casa Luis. Обожавам прекия изглед към морето...

 


 

Разбира се, колата под наем е задължителна. Там ще се оправя сама, но за останалото ви моля за следните съвети:

 

1. Хубаво селце ли съм си избрала и бихте ли препоръчали нещо друго много очарователно, с местна атмосфера.

 

2. Кои са местата, които не бива да пропусна в Алгарве. Преровила съм доста снимки - и ваши, и общи, и знам за плажовете - най-хубавата част там - но ще се радвам на много точни и конкретни препоръки, а също и за селца, местенца специални - ако има.

 

3. Намерила съм следните опции за билети, които сравнително ми харесват откъм време (излитане сутрин, прибиране вечер - не са идеални, но за по-идеални цените са идеални), багаж за съжаление не е включен.

 

Easyjet: 190 GBP

Sat, 5 Sep: 06:00 – 08:50

London (LTN) – Faro (FAO)

Wed, 9 Sep: 21:55 – 00:40+1

Faro (FAO) – London (LTN)

 

Monarch

Sat, 5 Sep: 06:10 – 09:05

London (LGW) – Faro (FAO)

Wed, 9 Sep: 21:00 – 23:50

Faro (FAO) – London (LGW)

 

Ще се радвам да коментирате кога може да очаквам някаква промоция на Easyjet или друга идея за билет.

 

4. Приемам без проблеми идея за друга дестинация за тези 5 дни, стига да е хубав естествен плаж, малки селца, реене в облаците, хубава храна, близо до Англия и да не струва майка си и баща си... 

 

И благодаря :)

 

Връзка към мнение

Алгарве е един от любимите ми райони. Гледам, че Carvoeiro е близо до Лагош. От там е близо до Силвеш, планината Мончике, Албуфейра, непременно на Кабо Сейнт Винсенте - особено впечатляващо е по време на буря. От страни на марината във Вилямура има едно невзрачно изглеждащо ресторантче с най-страхотната риба. Аз ходя винаги след средата на октомври и тогава няма туристи и е много хубаво. През сезона не можеш да се разминеш от туристи. В целия район има много пенсионирани англичани, живеещи постоянно - имат английски и холандски лекари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ти разбивка на всички лондонски до всички португалски летища. Само директни полети. Сама ще си прецениш кое те устройва като дати и часове, и кое не :) Отиване:

 

2015-06-05_21-13-19.png

 

Връщане:

 

2015-06-05_21-14-18.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съгласна с Ushakal. Иначе освен на Кабо Сен Висент, може да се отбиеш и до Сагрес (съвсем наблизо е) и да опиташ от едноименната бира (е, нея можеш и в цяла Португалия да я опиташ, ама друго си е на място :) ). Има и интересен форт, който не е съвсем форт - http://www.algarve-tourist.com/Sagres-portugal/Fortaleza-Sagres-fort.php

В Портимао, което е почти срещу Карвоейро има много хубави плажове (и скали) и една пекарна, близо до църквата, където имаше много вкусни хлебчета с пълнеж (ще се опитам да намеря улицата).

 

Ние се връщаме от Албуфейра в края на август, ще мога да допълня с разни места за хапване в околностите.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето плажовете и как се стига до тях.

До първият се стига, след като се стигне до Pedras del Rei, оставя се колата,  минава се по понтонен  мост и след това се хваща влакче, може и пеш, но не е много малко разстоянието, а цената на влакчето е символична.

 

DSCF9171.jpgDSCF9169.jpgDSCF9117.jpg

 

Накрая се стига до известният плаж Praia do Barril, където в началото му има десетки корабни котви.

DSCF9132.jpg

Има дори безплатни пепелници за пушачите в началото.

DSCF9131.jpg

Ето го и плажа

DSCF9133.jpgDSCF9134.jpgDSCF9136.jpgDSCF9141.jpgDSCF9163.jpg

 

До другият интересен плаж, трябва да се стигне до Fuseta, след това се хваща  корабче от Ria Formosa и се ходи до Ilha Armona, пътят е 8-10минути в посока. До кея от където  се хваща корабчето е нещо като рибарско селище с много бараки с мрежи  и лодки на рибарите. Плажа е много голям, само в  единият край има заведение и чадъри, както си е навсякъде де.

DSCF9324.jpgDSCF9326.jpgDSCF9327.jpgDSCF9336.jpgDSCF9339.jpgDSCF9358.jpg

DSCF9370.jpg

Във Фусета има много кръчми с много голям избор на риба(виж последната снимка, в ляво са са рибите 20+ вида и малко морски отдолу), цените са повече от добри, всичко е хванато днес. Там за първи път ядох стриди на пара.

 

DSCF9384.jpgDSCF9389.jpgDSCF9586.jpgDSCF9590.jpgDSCF9594.jpg

 

Изобщо където и да отидете наоколо, гледките и спокойствието е подобно, има доста такива острови в тази част на Алгарве

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Аз ходих миналата есен в Алгарве, но не за плажовете точно, а за тези  красоти. Бяхме отседнали в апартамент в Портимао за 8 дни.

Уникално е. Няма такова място в Европа.

 

post-146-0-41399400-1433770646_thumb.jpg

post-146-0-12726500-1433770667_thumb.jpg

post-146-0-08223900-1433770678_thumb.jpg

post-146-0-09388100-1433770690_thumb.jpg

post-146-0-79378500-1433770786_thumb.jpg

post-146-0-94145200-1433770808_thumb.jpg

post-146-0-81014200-1433770820_thumb.jpg

post-146-0-50032300-1433770835_thumb.jpg

post-146-0-12291800-1433770846_thumb.jpg

post-146-0-12114300-1433770861_thumb.jpg

post-146-0-06479800-1433770874_thumb.jpg

post-146-0-95072900-1433770888_thumb.jpg

post-146-0-76976900-1433770899_thumb.jpg

post-146-0-24585300-1433770912_thumb.jpg

post-146-0-24761700-1433770926_thumb.jpg

post-146-0-43592500-1433770943_thumb.jpg

post-146-0-80804000-1433770954_thumb.jpg

post-146-0-62771100-1433770965_thumb.jpg

post-146-0-37518600-1433770975_thumb.jpg

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз съм от феновете на Алгарве - наистина е уникално място, а като допълнение към това и супер евтино, дори и за нашия стандарт  :) ! За да не се повтарям, ето и моят опит от там - http://zozinka.blogspot.com/2014/01/blog-post.html . Плажовете са предимно от района на Портимао.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Евтино? Много зависи какво имаш предвид..

Мога да кажа, че по-хубавите хотели са мнооого скъпи в зоната през лятото. Горе долу два пъти повече от сходните в Испания по коста де ла лус.

Аз и затова бях взел хотел точно на границата в испанска територия-Исла де канела един 4 звезден риу  и всеки ден си ходих по техните брегове и плажове

Иначе при търсене има и що годе евтино де.

 

ruwenzogy как така не си ходил заради плажовете, а като гледам по снимките си по тях??? :) И аз не ходя да седя по 10 часа Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Ами, да - евтино! Ние спахме в апартамент и полет + 7 нощувки излязоха по около 300 лева на човек - за мен това е много евтино. Пътуването ни в Португалия е може би най-евтиното, което сме правили изобщо!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нашите билети бяха нещо като open jaw , понеже искахме да разгледаме и други места. Иначе комбинацията беше уиз+рая , а полетите София - Бергамо, Бергамо - Севиля, Порто - Айндховен, Айндховен -София. Предполагам, че има значение и периода на пътуването - втората половина на септември, уточнявам, че билетите са купени около средата на юли.

Редактирано от Зани
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Оги, и аз тези места имам предвид, но те са  част от плажове, мисля :) Страхотни снимки наистина...

 

Зани, благодаря! Александър е прав. Цените са винаги фактор от много неща, знаеш. Ако човек е гъвкав в датите, ако няма големи претенции за нощувките, винаги се намира бюджетно решение. Ако си ограничен във времето, ако искаш да зяпаш скалите и морето през терасата, докато си пиеш питието вечер, няма как да е евтино :) Мисля е валидно за всички световни дестинации...

 

Иначе си купих самолетен билет, резервацията за къщата е потвърдена, само здраве и пари да има. 

 

Роца, чакам препоръки за кръчмички  :rolleyes:

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Рейни, този път ще си записвам :), че предния го давах много лежерно...

 

За съжаление, през лятото (когато ние имаме възможност за пътуване),цените в района са доста по-високи.

 

Аз пък пускам малко плажове и скали от Албуфейра:

IMG_0048_R.jpg

IMG_0062_R.jpg

IMG_0039_R.jpg

 

И Сагрес:

IMG_0231_R.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Rainy,много правилно си се ориентирала за Carvoeiro .От  селцето имаш много добра изходна точка за плажовете Praia da Marinha и бенагил.Първото ако не се лъжа е плаж номер 1 за 2013 или за 2014 на много авторитетно издание,ако не се лъжа.

 Бенагил ти го препоръчвам заради  уникалната пещера която е много близо до плажа.Имай на впредвид че входа и е само по море,задължително с лодка освен ако си много добър плувец :) . Задължително морето трябва да е спокоино.Аз се прецаках,но това е друга история ако не ме мързи ще драсна един пътепис.В Силвеш има крепост,ако си падаш,Лагош също е много красив.

   В Албуфеира ще се нагледаш на пияни англичани.Рента кар са по  80-90 евро на седмица(най-малкия клас)+10 евро на ден допълнителната застраховка.Sehora da rocha щях да пропусна,в района бях отседнал много спокойно и приятно местенце точно до терасите и Армакао де пера е на 2км.Цените са супер,не е скъпо :)

Редактирано от palioto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Рейни, този път ще си записвам :), че предния го давах много лежерно...

 

За съжаление, през лятото (когато ние имаме възможност за пътуване),цените в района са доста по-високи.

 

Аз пък пускам малко плажове и скали от Албуфейра:

attachicon.gifIMG_0048_R.jpg

attachicon.gifIMG_0062_R.jpg

attachicon.gifIMG_0039_R.jpg

 

И Сагрес:

attachicon.gifIMG_0231_R.jpg

 

Роцаааа... Да напомня за обещанието  :blush:  :)  Хах... Хубава ваканция ви желая!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Рейни, върнахме се онзи ден :)

Специално за теб събирах визитните картички от заведенията :lol:

Ето няколко изпробвани адреса (аз пробвах основно риба, но имат и други неща в менюто ;)):

 

- Албуфейра -

A Taberna do Pescador - Travessa Cais Herculano (tel 289 589 196) - на задплажната улица, прилични цени, много вкусен ориз с морски дарове (arroz con marisco)

 

Casa Nova - rua Joao Bailote (tel 289 514 068) - традиционна португалска кухня, вкусни сардини на скара

 

- Гале - курортно градче на няколко километра от Албуфейра:

A Grelha do Ti-Manel - vale de Rabelho, Gale (tel 289 591 851) - за 15,90 евро има меню с печена риба на корем - сервират ти салата и картофи и после минават с плата с даден вид риба и ти сервират, ако искаш. Аз успях да стигна до сардини, ципура, лаврак... и откапах :lol: , а те минаваха още със сьомга, калмари, втори тур сардини... Иначе има и по-скромни менюта - само от един вид риба или месо.

 

- Алгос - градче на няколко километра от Албуфейра

Joao - rue Dr Ataide de Oliveira, n°52, Algoz (tel 282 575 332) - тградиционна португалска кухня на прилични цени. Специализирани си в "катаплана" - характерно ястие за района, нещо като яхния, която се готви в големи тигани с капак, доста приличащи на тиган за паея (на снимката долу е катаплана с пиле и чорисо)

20150820_194831.jpg

 

Иначе пробвахме и един много хубав ресторант в Лисабон, също с традиционна португалска кухня, но в по-осъвременен и "гастрономически" вариант:

Atelier 145, ruа Sao Bento n°145

Но и цените отговарят на квартала и нивото, макар на нас ни се видяха прилични (съизмерими с парижките расторанти ;) ) - около 30 евро на човек, тристепенно меню с бира и минерална вода, плюс консумацията от "куверта" (панерчето със сирене, хляб, масло и разни други глезотийки, които ти поставят на масата като седнеш и които не плащаш, ако не ги наченеш).

Редактирано от Роца
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

liuboo, в Лисабон винаги отсядаме в един и същи хотел - http://www.booking.com/hotel/pt/do-chile.fr.html?aid=368032

 

По принцип е малко далеч от центъра (макар и да има удобно метро), но ние го избрахме първия път, заради паркинга. Вече сме били там 3 пъти и сме доволни, затова и не търсим друг :). Хотелът е приличен, чист, хората - много любезни.

Но има сигурно и по-добри, и на по-удобно за разходки място

 

За Алгарве бяхме наели къща за седмица, но не в самата Албуфейра, а в един по-отдалечен квартал, Морария, на около 3-4 км от града, затова не знам дали ще мога да ти бъда полезна с място за настаняване, ако търсите за 1-2 нощувки.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.