Прескочи до съдържание

Паспорт и лична карта за Берлин


Препоръчани мнения

Винаги нося и паспорт, който го слагам задължително в друг джоб.  При една 6 часова разходка до МИлано си загубих личната карта в самолета, и ако нямах паспорт увисвах, нямаше да мога да влезна в Италия и да се прибера.

 

Винаги си носете повече документи. Стоящи по шкафовете работа не вършат.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Нямаш нужда на теория.

 

Но, оказва се, доста често граничните служители грам не са в час със страните членки на ЕС - факт. Случи се на приятел в Холандия. Освен това, друга характерна черта им е, че като гранични служители демонстрират някакво супер високо самочуствие и трудно може да ги убедиш, че не са прави. Общо взето начина е да отстъпиш от дебилен спор и да си носиш и паспорта за всеки случай, ако случайно го поискат. 

 

Дали ще е отделен джоб, дали ще се пази в сейфа на хотела е въпрос на избор нататък, но аз лично гледам без паспорт да не тръгвам. 

Връзка към мнение

Винаги нося и паспорт, който го слагам задължително в друг джоб.  При една 6 часова разходка до МИлано си загубих личната карта в самолета, и ако нямах паспорт увисвах, нямаше да мога да влезна в Италия и да се прибера.

И аз точно така.

И май бях споменавал в друга тема, че ми откраднаха разни неща (вкл. Л.К.) в Испания и добре, че си носех и паспорта, който ме чакаше в стаята, че иначе ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи от пътуването. При кратки трипове в Европа със самолет, пътувам само с лична карта. При по-дълги пътувания, или пък при пътуване с автомобил, винаги нося и паспорт...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Личната карта не я вадя от джоба си, а като пътувам винаги взимам и паспорта. Навик от времето като имахме паспортен режим с Македония и Сърбия, ако условията не позволяват, и самолета кацне там.

Сега с тази особеност остана само Турция, но няма как да знам кое летище ще бъде отворено.

На мен не ми се е случвало такова кацане, но имам познати, на които поне 2-3 пъти им се е налагало полета да бъде пренасочен към Белград или Истанбул.

Връзка към мнение

И аз май в повечето случаи мъкна и паспорт, но по навик си минавам с лична карта. Понеже когато се мотам много мразя да мъкна чанта прехвърлям отговорността върху документите си на друг и после ако нещо се обърка тежко му горко!

Връзка към мнение

И аз си нося и паспорта и Л.К., и когато има възможност ползвам електронните гишета. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.