Прескочи до съдържание

След 4 месеца криене...


Препоръчани мнения

Нека се представя официално, след 4 месеца редовно посещение на форума. Казвам се Димитър (изненада) и съм на 29. Роден във Варна, иначе съм от Русе, живея в София, но дефакто съм базиран по месторабота в Люксембург. :)

 

Първоначално влязох да търся съвети около Датската схема (error fares на Юнайтед), но лека полека усетих, че тук има мноооого сродни души и има много причини да продължа да влизам.:)

 

Тръпката започна 2008 година, когато за първи път излязох от Европа по един проект от университета, който се проведе в Мумбай, Индия. Трябваше да правим проучване на битови проблеми в едно от най-големите slums там (Dharavi), което е гето с населението на София. Освен тази фрапираща част, отделихме и 2 седмици в Гоа. От тогава тръпката за пътуване не е спирала :)

 

Иначе съм завършил в Холандия (периода 2004-2009г), откъдето разгледах западна Европа по-обстойно. От 2009 година насам с приятели пътуваме най-често по южните държави по Средиземноморието (като по-достъпно). От 2 години съм ИТ консултант по счетоводни системи, и пътувам много по работа (главно Люксембург, Чехия, и напоследък Африка). Пътуването по работа е спорен въпрос - да, пътуваш без пари, но невинаги има време за обиколки, а и с 10-месечно бебе вкъщи е хубаво да си вкъщи без да те юркат на някъде :) 

 

Кефя се на road trips с коли/бусове с приятели, или с малка група ако е надалеч, защото с голяма група шанса да има претенциозни хора е голям. А ние обичаме евтини хостели с много хора, контакти, и не ни плаши липсата на удобства. Е, 5-звезден хотел в Дубай за 117 лв не отказваме :)

 

Говоря английски, холандски, чат-пат немски, а мога да се оправя на още на няколко езика (сега уча френски заради Люксембург).

 

Хайде, ще продължаваме да се четем занапред!

  • Харесвам 39
Връзка към мнение

Хайде, ще продължаваме да се четем занапред!

 

Имаш да даваш сводка за Конго на живо (разбирай: на бира)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имаш да даваш сводка за Конго на живо (разбирай: на бира)

 

Точно снощи се сетих за тебе докато четох за Нагорни Карабах :) Бира задължително, като се излекувам! Върнах се от RDC с някаква настинка, вече 10 дни, дано е настинка де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе бира на живо с домосед иди дойди, ма и за останалите не е зле да драснеш нещо :) Айде, добре дошъл след четири месеца криене, значи, малко ми е странно да казвам добре дошъл на някой, който е отдавна тук, ма здраве да е :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно снощи се сетих за тебе докато четох за Нагорни Карабах :) Бира задължително, като се излекувам! Върнах се от RDC с някаква настинка, вече 10 дни, дано е настинка де :)

Тъкмо докато боледуваш, ще имаш време да понапишеш  туй-онуй ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.