Прескочи до съдържание

Застраховка при пътуване в чужбина, която да включва усложнения при бременност


Препоръчани мнения

Здравейте,

някой наясно ли е: коя компания предлага такава застраховка, който да покрива разноските по здравните грижи при евентуални усложнения свързани с бременността. Има ли различни видове такива застраховки - ако да - коя е най-добрата!? Изобщо някой ползвал ли е такова нещо!?

 

 

Става въпрос за много ранна бременност - 2 месец, а пътуването е почивка на остров Корфу- Гърция. Ще се радвам да споделите и съвети къде може да се потърси медицинска помощ на острова!? Изобщо всичко, което ви се вижда важно и полезно в тази връзка!

 

Бременната не съм аз, но съм обещала да съдействам! :) Дано не се налага да я ползват, но хората искат да са подготвени - съвсем скоро разбраха новината, а почивката беше плануване още зимата!

Връзка към мнение

Имахме подобна тема скоро, в която пък има връзка към друга подобна тема :)

 

http://magelanci.com/topic/4022-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0/

 

Но говорим за различни месеци. Мисля, че в техния случай европейската здравна карта ще покрие необходимото. 

 

За болници в Корфу попитах една приятелка, която е ходила много пъти там, или ще отговори тук или ще предам отговора. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сирена, Гърция е в ЕО и ако приятелката ти си извади европейска здравна карта ще и окажат необходимите грижи и без застраховка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Единствената ти 100% сигурна опция е с номадите. Аз "изръчках" всички застрахователи и когато чуят бременност свиват рамена... Цената им е по-висока, но това което предлагат няма аналог. И със здравна карта може да е вариант за Гърция, но застраховката на Номадите покрива десетки други неща, не само усложнения при бременност и за спокойствието на бъдещата мама - препоръчвам тях!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Питах за Корфу. Казаха ми, че на самият остров няма болница, най-близката е във Филиатес или нещо такова, на 15-ина км с ферибот. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравна европейска карта е  достатъчна,както е написала, Mililia.Съвсем наскоро майка ми  имаше проблем с кракът в Португалия ,и я заведох в  месната болница.Платихме 15евро такса, дадоха и гривна,обърнаха и внимание и изписаха лекарства.Едва ли, в Гърция стоят по-различо нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разгледай това, покриват първите 26 седмици от бременността:

 

https://www.insuremytrip.com/quote-compare/grid.html?quoteId=vrqYdvh75aUE&SortBy=rating-high&plans=GUDI,MNUAI,IMGPA,MNUAA#vgrid,tmedical

 

 

Complications of Pregnancy

Exclusions

6. Pregnancy except as covered under Complications of Pregnancy, as herein defined, termination of Pregnancy except in connection with covered Complications of Pregnancy, all charges related to Pregnancy after the 26th week of Pregnancy, routine prenatal care, child birth, postnatal care, and charges incurred by a child under the age of 14 days.

 

Не са някакви случайни анонимници:

 

 

 

AM Best Rating  Years in Business
215

 

Ако искаш да ги преровиш самостоятелно (или момичето, което пита), при въвеждането на данните в полето "Residence" се избира последното в списъка - "Neither U.S. nor Canada", а след това в "Citizenship" - България. Данните от третия екран - полетата "Trip cost" и другото (то не е задължително) - имат отношение към покритие на рисковете от прекъсване или отмяна на пътуването, така че не са толкова важни за аспекта с бременността.

Системата е доста гъвкава и позволява избор на желаното покритие на медицински разноски (минимумът е 50 000 USD), освен това дава пълна информация за рисковете, покритията, условията и така нататък. Цените са доста добри, а компаниите, които са включени в системата, не са случайни и подозрителни.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Единствената ти 100% сигурна опция е с номадите.

 

Кои са номадите!? :blush:

 

 

Питах за Корфу. Казаха ми, че на самият остров няма болница, най-близката е във Филиатес или нещо такова, на 15-ина км с ферибот. 

А тази - Света Ирини - не работи ли!?

http://www.corfugeneralclinic.gr/%ce%b5%ce%bd%ce%b7%ce%bc%ce%ad%cf%81%cf%89%cf%83%ce%b7/?lang=en

 

 

 

Сирена, Гърция е в ЕО и ако приятелката ти си извади европейска здравна карта ще и окажат необходимите грижи и без застраховка.

Не съм сигурна за Гърция, но във Франция с тази карта хич не са добри грижите - мои познати ги бяха мотали и препращали от едно място на друго докато намерят болницата, която работи така и то с дете - не може да си го причини това. Докато за застраховките само добри отзиви съм чувала!

И благодаря много на всички! :) 

Връзка към мнение

Не съм сигурна за Гърция, но във Франция с тази карта хич не са добри грижите - мои познати ги бяха мотали и препращали от едно място на друго докато намерят болницата, която работи така и то с дете - не може да си го причини това. 

Нормално - това е Франция. Ако не говориш френски те правят на маймуна, колкото и да им плащаш. Ако си с дете, те презират още повече.

 

Сирена, а твоята позната знае ли, че е бременна? Защото клаузите на застрахователите отпадат ако бременността не е била установена преди сключване на застрховката.

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами тя току що го установи - т.е. направи си тест и отиде на лекар, но и лекарката ни е обща приятелка и реално никой не може да каже, че бременността е установена! Има едно направление от личния лекар, което се издава за да се проследява бременността от специалист -такова още не й е издадено. Ние също си мислехме да ползваме този вариант - всъщност дано изобщо не й се налага да го ползва де!

 

 

Тя проучва нещата по разни застрахователи сега, но май ще се окаже, че нито една компания в бг не поема такива разноски. Предложих й вариантите, за които вие писахте, но тя е някак предубедена и не иска онлайн да сключвазастраховки. Ще се оправят някак. Европейска карта иначе си е извадила -дано и нея дане ползват!

 

Мерси много още веднъж на всички!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Европейската здравна карта осигурява/покрива неотложната спешна помощ в спешни случаи, нищо повече. Тя не покрива последващо лечение и хоспитализация.

Във вашия случай мисля, че най-удачен вариант е медицинска застраховка при пътуване в чужбина и в случай на нужда /и при бременност/, ще свърши идеална работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Европейската здравна карта осигурява/покрива неотложната спешна помощ в спешни случаи, нищо повече. Тя не покрива последващо лечение и хоспитализация.

Във вашия случай мисля, че най-удачен вариант е медицинска застраховка при пътуване в чужбина и в случай на нужда /и при бременност/, ще свърши идеална работа.

 

То няма застраховка, която да покрива последващо лечение...всичките ще те стабилизират, колкото да можеш да пътуваш и те пращат обратно в България, ако ще им излезне по-евтино от престоя на място. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То няма застраховка, която да покрива последващо лечение...всичките ще те стабилизират, колкото да можеш да пътуваш и те пращат обратно в България, ако ще им излезне по-евтино от престоя на място. 

 

И аз мисля така. След като години наред правех индивидуални медицински застраховки при всяко пътуване зад граница, от тази година реших да спра с тази практика по отношение на пътувания в ЕС. Извадихме си европейски здравни карти и вече пътуваме само с тях. В крайна сметка застраховките са с определени лимити, а никой не може да каже колко струва един ден престой в лечебно заведение, в произволно избрана страна от ЕС. Важно е да бъдем защитени при необходимост в спешни случаи изискващи неотложна медицинска помощ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.