Прескочи до съдържание

Портали за кешбек (връщане на пари при покупки) - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Аз нещо не мога да се оправя с тези кешбек сайтове. Специално в Topcashback.com пише, че за да ти дадат кешбек от venere, трябва да ползваш US версията на сайта /Please note, only purchases made on Venere's US site are eligible for cashback./, а в условията на кода пише, че важи само за европейските версии, освен това е споменато, че, ако ползваш код, който не е даден от кешбек сайта, може да не ти изплатят кешбека. Някой с практически опит, ако може да разясни как в действителност стоят нещата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз нещо не мога да се оправя с тези кешбек сайтове. Специално в Topcashback.com пише, че за да ти дадат кешбек от venere, трябва да ползваш US версията на сайта /Please note, only purchases made on Venere's US site are eligible for cashback./, а в условията на кода пише, че важи само за европейските версии, освен това е споменато, че, ако ползваш код, който не е даден от кешбек сайта, може да не ти изплатят кешбека.

Болшинството от търговците не дават да се ползва кешбек + купон. Някой го разрешават, но купонът трябва да е от валидните за конкретния кешбек сайт.. Обикновено в подробните условия ги пише тези неща.

 

Пробвай topcashback.co.uk  :)

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Прясно от "Quidco":

The cashback rates of retailers you follow have increased and/or new vouchers 
have been added. You can check the new rates and vouchers below.
 
ebookers
	
Cashback rate 	For 	Expires
15% cashback 	for Hotels 	12 Jul 2015


LateRooms.com
	
Cashback rate 	For 	Expires
11% cashback 	for all completed bookings 	12 Jul 2015


Accorhotels
	
Cashback rate 	For 	Expires
15% cashback 	for Pullman, Sofitel, MGallery, Sebel and Grand Mercure bookings 	12 Jul 2015
3% cashback 	for Ibis Budget bookings 	12 Jul 2015
3% cashback 	for HotelF1 and Formule 1 bookings 	12 Jul 2015
7.5% cashback 	for Ibis and All Seasons bookings 	12 Jul 2015
7.5% cashback 	for Ibis Style bookings 	12 Jul 2015
7.5% cashback 	for Adagio Access sales 	12 Jul 2015


Booking.com
	
Cashback rate 	For 	Expires
4% cashback 	for all completed bookings (cashback also paid on the VAT) 	12 Jul 2015 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз нещо не мога да се оправя с тези кешбек сайтове. Специално в Topcashback.com пише, че за да ти дадат кешбек от venere, трябва да ползваш US версията на сайта /Please note, only purchases made on Venere's US site are eligible for cashback./, а в условията на кода пише, че важи само за европейските версии, освен това е споменато, че, ако ползваш код, който не е даден от кешбек сайта, може да не ти изплатят кешбека. Някой с практически опит, ако може да разясни как в действителност стоят нещата...

Ами ако ползваш американския Topcashback, трябва да ползваш и американската версия на сайтовете. Но има и британска версия - topcahback.co.uk. За купони и пр., важат само ако ги има на кешбек сайта (не че пречи да пробваш и иначе, най-много да не даде кешбек)

Връзка към мнение

А не бяхте ли коментирали някъде, че за тази версия е нужна английска банкова сметка е че не изплащат през пейпал?

На първата страница на тази тема, важи за booking.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Ако позволите, малко ще се отклоня от темата със следните две чуденки:

 

Първо, много ми е интересно да разбера (или по-точно да си потвърдя) от какво печелят подобни сайтове? За всяка резервация, направена през тях, получават комисиона, от която връщат някакъв процент? А за определен период, наречен "промоция", вероятно връщат целия процент, колкото да зарибят още потребители, които на по-късен етап да омайват с други оферти? Тъй ли е? 

 

Второ, доколкото мога да съобразя, оферти като горната влизат в директен конфликт с магеланската бонус програма, която е единият от двата известни начина за солидарно подпомагане на това уникално местенце (другият е с непрекъснатото създаване на уникално и качествено съдържание под формата на пътеписи, галерии и теми с интересна и полезна информация). Правилно ли съм съобразил? ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами да, въпросните крайни сайтове дават някакъв процент на тези, които им водят клиенти (кешбек или магеланци.ком), съответно кешбек сайтовете дават една част на крайния потребител, за да има стимул да ги ползва. Няма как да получаваш едновременно кешбек и да подпомагаш магеланци.ком, избираш едното от двете.

Връзка към мнение

Прав си и по двата параграфа. 

 

Все пак държа да отбележа, че всеки сам си преценява кое, как и по какъв начин да го подкрепи. Нямам намерение да вменявам на никого задължения, отговорности и вина за това, че предпочита кеш или уиз кредит пред етикетчета за багаж. Моя задача е да направя по възможност програмата по-привлекателна, защото и на теория с кеша трудно ще се преборя. Кешбек сайтовете и уиз явно имат отстъпка за голям клиент, защото при резервация през наш линк комисионната е по-малка от 5%.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз имам следното питане, преди време бях направил резервация през topcashback и после booking.com, всичко беше регистрирано. След което мина и престоя в съответния хотел. Бях забравил за нея и днес проверих, пише че е payable, обаче за $0.00. За по-лесно прилагам screenshot. 
 
 post-1491-0-49180000-1446109597_thumb.jpg
 
Според вас каква може да е причината? Дали не е eligible заради това, че платих в хотела, а не директно на букинг? Разбира се, подадох жалба за липсващ кешбек, но отговор се чака няколко месеца...

Връзка към мнение

 Дали не е eligible заради това, че платих в хотела, а не директно на букинг?

Струва ми се, че booking никога не взимат пари от клиента, те си взимат тяхното от хотела. А ако при резервация през booking ти бъде блокирана сума по картата, то това се прави от хотела, не от booking.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Правилно си постъпил за клейма. Понякога ограничават кешбеците само до определени държави, но това го пише изрично в условията. Както горе съм посочил, друго ограничение е да ползваш конкретна версия на сайта.


А на мен от поне 5-6 месеца не ми дава опция да си прибера кеш бека от Букинг в Пей Пал сметка. Възможно е само в сметка в УК.

Това е специфично за британската версия, която е дискутирана в друга тема. Изрично бяхме писали, че има такова ограничение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А на мен от поне 5-6 месеца не ми дава опция да си прибера кеш бека от Букинг в Пей Пал сметка. Възможно е само в сметка в УК.

Съвсем случайно ми попадна това:

https://www.monese.com/

Безплатен британски акаунт и дебитна виза за европейци ... :)

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мдам, напълно ми се изясниха тези смешници. Своеобразни търговци на комисиони. Клошарска работа, откъдето и да я погледнеш! 

 

Моя задача е да направя по възможност програмата по-привлекателна, защото и на теория с кеша трудно ще се преборя. Кешбек сайтовете и уиз явно имат отстъпка за голям клиент, защото при резервация през наш линк комисионната е по-малка от 5%.

 

Комисионата на Букинг варира според броя направени резервации за единица период. Нормално кешбек клошарите и Уиз да вадят по-голям процент. Ама доколкото пресмятам, таванът трябва да е около 5%. За да предлагат 6% кешбек, значи трябва да ползват допълнителни индивидуални отстъпки (или да ментаджийстват с дребния шрифт и да експлоатират тъпотията на хората, за което не се и съмнявам). Между другото, интересно ми е дали Букинг си дърпа твърда комисиона от всеки хотел, или комисионата им варира от хотел до хотел. 

 

Иначе много лесно можеш да направиш магеланската бонус програма по-привлекателна. Ако ти трябват идеи - на бележки, да не разводняваме темата ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам какви са ти сметките, защото конкретно за Букинг предлагат до 30% кешбек, но рядко.

Връзка към мнение

Не знам какви са ти сметките, защото конкретно за Букинг предлагат до 30% кешбек, но рядко.

 

Сметката ми е, че комисионата на Букинг от хотела е някъде около 10-12%, от които за афилиейта отиват от 25 до 40%, което както и да го въртиш, си е около 5% максимум. За да връщат от 6% и нагоре, явно има някакви неизвестни в уравнението или по-скоро скрити схеми, с които си компенсират минуса. Примерно в букмейкърството има един принцип, че глупаците плащат минуса от майсторите - т.е. можеш да си позволиш да си на твърда загуба от един малък процент майстори, защото мнозинството винаги се набутва масово в кошарата и компенсира загубите от майсторите ;) 

Връзка към мнение

Booking взима 15% от хотелите, освен ако не са специален партньор - сиреч тия, които излизат на първата страница при търсене, от тях взимат май 20%. На афилиейтите се дават 25% от комисионната за най-ниското ниво, което прави 3.75% от общата сума, при повече от 500 резервации на месец, комисионната стига до 40% от тяхната или максимум 6% от общата сума. 

 

В случая с topcashback, явно дават всичко, което взимат, ако нямат отделна договорка за по-голям процент с цел набиране на клиенти. Уиз пък не дават кеш, а кредит за полети, което пък им позволява да върнат почти всичката комисионна като кредит, един вид за зарибявка да се лети с тях. Те могат и 10% да върнат, ако искат и пак да са на печалба.

 

30% кешбек от букинг със сигурност е грешка или субсидия от някой с дълбоки джобове, това е гарантирано по-голяма сума, от колкото самия букинг взима от хотелите, както писах двойно по-голяма за огромният процент от тях. https://www.quora.com/How-much-commission-is-booking-com-charging-their-partner-hotels

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ахааам, значи 12% си е един вид промоция за по-слабо разработените локации, стандартът е 15%, а за екстри и глезотии - от 22% и нагоре. Нарежда се пъзелът лека-полека :)

 

Основател, разчупи и ти малко процентите на кешбека в магелански мили по букингски модел. Примерно колкото повече резервационна стойност направи човек през магеланската бонус програма за дадения период, толкова повече милки да му се начисляват. Ама си вземи по-дебел бакалски тефтер, че ще е много сметка под черта :)

Връзка към мнение

Основател, разчупи и ти малко процентите на кешбека в магелански мили по букингски модел. Примерно колкото повече резервационна стойност направи човек през магеланската бонус програма за дадения период, толкова повече милки да му се начисляват. Ама си вземи по-дебел бакалски тефтер, че ще е много сметка под черта :)

 

Те са поразчупени в обратната посока. По-"скъпите" неща, които се предлагат от ограничения асортимент (атласа на Times най-вече) излиза доста по на далавера от значката по абсолютна стойност. Но както и да е, програмата ще се преобразува, това беше само началния старт за да видя как вървят нещата. Общо взето 3-4 човека трупат мили, които не знаят какво да правят (или събират за атласа), а от останалите тук-там някой спорадично :)

Връзка към мнение

Те са поразчупени в обратната посока. По-"скъпите" неща, които се предлагат от ограничения асортимент (атласа на Times най-вече) излиза доста по на далавера от значката по абсолютна стойност. Но както и да е, програмата ще се преобразува, това беше само началния старт за да видя как вървят нещата. Общо взето 3-4 човека трупат мили, които не знаят какво да правят (или събират за атласа), а от останалите тук-там някой спорадично :)

Не че не знаят, а чакат тениска или нещо друго (а то не се появява). А може и календари да си купят с милите, ако бъде измислен такъв вариант.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Много актуален сайт за кешбек напоследък :    
http://www.ebuyclub.com/
 
Френски е, но си заслужава да се преведе с чичко гугъл. Имам вече две плащания в рамките за 1 месец от него. Изплащат, чрез IBAN, Paypal. В него присъства и онлайн магазина  Booking.com, който дава 4% кешбек, а и много други. Като най известни са Aliexpress, Amazon, Ebay. За регистрация получвате по 3 евро, има различни парични бонуси, които, като ги съберете, добавяте още 2 евро в сметката си., за покана на всеки приятел, също ще получите 3 евро бонус. Приятно пзаруване.
 
   

Редактирано от Георги
премахнат реф. линк
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм с доста смесени чувства от Topcashback. Почти всички покупки излизат payable 0.00 и трябва да пускам запитвания. След месец чакане получавам следното:

 

Покупка:

Purchase Value: $102.47
Expected Cashback: $6.14 (6%)

Резултат след тяхното едномесечно проучване:

Purchase Amount $96.17
Cashback Amount $3.85 (4%)

 

Питах сумата защо е по-ниска и те казват, че било заради някакви начислени такси, върху които не дължат кешбек. Сега зададох въпроса защо е 4 а не 6 % и пак чакам. Не че съм умрял за 2 долара, но чакам кешбек за много по-големи суми, които са pending, а и като цяло искам да разбера дали ще трябва да се разправяме така за всяка резервация, да си преценя дали има смисъл да продължа да ги ползвам.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Досега само веднъж ми се е случвало, и го оправиха ръчно. Имам трицифрена сума получени кешбеци без проблеми.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • angel tomov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.