Прескочи до съдържание

Пътешествие с кола за 14 пълни дни около Исландия


Препоръчани мнения

Константин

  1. Търсим си 2ма съ-пътешественици за Голяма обиколка на Исландия с кола.  B) 

  2. Възрастова група -  Ами, живот и здраве, аз ще съм на 30, ruwenzogy е на 55. Мисля, че нямаме изисквания :)

Дестинация - Исландия

Предпочитан стил на пътуване? - Кола под наем, най-вероятно 4х4, обиколка на острова с разглеждане на всичко, което времето ще ни позволи. Около +- 2000км без Западните фиорди. По предварителни проучвания, с всички застраховки, ще излезе около 800-900 евро колата, на оферта.

Интереси - Вулкани, гейзери, топли езера, водопади, пещери, ледени пещери, ледници, китове, фауна, 23 часов ден и тн. Планът ще се гради тепърва.

Период на пътуването - 24.05.2016-08.06.2016

Изисквания към хотели, транспорт и храна - Идеята е нощувките да гравитират около 30е на човек - с Airbnb и др. Най-вероятно малки апартаменти, части от къщи и хостели. Ако падне някоя оферта за хотели... :)

Допълнителни детайли - Билетите Dusseldorf -Reykjavik е препоръчително да се купят най-скоро, с оглед на добрата цена в момента. jetcost.fr -> eDreams http://www.jetcost.com/results.php?sid=FFR3_559c345384739  Имаше от по 91 евро двупосочен с AirBerlin, но сега май са по 123 евро. Цената е през eDreams ,  плащане с Visa Entropay. www.entropay.com . След бърза регистрация можете за заредите виртуална карта с точна сума от друга карта за 4.95% такса. Билети за Дюселдорф (ще) има с Wizzair до Дортмунд и оттам с влак за около 35-40е всичко това на посока, или с Бг Еър директно до DUS.

Засега идеята е храната, освен местните вкусотиики, да бъде self-catering.

Планът тепърва ще се уточнява, къде какво как, за много неща (кола, билети до Дюселдорф и др) още е рано.   :biggrin:

 

Редактирано от Константин
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Много,ама много интересно предложение?!? :)

 

Повече от интересно, бих казал! :)

Много бих се радвал да се включите и двамата.  Мислете бързо и  действайте светкавично.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отделих съветите на Бай Добри за двуседмичната обиколка в нова тема: http://magelanci.com/topic/4766-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F/

 

Нека тази да е само за организацията около намирането на спътници. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

  1. Търсим си 2ма съ-пътешественици за Голяма обиколка на Исландия с кола.  B) 
  2. Възрастова група -  Ами, живот и здраве, аз ще съм на 30, ruwenzogy е на 55. Мисля, че нямаме изисквания :)
  3. Дестинация - Исландия
  4. Предпочитан стил на пътуване? - Кола под наем, най-вероятно 4х4, обиколка на острова с разглеждане на всичко, което времето ще ни позволи. Около +- 2000км без Западните фиорди. По предварителни проучвания, с всички застраховки, ще излезе около 800-900 евро колата, на оферта.
  5. Интереси - Вулкани, гейзери, топли езера, водопади, пещери, ледени пещери, ледници, китове, фауна, 23 часов ден и тн. Планът ще се гради тепърва.
  6. Период на пътуването - 24.05.2016-08.06.2016
  7. Изисквания към хотели, транспорт и храна - Идеята е нощувките да гравитират около 30е на човек - с Airbnb и др. Най-вероятно малки апартаменти, части от къщи и хостели. Ако падне някоя оферта за хотели... :)
  8. Допълнителни детайли - Билетите Dusseldorf -Reykjavik е препоръчително да се купят най-скоро, с оглед на добрата цена в момента. jetcost.fr -> eDreams http://www.jetcost.com/results.php?sid=FFR3_559c345384739  Имаше от по 91 евро двупосочен с AirBerlin, но сега май са по 123 евро. Цената е през eDreams ,  плащане с Visa Entropay. www.entropay.com . След бърза регистрация можете за заредите виртуална карта с точна сума от друга карта за 4.95% такса. Билети за Дюселдорф (ще) има с Wizzair до Дортмунд и оттам с влак за около 35-40е всичко това на посока, или с Бг Еър директно до DUS.
  9. Засега идеята е храната, освен местните вкусотиики, да бъде self-catering.

Планът тепърва ще се уточнява, къде какво как, за много неща (кола, билети до Дюселдорф и др) още е рано.   :biggrin:

 

Да, плана и програмата тепърва ще се уточнява, а това е най-приятната част от подготовката на едно пътуване.

Само да вметна, че 14 пълни дни са доста време и по всяка вероятност ще направим и част от Западните фиорди и километрите ще бъдат повечко.

Но пък удоволствието ще е пълно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оги, понеже аз направих онази салфетка за групата за Исландия и попита, какво става с нея. Поне от моя гледна точка, пропускам офертата ви. Много ми е скъпа, а и като цяло моята идея за там беше 5-7 дни максимум и по възможност да се хване сиянието :) Стискам палци да сформирате група и да си изкарате страхотно :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Напомням на хората от "салфетката" да се откажат официално , за да не ги броя. Двама вече го сториха, според мен по-сериозните, другите ще идват ли......

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
Константин
Публикувано: (редактирано)

Ех това сияние :) Да взема да организирам трип само с цел наблюдаване на сиянието за 4-5 дни :biggrin: ...

 

 Януари - Wizzair, Norwegian - Малмьо,Стокхолм,Кируна - Влак до Abisko National Park  ....... Ще умрем от студ  :santa:

Редактирано от Константин
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Само  да завърша темата.  Вече си намерихме хора и сме оптималния вариант от 4 човека.

Ще правим пълна обиколка със Западните фиорди за 14 пълни дни с кола 4по4.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.