Прескочи до съдържание

Ботсвана за 426,99 € от Рим


Препоръчани мнения

Авиокомпания: ETHIOPIAN AIRLINES


Маршрут:: Roma - Gabororne


Цена:: 426.99


Валута: €

Примерна дата на излитане:: 07.10.15


Примерна дата на връщане:: 22.10.15


Сайт за резервиране:: http://www.flugladen.de/

Откраднато от http://www.fly4free.com

За повече дати вижте http://www.flipo.pl/kalendarze

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Още 20 евро надолу от любимите сайтове.

Този град е сравнително близо до Йоханесбург, а дотам често има по-евтини оферти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотно попадение!

По-добра цена до Ботсвана не съм виждал никога!

С полетите от София до Рим се връзва под 600 Евро София-Габороне-София.

Най-ниската цена, която излиза на един билет от София е с Катар около 780 Евро и с транзит в Йоханесбург, за което трябва виза!

 

Ето още малко подробности за Рим-Габороне:

BETWEEN ITALY AND AFRICA FOR LOW/OFF-PEAK SEASON FARES:                          
ORIGINATING ITALY -                                                           
PERMITTED 07JAN THROUGH 24JUL OR 21AUG THROUGH 18DEC.  
Разписания към Габороне:

Понеделник, сряда,петък:
FCO ADD 2340 0640+1                           
ADD GBE 0930 1430 

От Габороне- понеделник, четвъртък, събота:                         
GBE ADD 1245 1945                            
ADD FCO 2330 0445+1

Може да се навърже нещо за нашата зима като единствено условие е да не се тръгва от Рим между 18 декември и 7 януари.

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз не съм виждал по-ниско до Ботсвана. Близко е до ЮА, но там май кратките полети не са много евтини, така че добре се получава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

394 през kayak.it с виза кредитна

http://www.kayak.it/flights/FCO,nearby-GBE,nearby/2015-11-04-flexible/2015-11-19-flexible

 

София - Рим е под 100 евро с дайнърс през jetcost.pt

 

Тоталът се връзва доста под 500 евра.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Хм, джеткост.пт се излагат, показваха доста висока цена в едриймс, но като я кликнеш = пада на 384.

Офертата става още по-приемлива.

 

За стоповерите:

Отваряш http://matrix.itasoftware.com, намираш конкретния полет и го отваряш.

Там има линкове за правилата на тарифите, в които търсиш секция "stopovers"

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Някой иска ли да направим заедно Ботсвана в периода 18-26 Май 2016?

 

Също така трябват ли транзитни визи за Етиопия и ако да - лесно ли се вадят?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Адис Абеба- транзит

до 12 часа престой- без виза

над 12 часа престой- 20$ виза, получава се на летището.

До колкото виждам за Ботсвана сме БЕЗ визи (при престой до 90 дена) :)

*********

Тарифата не е нещо сбъркано... т.е. няма опасност утре да хванат грешката и да я премахнат.

Друг въпрос е дали няма внезапно да решат, че 115 Ерво тарифа от Италия до другия край на Африка е прекалено малко :lol:

********* 

Спирка в Етиопия може и в двете посоки, но струва по 100 евро на стоповър и още малко повече летищни такси + виза 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Спирка в Етиопия може и в двете посоки, но струва по 100 евро на стоповър и още малко повече летищни такси + виза 

И нормална виза не се издава на летището.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Спирка в Етиопия може и в двете посоки, но струва по 100 евро на стоповър и още малко повече летищни такси + виза 

 

Как става трика да си вземеш билет със стоповър?

 

И нормална виза не се издава на летището.

 

А каква може на летището - само транзитна?

Връзка към мнение

Моите 5 стинки по въпроса - тарифата е много добра, още повече ако не ви се минава / вади виза за РЮА. Помислете първо обаче какво искате да правите в Ботсуана. Ако ще ходите на сафари (каквото и се прави там), имайте предвид, че там са възможно най-скъпите места за сафари по света и стойноста на самолетния билет до Габороне е в пъти най-малкото ви перо в бюджета. Ако правите self-drive (наемате 4Х4 и си карате сами), бихте могли да минете и по-тънко, иначе си приготвяте от $400 до $1,900 на човек на вечер при двама делящи палатка + вътрешни полети, които може да излязат и повече от билета Рим-Габороне-Рим.

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ботствана наистина е от тузарските места в Африка и любима дестинация за неслучайни хора, вкл. короновани глави като например испанският крал Хуан Карлос, който през 2012г. направи злополучно посещение в Батсвана, като стъпи накриво - в буквалиня и преносния смисъл на думата. :biggrin: 
Първо че си счупи крака и се наложи да постъпи в болница, а после започнаха да излизат смущаващи обстоятелства около визитата - отначало се разкри, че тайното пътуването  е било платено от саудитски бизнесмен от сирийски произход, после се оказа, че кралят е бил на сафари за слонове, ама не с фотоапарати, а с истински пушки, което много "зарадва" испанските еколози и природозащитници, още повече, че кралят бил патрон на някои подобни дружества и фондации и за капак се разбра, че не бил на африканската разходката  с благоверната си съпруга - кралица София, а в компанията на 27 години по-младата от него русокоса германска разведена принцеса - Корина цу Зайн-Витгенщайн :biggrin: .
Испансаката преса и медии и особено по-жълтите разработиха с голяма охота подробно и задълбочено цялата история и критиките към краля така се засилиха, че това стана една от причините (или поне сериозен повод) крал Хуан Карлос да абдикира и на трона да се качи синът му - принц Фелипе.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Как става трика да си вземеш билет със стоповър?

 

По-грамотните сайтове ще го направят, ако например го направиш мулти сити и оставиш повече от 24 часа в междинното летище. Ама си е малко на късмет това дали ще стане или не. Иначе агент и така. 

Връзка към мнение

Моите 5 стинки по въпроса - тарифата е много добра, още повече ако не ви се минава / вади виза за РЮА. Помислете първо обаче какво искате да правите в Ботсуана. Ако ще ходите на сафари (каквото и се прави там), имайте предвид, че там са възможно най-скъпите места за сафари по света и стойноста на самолетния билет до Габороне е в пъти най-малкото ви перо в бюджета. Ако правите self-drive (наемате 4Х4 и си карате сами), бихте могли да минете и по-тънко, иначе си приготвяте от $400 до $1,900 на човек на вечер при двама делящи палатка + вътрешни полети, които може да излязат и повече от билета Рим-Габороне-Рим.

 

Какви са тези дебели цени? Аз бях на 20 дневено пътуване с Nomad tours http://nomadtours.co.za/this-year/cape-town-to-victoria-falls-north/  От Кейп таун до водопада Виктория за около 1000 евро за 20 дни или около 50 евро на ден със спане в палатки и пълен пансион, като пътуването включваше и двудневна разходка с лодка в делтата на Окаванго в Ботсвана. Летяхме и със самолет над делтата на Окаванго, но по спомени и този полет не струваше повече от 50 евро на човек. Като цяло държавата ми се стори по скоро евтина от колкото скъпа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Какви са тези дебели цени? Аз бях на 20 дневено пътуване с Nomad tours http://nomadtours.co.za/this-year/cape-town-to-victoria-falls-north/  От Кейп таун до водопада Виктория за около 1000 евро за 20 дни или около 50 евро на ден със спане в палатки и пълен пансион, като пътуването включваше и двудневна разходка с лодка в делтата на Окаванго в Ботсвана. Летяхме и със самолет над делтата на Окаванго, но по спомени и този полет не струваше повече от 50 евро на човек. Като цяло държавата ми се стори по скоро евтина от колкото скъпа.

 

Ами 1000 евро за 20 дни ама за овърлендинг с камион, предполагам и с участие в миенето на чинии и вдигане/раздигане на палатките (не, че нещо лошо има в това) и то при положение, че тръгваш от Кейп Таун до Виктория Фолс за 20 дни. Опитай да вземеш някой лагер в делтата или в Мореми/Куай или пък в Савути региона на Чобе и ще се облещиш. Нямам идея и дали има овърленд само в Ботсуана (иначе не виждам как ще се използват тези изгодни билети до Габороне). Като цяло Ботсуана е много по-скъпа от която и да била друга африканска държава (повярвай ми, имам 17 африкански парка и резервата в колана) като официалната политика е high price - low impact, т. е. високи цени, които ги плащат малко хора с малко вреда за природата. 

 

П. П. Връщам се да направя уговорката, че не е изключено да се измисли някоя сравнително изгодна комбинация, просто исках да предупредя хората да си правят сметката къде ще ходят и какво ще правят. Тук не е като да се намери евтин полет до Ню Йорк или Париж, където може да се изкара прилично и с 2 и с 200 и където вземаш полета, а пък после го мислиш какво правиш след пристигането.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Oвърлендинг-a с камион май е най-изгодният вариант за Ботсвана. Аз исках, но с деца би било трудно, а и май ми отказаха направо, не помня. Обмислях вариант с 4x4, който сам да си карам, но и с шофьор не вдигаше много цената(не успявам да открия офертата), но накрая се отказах в полза на по-евтини места, като оставих само 2-3 дни в Чобе.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Офертата за Ботсвана все още я има, като са налични дати кажи-речи до края на 2016.

 

От София до Габороне се връзва тотал около €500, като връзките в Рим са удобни.

 

Някой навит? Мен продължава да ме сърби крастата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Офертата за Ботсвана все още я има, като са налични дати кажи-речи до края на 2016.

 

От София до Габороне се връзва тотал около €500, като връзките в Рим са удобни.

 

Някой навит? Мен продължава да ме сърби крастата.

 

Между другото преди 2 седмици бях в един сафари парк, който е изключително близо до Хабароне - Мадикве. Като съм писал първия си пост в тази тема, не съм се сетил за него, защото е в Ю. Африка, отвъд границата. Портала Тау е на около 15-20 км. от града (на 3-4 км. от границата), в не-маларийна зона е, цените са просто фракция от тези на добрите паркове и резервати в Ботсуана (намират се за 220-250 долара на вечер на човек ол инклузив в луксозна лоджа) и всъщност не е никак лош. Намира се в Ю. Африка и предполагам, ще се наложи да си изкараш виза от посолството в София, което не би било никакъв проблем. По някое време ще започна фотодневник за там.

 

Иначе от Хабароне можеш да летиш с Air Botswana до Касане и там да се кефиш на сафари с лодка по река Чобе или пък едно-(няколко) дневен тур до водопада Виктория от страната на Замбия (за Зимбабве ще трябва да си вземеш виза предварително, като в София няма посолство).

 

Пак с Air Botswana може да се лети и до Маун (може и комбо с Касане), откъдето пък може да се отиде до делтата на Окаванго (което според мен е най-интересното нещо в страната).

 

Може да се направи и мобилно сафари (или пък self-drive) от Маун до Касане или обратно през парковете Мореми и Чобе.

 

Догодина ако не отида до Калахари + Намибия или пък Масай Мара или Серенгети, бих повторил някой и друг парк в Ботсуана, но още нямам ясна представа за времева рамка...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.