Прескочи до съдържание

Организиране на пътуване до френски или холандски Антили


Препоръчани мнения

Планувам Карибите, по-точно териториите към ЕС - холандски, френски ит.н. , за следващата година. Ще пътуваме двама и нямаме американски визи. Гледах Амстердам-Аруба, но излизат цени 500е на човек. Та питането ми е:

- кога е ниският сезон на Карибите?

- кои са евтините полети от Европа и кои авиокомпании да дебна?

- как да си търся организирани почивки с полети, защото целта ни е почивка на плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До френските антили (Гваделупа, Мартиника) много често има промоции около 400-500 евро от София. Лети се през Париж.

Разгледай темата с промоциите за примери.

Слаб сезон .. трудно може да се каже, че имат. По-скоро имат по-силен - около празниците и карнавалите.

Тук не сме по организираните почивки, но може да дадем насоки за само-организирана такава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Планувам Карибите, по-точно териториите към ЕС - холандски, френски ит.н. , за следващата година. Ще пътуваме двама и нямаме американски визи. Гледах Амстердам-Аруба, но излизат цени 500е на човек. Та питането ми е:

- кога е ниският сезон на Карибите?

- кои са евтините полети от Европа и кои авиокомпании да дебна?

- как да си търся организирани почивки с полети, защото целта ни е почивка на плажа.

Ние ще ходим натам през февруари. Засега цените от София на KLM са много високи, но от Париж до Мартиника може да се намерят за 523ЕUR. Хубавото е, че в този случай не ви трябват визи. Колкото до висок и нисък сезон, поне според нощувките в хотелите - 15-ти декември - 15-ти април се води висок сезон + 1-ви юли - 31-ви август.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз това май планувам по план за 3 месеца. Още се колебая, но клоня към Карибите, а не Азия.. Ще видим де. Много често има промоции за по 400-450€ от Париж. Последно имаше на XL Airways и Corsair. Иначе понякога Air France изскачат с 400-500€ от София, което си е направо оферта. 

А ей това корабче има интересни тарифи за Гуаделупа и прилежащите и островчета (Сент, Мари Галант), до Мартиника, а също и до близките държави Доминика и Сент Луша. С или без кола. В Гуада най-туристическо е около Сен Франсоа, Сент Ан, Гозие, Абим. Казват че малките островчета от архипелага били прекрасни. 

http://www.express-des-iles.com/informations-voyageurs/tarifs.cfm

Ето актуална оферта от френските пирати: 454€ с много дати и за Гуаделупа и за Мартиника.  
http://www.voyagespirates.fr/vols/direction-les-antilles-vols-aller-retour-direct-pour-la-guadeloupe-ou-la-martinique-a-la-meilleure-periode-de-lannee-pour-seulement-454-euro
 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Слаб сезон има и е доста силно изразен. Септември - Ноември. Тогава е ураганният сезон, но това не означава че ще има ураган, а просто че има шанс за ураган :) Много хотели и заведения затварят за реновиране по това време, хората са отчетливо по-малко. Ако търсите по-ниски цени и евентуално по-малко тълпи това е вашето време. Иначе времето е чудесно. Е, риска е ако ви шибне ураган...вие ще си го прецените, може да ви развали плановете на връщане :)

 

Може да прегледаш пътеписа ми от там точно в ураганния период: http://www.aerohroniki.com/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B0/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA/

 

Относно авиокомпании, търсиш европейските такива, защото за щатските ще трябва виза. 

 

http://www.corsair.fr/

 

http://www.aircaraibes.com/

 

Air France и KLM са ясни. 

 

Condor мисля, че също летят до там: https://www.condor.com/de/index.jsp

 

Аз лично пак бих избрал комбинация между Ст. Маартен, Ангуила и Саба, които са три коренно различни островчета, но супер близо едно до друго. Аруба мисля, че не предлага такива вариации. Може да помислиш и за Куба, там самолетните билети ще са повече, но е вероятно другото да излезе по-евтино. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Освен опансотта от ураган в периода Септември - Декември (почти до Коледа) може (и е много по-вероятно) да вали дъжд в продължение на няколко дни, че и седмица, което изобщо не е приятно по тези дестинации, а по моите критерии е 70% провал на пътуването. Аз лично бих дал някой лев/евро/долар отгоре за топ сезона Януари-Март.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Освен опансотта от ураган в периода Септември - Декември (почти до Коледа) може (и е много по-вероятно) да вали дъжд в продължение на няколко дни, че и седмица, което изобщо не е приятно по тези дестинации, а по моите критерии е 70% провал на пътуването. Аз лично бих дал някой лев/евро/долар отгоре за топ сезона Януари-Март.

 

Е то този дъжд е свързан пак с разните тропически бури и урагани, които са си малко шанс. Факт, че ако се избере януари шанса да има такива е нулев, но не е като да си вали всяка година със седмици там. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние ще ходим натам през февруари. Засега цените от София на KLM са много високи, но от Париж до Мартиника може да се намерят за 523ЕUR. Хубавото е, че в този случай не ви трябват визи. Колкото до висок и нисък сезон, поне според нощувките в хотелите - 15-ти декември - 15-ти април се води висок сезон + 1-ви юли - 31-ви август.

 

Здравко Ангел, къде по-точно ще ходите, кои острови сте избрали? Взели ли сте вече сам. билети?

Ние с мъжа ми сме харесали за почивка Мартиника, с евентуално посещение и на Гуаделупа, защото са френски. И както всички сте отбелязали тук, може да се намерят много прилични цени за полет от Париж с Air France.

 

elmapl, относно търсене на организирани почивки с включени полети, може да прегледаш предлагането на големите немски туроператори (като TUI, MEIER'S). За екзотични/далечни дестинации обикновено те са изгодни за българския турист и се продават от бълг. тур.агенции. 

Редактирано от Jenbel
Връзка към мнение

Може да се оглеждате за нещо такова:

Три карибски острова през Септември ~480 Евро
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имате време, има често оферти за круизи:

http://www.fly4free.com/18-day-cruise-to-the-caribbean-from-europe-from-372-eur/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здравко Ангел, къде по-точно ще ходите, кои острови сте избрали? Взели ли сте вече сам. билети?

Ние с мъжа ми сме харесали за почивка Мартиника, с евентуално посещение и на Гуаделупа, защото са френски. И както всички сте отбелязали тук, може да се намерят много прилични цени за полет от Париж с Air France.

 

elmapl, относно търсене на организирани почивки с включени полети, може да прегледаш предлагането на големите немски туроператори (като TUI, MEIER'S). За екзотични/далечни дестинации обикновено те са изгодни за българския турист и се продават от бълг. тур.агенции. 

При нас нещата нещо се объркаха. Плановете бяха да летим до Мартиника, оттам да вземем един круиз, който минава през Гваделупа, Санта Лусия, Барбадос, Тринидад и Тобаго и Доминика. После си мислехме сами да си отидем до Куба и оттам да се върнем пак на Мартиника, откъдето да си се приберем към Европа. Резервирахме си круиза и вчера като отидохме да го платим се оказа, че не може да ползваме круиза на цената, на която сме го резервирали без да ползваме самолетния билет, който предлагат от компанията. Това никъде не беше указано, а и xxx, през чийто сайт минава резервацията също не го знаеха. И се оказа, че самолетният билет излиза 950 ЕUR, което е някъква абсурдна цена, при положение, че Париж - Мартиника е около 500ЕUR, с която и да е KLM, Corsair или AirCaribes. Сега чакаме от xxx да се обадят, за да дадат някакви предложения. Самата резервация ни изтича до края на тази седмица, ама на тази цена изобщо няма да се възползваме. Нашата идея е да се помотаем из островите, а не да сме само на един. Иначе ще си отидем директно към Куба.

Редактирано от Георги
премахнато име на агенция
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При нас нещата нещо се объркаха. Плановете бяха да летим до Мартиника, оттам да вземем един круиз, който минава през Гваделупа, Санта Лусия, Барбадос, Тринидад и Тобаго и Доминика. После си мислехме сами да си отидем до Куба и оттам да се върнем пак на Мартиника, откъдето да си се приберем към Европа. Резервирахме си круиза и вчера като отидохме да го платим се оказа, че не може да ползваме круиза на цената, на която сме го резервирали без да ползваме самолетния билет, който предлагат от компанията. Това никъде не беше указано, а и ххх, през чийто сайт минава резервацията също не го знаеха. И се оказа, че самолетният билет излиза 950 ЕUR, което е някъква абсурдна цена, при положение, че Париж - Мартиника е около 500ЕUR, с която и да е KLM, Corsair или AirCaribes. Сега чакаме от ххх да се обадят, за да дадат някакви предложения. Самата резервация ни изтича до края на тази седмица, ама на тази цена изобщо няма да се възползваме. Нашата идея е да се помотаем из островите, а не да сме само на един. Иначе ще си отидем директно към Куба.

Гледал ли си как вървят билетите от Мартиника до Куба и обратно?

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Гледал ли си как вървят билетите от Мартиника до Куба и обратно?

Скъпички са, ама то имаш само една възможност Cubana. Излизат над 600 EUR. Иначе ние последно си намерихме от Гваделупа, пак по същия маршрут. Оказа се, че повечето круизи с по-ниски цени от Мартиника са с включен самолетен билет. На знам какви им е логиката от Мартиника да са със самолетен билет, пък от Гваделупа да са без, но хубавото е, че разликата в самолетните билети от Европа, до който и да е от двата френски острова е минимална.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Изглежда тези XXX са се поизложили. Може би ще е полезно за всички да ги напишеш.

Ама аз ги пиша, но някой ми ги xxx-ва :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама аз ги пиша, но някой ми ги xxx-ва :)

а шефа :)

Ами нека той да прецени, просто на мен ми се иска като тръгна да буквам, да не се хвана на същите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Скъпички са, ама то имаш само една възможност Cubana. Излизат над 600 EUR. Иначе ние последно си намерихме от Гваделупа, пак по същия маршрут. Оказа се, че повечето круизи с по-ниски цени от Мартиника са с включен самолетен билет. На знам какви им е логиката от Мартиника да са със самолетен билет, пък от Гваделупа да са без, но хубавото е, че разликата в самолетните билети от Европа, до който и да е от двата френски острова е минимална.

Ясно, значи ще се разделят на 2 отделни посещения ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

а шефа :)

Ами нека той да прецени, просто на мен ми се иска като тръгна да буквам, да не се хвана на същите.

Те всъщност нямат кой знае каква вина, защото самите те вчера се сблъскаха за първи път с такъв проблем, така че този частен случай не е определящ като цяло за компанията.

Връзка към мнение

Пътешествието на Здравко и Ангел ще бъде много интересно и

преместих мненията за Куба, Доминиканската република и Хаити тук:

http://magelanci.com/topic/4879-%D0%BA%D1%83%D0%B1%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D0%B8%D1%82%D0%B8/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Ураганните не достигат до Аруба, може спокойно да я включите, дори и през септември.

 

Моят скромен опит по темата - ако все още обмисляте и се нуждаете от информация - препоръчвам ви Аруба с две ръце. Остава извън зоната на ураганите, а времето целогодишно е непроменливо. "Ниският" сезон е в края на годината, когато го дават 2-3 дъждовни месеца. Истината е, че превалява набързо вечер, а през деня в повечето случаи ще се молите за дъжд. Eagle beach наскоро беше влязал в реномирана класация за най-добрите плажове в света и аз напълно споделям това мнение (не че съм посещавал много други, но само по себе си мястото е уникално за търсещите бели пясъци и тюркоазени води). Директните полети през Амстердам (KLM) са много удобни, като изключим високата цена в повечето случаи. Освен това, с Insel air могат да се намерят евтини полети до близките острови Bonaire и Curacao (като част от бившите Нидерландски Антили, заедно с Аруба са известни като ABC islands и също има какво да се види там (розово фламинго на Бонер.. )

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

През Март 2017 ще ходя на Кюрасо и ще летя с Insel Air.Наскоро имаха  десет годишнина и имаха намаление на самолетни билети(които са си доста скъпи).Успях да взема за 230 долара двупосочен Санто Доминго-Кюрасао-Санто Доминго.Можеше да се комбинира и с престой на Аруба.Цената ставаше около 300 долара.Като цяло полетите между отделните острови са доста скъпи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.