Прескочи до съдържание

Лисабон или Малага през юли


Dara

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Рових като побъркана, ама адски се обърках. Не ме бива нещо в търсенето.

Дайте някой сайт за търсене.

 

 

Крайната ми точка е Аyamonte в Испания , на границата Португалия/Испания. Най-лесно е до Малага, ама ми се иска Лисабон.

Ще пътувам с две деца на 12 и 3год. Дали ще е юли или август зависи само от цената.

Става дума за билети отиване и връщане, престой около 10дни.

 

Наивно си мислех, че има директни полети, но само България еър до Малага и ми се вижда скъпо.

 

Ако ще се прекачвам ми се иска да е с престой 2 дни. Примерно София-Мадрид/Париж., престой 2дни-Лисабон.

 

Много ми се иска да видя Лисабон, но не знам как е придвижването в страната. Тук видях, че има доста запознати със страната, така че всякакви съвети приемам.

 

Ако е трудно придвижването ще се спра на Малага.

 

Кажете ми кои търсачки да ползвам, че май не търся правилно.

Благодаря

 

 

 

 

Връзка към мнение

Малко груби насоки - колкото по-навътре в лятото ще влизаш, толкова по-скъпо ще става (без да го казвам като абсолютна, гарантирана истина), така че вероятно трябва да се ориентираш началото на Юли. 

 

Най-евтиното възможно - wizz през дортмунд, 24 часа престой там, програмката ми не може да търси с по-голям престой, забелязах сега. Но разцъкай околните дати, ето примера:

 

  Wizz Air   Sofia (SOF)   Dortmund (DTM) Wed, 3 Jul 06:05 07:40 2 h 35 25.47 EUR

   Ryanair   Dortmund (DTM)   Malaga (AGP) Thu, 4 Jul 09:40 12:50 3 h 10 35.99 EUR

 

Алтернативно през по-приятен за разглеждане град - Барселона:

 

  Vueling   Sofia (SOF)   Barcelona (BCN) Mon, 1 Jul 04:20 06:20 3 h 00 60.99 EUR

   Ryanair   Barcelona (BCN)   Malaga (AGP) Tue, 2 Jul 20:00 21:35 1 h 35 45.09 EUR

 

Но тук и цената скача на 105 евро на калпак, всичките ми примери не включват куфар освен това. 

 

За обратния полет:

 

  Ryanair   Malaga (AGP)   Dortmund (DTM) Tue, 9 Jul 06:10 09:15 3 h 05 29.99 EUR

   Wizz Air   Dortmund (DTM)   Sofia (SOF) Thu, 11 Jul 08:15 11:40 2 h 25 49.99 EUR

 

Т.е. 160 евро минимум ти се връзва базовата цена, с прекачване в Дортмунд. От там нататък цената върви нагоре, като полети с кратко прекачване с традиционна авиокомпания ми излиза това:

 

 

Sofia (SOF) to Malaga (AGP) - Wed, Jul 17   AZ.png Sofia (SOF) to Rome (FCO) - Wed, Jul 17 Alitalia-Compagnia Aerea Italiana S.p.A 7177 Dep: 7:35AM Arr: 8:30AM 1h 55m Embraer RJ-190 Economy (X)   OPERATED BY BULGARIA AIR Layover in FCO   2h 0m     AZ.png Rome (FCO) to Malaga (AGP) - Wed, Jul 17 Alitalia-Compagnia Aerea Italiana S.p.A 90 Dep: 10:30AM Arr: 1:10PM 2h 40m Airbus A320 Economy (X)              
 
Malaga (AGP) to Sofia (SOF) - Fri, Jul 26
 
AZ.png Malaga (AGP) to Rome (FCO) - Fri, Jul 26 Alitalia-Compagnia Aerea Italiana S.p.A 93 Dep: 6:00AM Arr: 8:25AM 2h 25m Airbus A320 Economy (L)     Layover in FCO   6h 25m     AZ.png Rome (FCO) to Sofia (SOF) - Fri, Jul 26 Alitalia-Compagnia Aerea Italiana S.p.A 520 Dep: 2:50PM Arr: 5:40PM 1h 50m Airbus A320 Economy (L)            
 
Cost per passenger (including taxes & fees) €267.74   Total cost for 1 passenger €267.74
 

 

 

Лисабон явно е доста по-скъп в тоя период, не ми се вижда въобще в резултатите, ще изчакам някой от лисабонските експерти (niki_m :)) да се обади!

Връзка към мнение

Придвижването е елементарно, ако вземеш кола, с деца ми се вижда по-добре, отколкото да зависиш от рейсове и разписания. Влаковете също стават, между големите градове имам предвид, не знам дали от Аyamonte е удобно.

В смисъл взимаш билет докъдето ти е по-удобно със самолета и после кола за останалото. По пътя може да разгледате още интересни неща, според мястото и вкуса. Ако оставяш колата в същата държава, няма да те цакат с някакви безумни цени, дори да не е същото място, откъдето си я взела (тук говоря малко наизуст, провери за Испания как е). Примерно летиш до Мадрид, взимаш кола до Аyamonte, оставяш я, караш си почивката, после взимаш кола, отиваш до Лисабон и я връщаш в Мадрид.

Ако няма да се задържате на едно място много време, направо вземи кола и обикаляй

Абе давам идеи просто, че си нямам работа и вися в нета  :)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей, Dara! Не можах да схвана много какво точно искаш?  :blush:

Правилно ли съм разбрал:

- ще почиваш в Аямонте и търсиш как да стигнеш до там ли? /през Испания или през Португалия?/

 

Относно достъп през Португалия и желанието ти да стоиш два дни в Лисабон:

- Аямонте е испанска територия

- за да стигнеш до там - вариантите от Португалия са или до някой от градовете на Испания, или през Лисабон да стигнеш до област Алгарве /Португалия/ с главен град Фару - и оттам има автобуси, които стигат до Huelva и Sevilla на испанска територия с фирмата Алгарвебус, като преминават през Аямонте, но не всички спират там.

- част от автобусите спират във Вила Реал де Санту Антониу, Португалия и оттам се прехвърляш на ферибота до Аямонте

- за да стигнеш от Лисабон до Фару, за да продължиш към Испания, вариантите са няколко 

1. самолет - ТАР Portugal има ежедневни полети Лисабон - Фару, но билетите са доста скъпи през лятото

2. влак - има високоскоростен влак с над 220 км/ч, това е т.нар. Алфа Пендулар, който обикновено свързва Порто - Фаро през Лисабон, билетите са поне 40 Е на човек за високоскоростния влак. В Португалия има и други видове железница - интерсидадеш, Фертагуш, но те са по-нарядко и трябва да се съобразиш с това. Трябва да имаш предвид, че в Лисабон има доста жп-гари, и има значение в колко часа и откъде се хваща влакът.

3. Автобуси - до Фару се пътува средно 4 часа, и цената е от 30 Е на човек в една посока.

 

- нямам представа какъв е достъпа през испанска територия

 

Колкото до полетите до Лисабон - скъпи са, а и няма директни от БГ от 2007 година. 

Прочетох, че ще сте с две деца и това ще ви натовари допълнително с багаж, предполагам. Дори и да ползвате НТ-варианти, ще сте обременени финансово допълнително. До Лисабон лети напр. easyjet от Гатуик и Лутън, но първо трябва да стигнете от България до там. Цената на билета от ЮК до ПТ е около 160-200 Е двупосочно на човек в силния летен сезон и то без екстрите. Ryan и Wizz не летят до Лисабон.

През лятото различни АК предлагат полети до Фару, но заобикаляте Лисабон и директно сте в област Алгарве. По това време, следните АК имат директни полети до Фару от различни точки на Европа: Germanwings, Air Berlin, Easy Jet, RyanAir, FinnAnir, British и т.н.

 

Ако сте вече в Аямонте, най-лесно е с рент-а-кар да се разходите до Лисабон, като ще ви отнеме около 5 часа път в едната посока по магистралата, има да плащате и някоя друга тол-такса в Португалия.

 

Нека колегите, които са запознати с ИСпания да предложат варианти за достъп от ИСпания.

 

През Португалия за няколко човека ще ви стъпи сериозна сума. Най-ниската цена на редовна АК от София до Лисабон е около 550 лв в момента на човек. Цената, която временно ти изкарва центранзита от 420 лв с ЕрФранс е подвеждаща, после те прехвърля на страница с цена от около 700 лв.

 

Питай още и ще ти отговарям, що се касае за Португалия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега ми хрумна и един допълнителен вариант - Vueling влизат на българския пазар с директни полети София - Барселона.

След това от Барселона директно имат 6 полета на ден до Севийа и оттам с автобуса до Аямонте.

Връзка към мнение

Ей, страхотни сте.

Да, ще ходя на гости в Аямонте и исках да включа и Лисабон.

Май най-добре ще е да си пътувам през Малага, а после с кола да си ходя до Лисабон.

Жоро, мерси за предложенията, никога нямаше да ми хрумне през Дюселдорф, а цените са супер.

Ще разцъкам всички варианти, които сте предложили.

Връзка към мнение

Малага е много красив град, макар и не така пищен като Барселона, например.

 

А за Лисабон вероятно 2 дни са малко. 

Така както си описала ситуацията - само ще се убиете от път и няма да се насладите истински на града.  

Връзка към мнение

За самата Малага едни два дни са достатъчни и вярно е много красив град , който обаче масово се позлва само като изходна точка към курортите . Все едно Бургас , но само логистично иначе освен морето нищо общо нямат като красоти и инфраструктура   :D

Марбея също си струва да се види.

За Лисабон според мен абсолютен минимум са едни 4-5 дни.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

И аз мисля, че Лисабон си е за отделно пътуване. А освен Малага има още много какво да видиш в този район на Испания: Malbella, Mijas, Granada, Ronda, Cadiz, Jerez de la Frontera, Cadiz, Gibraltar и Sevilla, разбира се. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, и дума не може да става да се претупа Лисабон. За да се усети уханието на града - трябва седмица - и дните и нощите... и едва тогава ще разберете, защо се пее - ухае добре, ухае на Лисабон - cheira bem, cheira a Lisboa

 

Връзка към мнение

Ако може да задам и аз един въпрос в тази тема, пак свързан с Малага и областта.

Някой бил ли е по Нова година в Южна Испания? По-конкретно карето Seville - Cordoba - Granada - Malaga?

Чудя се къде правят най-пищни и интересни тържества за празника?

Гледам, че има полети на ерБГ София - Мадрид на добри цени (не са по 80 лева, но мен ме устройват), а от Мадрид с Iberia Express, или някоя друга авиокомпания на юг.

Връзка към мнение

Ако планираш престой в Мадрид , може да погледнеш и опциите с влак до Cordoba , Malaga или Seville.

При предварителна резервация имат изгодни цени и е много по-комфортно спрямо самолет ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако планираш престой в Мадрид , може да погледнеш и опциите с влак до Cordoba , Malaga или Seville.

При предварителна резервация имат изгодни цени и е много по-комфортно спрямо самолет ...

Имам го предвид, разбира се. Досега не съм пътувал с влак в Испания, но предполагам е като DB в Германия - същото време, и комфорт като със самолет, само че до центъра на града и по-евтино при предварително купуване  с отстъпката.

Още снощи разцъках RENFE, а и някой автобусни компании, но ако реша, като дойде времето пак ще питам,

Засега въпросът е дали ще има причина, която да ме заинтригува да отида за Нова година.  Освен по-топлото време :)

Връзка към мнение

Те на другото ще ти отговорят аз сега докато не се отплесна - поглеждам си резервациите и за Мадрид- Кордоба съм платил 26 евро WEB цена. . Движи с 270 км. в час и автобусите просто не са опция.

 

Мога само да предположа , че ако има празненства те ще са най-грандиозни в Мадрид и Севиля . Кордоба извън историческата част е доста "заспал" провинциален град . Гранада не толкова , но пак си е достатъчно малка... хубавото е , че има огромна студентска общност и сигурно градът ще е доста жив.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Те на другото ще ти отговорят аз сега  , докато не се отплесна - поглеждам си резервациите и за Мадрид- Кордоба съм платил 26 евро WEB цена. . Движи с 270 км. в час и автобусите просто не са опция.

 

Мога само да предположа , че ако има празненства те ще са най-грандиозни в Мадрид и Севиля . Кордоба извън историческата част е доста "заспал" провинциален град . Гранада не толкова , но пак си е  достатъчно малка... хубавото е , че има огромна студентска общност и сигурно градът ще е доста жив.

Ясно, благодаря за инфото.

Значи отпада за Нова година - в Мадрид не е толкова топло през декември-януари, колкото е на юг. А това ми беше една от основните причини. Иначе Севиля си остава, но за Feria de Abril, където е най-големият фестивал от испанските градове. Сигурно и в Малага го празнуват подобаващо, както разказа в другата тема, но той е по-малък град от 4-тия по големина в Испания. Все пак и него го запазвам в листа. :)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

То Мадрид дори и март-април си е доста хладен. Много подобно на София по това време на годината.

Всичките градчета имат фестивали по това време , но този в Севиля е наистина неповторим.

post-140-0-52079300-1369686906_thumb.jpg

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.