Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

   Hola! Поздравявам ви на испански, защото моята скорошна дестинация е Гранада, Испания! Историята ми е следната. Реших и аз на стари години да уча. Та записах трето поред висше образование, ей така за спорта. Уча езици /английски и руски/, та така ми се отвориха очите и също така много врати за и към света. Разбрах за програмата "Еразъм", кандидатствах и ето ме сега, през септември летя за Гранада, където ще се обучавам 5 месеца в тамошния Университет. Това предполага много пътешествия към много интересни дестинации, за които мога да споделя и съответно да получа съвет от Вас.  Тъй като владея испански на доста добро ниво, смятам, че за 5месеца ще стана почти местна в тази чудесна студентска авантюра, наречена Гранада и ще мога да споделя доста интересни неща, както се казва "от кухнята".

  За сайта разбрах, докато  се чудех се как да намеря най-евтиния вариант на самолетен билет Варна-Гранада. Тази мисия се оказа невъзможна, поради известни Вам причини, но благодарение на публикацията на Георги "Най-добрите сайтове за намиране на самолетни билети" открих, че Букурещ-Малага е един чудесен вариант. И въобще Букурещ се оказа една чудесна отправна точка за пътуванията на варненци. А търсачката scyscanner се оказа просто златна. Още веднъж БЛАГОДАРЯ на Георги, че ми отвори очите. /Като знам, какви цени ми обявиха в една агенция, трябва да те почерпя със спестените 100-200евро/.

   Имам един въпрос като за начало. Простете ми, ако ви се стори дилетантски, но съм летяла веднъж в живота си и сега откривам очарованието на евтините самолетни билети. Мисля, че това ще се окаже като дрога, веднъж почнеш ли, няма оттърване. Та въпросът ми е: Ако полетът ти има престой на някое летище, например 20 часа, можеш ли да си наемеш стая в хотел, да преспиш и да се поразходиш и съответния град?

  До скоро, Дени!

  

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Добре дошла :)

 

На въпроса ти, стига да е в безвизова държава, нямаш проблем да си слезеш в междинното летище и да си правиш каквото поискаш. А дори и да има визи, за подобни кратки обиколки, често се предлагат транзитни визи и т.н. Т.е. в общия случай нямаш проблем, но все пак конкретни детайли няма да навредят, хем ще получиш и препоръки какво да правиш тези 20 часа в междинната точка. 

 

И така, ако темата се поразвие ще я преместя на точното място, че тук е за поздрави :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

   

  Имам един въпрос като за начало. Простете ми, ако ви се стори дилетантски, но съм летяла веднъж в живота си и сега откривам очарованието на евтините самолетни билети. Мисля, че това ще се окаже като дрога, веднъж почнеш ли, няма оттърване. Та въпросът ми е: Ако полетът ти има престой на някое летище, например 20 часа, можеш ли да си наемеш стая в хотел, да преспиш и да се поразходиш и съответния град?

  

Можеш, разбира се, стига да отговаряш на условията за влизане в страната- визи, паспорти и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Алиталия предлагат доста добри цени от София до Малага, но има престой на летище Фиумичино-Рим. Понякога престоят е около час, но има случаи да е 20часа, което ми се стори интересна възможност. "С един куршум-два заека". Хем ще пристигна, за където съм тръгнала, хем ще си почина малко и ще разгледам Рим. Та за това и питам. Еър-Франс пък имат престой на летище "Шарл дьо Гол"-Париж.

 

Редактирано от Дени
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.