Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

Това няма абсолютно никакъв шанс да се случи :). Там както някой вече каза, тепърва се взривява и копае на много места. Има и минимални участъци с готов асвалт но има и една камара съоръжения, които не са чули воплите на министърката им :).

 

Не съм специалист и ми е трудно да преценя, но от стария път все пак не се вижда много от строежа. Възможно е точно тези части на пътя, които ще са свързани със стария път да ги правят последни.

 

Във връзка с положението с бежанците днес МВР пусна това:

 
МВнР препоръчва: Избягвайте да пътувате през Унгария

Спряно е движението на влаковете към Австрия

http://www.dnes.bg/world/2015/09/13/mvnr-preporychva-izbiagvaite-da-pytuvate-prez-ungariia.276409

 

Мой познат пътуваше през седмицата към Австрия и е чакал 4-5 часа докато успее да влезе в Австрия през уж липсващата шенгенска вътрешна граница :(

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Според Ди Прессе скоро е възможно да въведат граничен контрол на граница между Германия и Австрия заради бежанците.

 

Който мисли да минава през Хърватска и Словения нека има предвид, че след 15-ти септември унгарците искат много да затруднят влизането на бежанците, което може да ги насочи в тази посока.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Който е тръгнал към Австрия нека има предвид, че в Алпите има обилен снеговалеж, който на места достига до 80 сантиметра, а някои от планинските пътища са затворени.

 

10154387_53b3fe8de90cf9fa2a1033ef6d76d90

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Магеланци,

дайте моля актуална информация за минаването на границата при Калотина? Другата седмица се изнасяме 30 човека към Сърбия. Рядко гледам телевизия и не знам как е положението с бежанците?

Предполагам, че не затварят още пътя от границата до Ниш по 2 пъти на ден, заради строежа на сръбската магистрала?

Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Няма проблем на Калотина. И в двете посоки с лек автомобил се минува за броени минути.

Инфото ми е от преди две седмици.

Бежанците имат съвсем друг маршрут.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Утре ще мина през Калотина и ще кажа после как е.

temporary, ще ти бъда благодарна, ако споделиш после, а и дали е отпаднало това със затварянето на пътя от границата до Ниш по 2 пъти на ден.
Връзка към мнение

Калотина, унгаро-сръбската и австрийско-унгарската граница са ок. В момента основният бежански поток е през Сърбия, Хърватска, Словения и Австрия.

 

Днес се прибрах от една малка обиколка на Алпите и единствено в района на Залцбург има сериозен проблем в посока от Австрия към Германия. Според познати работещи в Австрия всеки ден съобщават за опашки от 30 минути до 2 часа. Аз лично видях поне 5 километра опашка. В Залцбург също са видими тълпите бежанци, които вървят пеша към границата.

 

В обратната посока от Германия към Австрия няма никакъв проблем и никой не спира трафика.

 

В посока на запад ние минахме само през австрийска територия и нямаше никакъв проблем. На връщане минахме по магистралата от Инсбрук към Мюнхен и Залцбург. На границата между Австрия и Германия трябваше да намалим до 40 км/ч. заради един полицейски патрул, но без да ни спират пускаха трафика към Германия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

Българско-сръбската граница - никакви проблеми, минава се за секунди. Пътя още се затваря от 8 до 10 и от 14 до 16 часа.
Сръбрко-унгарската граница - минахме я за 40 минути. Проверяват документите и оглеждат колите да няма скрити бежанци. Искат да се отварят багажниците.
На унгаро-словашката граница нямаше никой. Минава се без да намалиш дори.

Редактирано от temporary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Не споменавате за раздвижване около магистралата в Сърбия, вижда ли се нещо, което да подсказва, че зимата ще пътуваме по новия участък?

Връзка към мнение

Здравейте,

Не споменавате за раздвижване около магистралата в Сърбия, вижда ли се нещо, което да подсказва, че зимата ще пътуваме по новия участък?

 

Следващата зима може би. За тази със сигурност не.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой да знае през кой месец се очаква да я пуснат ?

 

Срокът е март 2017г. Преди нова година пуснаха Црвена Река до Чифлик и в полу-профил Чифлик–Станичене.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Последно пътувах за Нова година. На 30.12 не беше, но на 02.01.16г. беше пуснат един участък от магистралата (около 20-на км.) някъде по средата на разстоянието Ниш - Димитровград.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Последно пътувах за Нова година. На 30.12 не беше, но на 02.01.16г. беше пуснат един участък от магистралата (около 20-на км.) някъде по средата на разстоянието Ниш - Димитровград.

 

Супер! Това ли е участъкът с многото тунели?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Участъкът е пуснат, но всичко останало си е истински кошмар - заради ремонтите има много стеснения на пътя, ограничения на скоростта. Пътуването в един момент става много досадно. Поне мен успя да ме "взриви".

Връзка към мнение

Отделих въпроса за валидност на паспорт тук: http://magelanci.com/topic/6142-валидност-на-паспорт-сърбия/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

По време на празниците пътувах до Сърбия с кола, като се прибрахме в събота късния следобяд. Пътувахме спокойно и в двете посоки без никакво отклонение по пътя / забавяне в движението. Случи ни се само на два пъти да се изчакваме с насрещните автомобили, но чакането беше 2-3 минутки. Как е сега, трудно е да се прогнозира, но считам, че няма да имате сериозни проблеми при пътуването. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дано така продължи, че заплануваното ни пътуване минава по тази пътека, и няма да съм много щастлива още със започването му да се спираме и отклоняваме, както последното ми пътуване преди месец.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.