Прескочи до съдържание

Сайт, който показва изгодните текущи дестинации


Препоръчани мнения

trip.bg и airtickets24 едно и също нещо ли са ? Една кратка история . София - Виена - София за Нова година . Правя абсурдната грешка и вместо връщане на 02 Януари съм купил връщане на 02 Февруари . Купих билетите от aritickets24. ( цените бяха по-ниски отколкото на сайта на бг еър ) и това за 5 човека . На 02 Януари ми се обаждат , че полета за 02 Февруари е с променени часове . Едва часове преди полета благодарение на тяхното обаждане разбрах за глупавата грешка . Операторите бяхя изключително полезни и буквално с един телефонен разговор изчислихме кой е най-изгодния вариант за нас. Така анулирахме билетите с обяснението, че не приемам направните промени и получих пълно възстановяване на цената, купих еднопосочни билети пак от тях, които бяха по евтини от сайта на бг еър. Така, че понякога е добре да се купува не директно от сайта на авиокомпаниите :)))))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да, trip.bg е общо взето преведен интерфейса на airtickets24.

 

Това, което ти се е случило като цяло ще го направят и повечето читави сайтове между другото, но див късмет, че часа се е сменил :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Еър Берлин клиент е купувал с международна дебитна карта Виза и си минава супер:) може да пробваш; както и да е; не е атака срещу никой, да се твърди че trip.bg е най-добрия сайт в България и там билетите са на цени по-ниска от сайтовете на авиокомпаниите е несериозно - "Това прави trip.bg по-евтин вариант спрямо много от официалните сайтове на авиокомпаниите включително България Ер" - В интерес наистината например за вътрешни полети Ер БГ е 2-пъти по-евтин като такса от трип.бг;  

Връзка към мнение

 Ами показал съм за 3 авиокомпании - Austrian, KLM,AirBerlin че по-изгодно да се купува от сайтовете им; няма какво някой да се връзва или не, то е кристално ясно че е така; отвори,сравни,провери; 

Ето ти скрийнове, да не говорим наизуст

AirBerlin

post-72-0-23283600-1377111831_thumb.jpg

 

Trip.bg

post-72-0-91786500-1377111868_thumb.jpg

Три цени преди тази на АВ.

Сега ако имаме условие букването да е само и единствено през АВ, печелим само 4 евро (което е писал и Жоро).

Но ако нямаме такова императивно условие, положението се променя и става от 4 на цели 30.05 евро в наша полза. Датите са спазени, това е важното в случая.

Трип.бг дава, и се надявам да продължи да го прави - най-добрите цени в общия случай. За някой по-екзотични или далечни дестинации има скенер, има и експидия. Можем да продължим с примери цяла вечер. Правил съм го не веднъж по цели нощи да седя, и да сравнявам до замайване. Не ми пречи пак да го направя. Това е, нямам какво повече да добавя :)

 

П.П. отделно за случаи като описания от теб. На мен пък експидия са ми помагали при сменени часове. Ако беше букнал директно през сайта, можеше и да не може да ти сменят и върнат парите.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не защитавам никого, но това дето е 214 е отиване с БГ Еър, връщане с Еър Берлин и вероятно няма как да излезе на сайта на Еър Берлин.

Иначе май на трип.бг таксата за издаване е по-малка отколкото на сайта на AirBerlin

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Ето ти скрийнове, да не говорим наизуст

AirBerlin

attachicon.gifab.JPG

 

Trip.bg

attachicon.gifsof-txl.JPG

Сега ако имаме условие букването да е само и единствено през АВ, печелим само 4 евро (което е писал и Жоро).

Но ако нямаме такова императивно условие, положението се променя и става от 4 на цели 30.05 евро в наша полза. Датите са спазени, това е важното в случая.

Трип.бг дава, и се надявам да продължи да го прави - най-добрите цени в общия случай. За някой по-екзотични или далечни дестинации има скенер, има и експидия. Можем да продължим с примери цяла вечер. Правил съм го не веднъж по цели нощи да седя, и да сравнявам до замайване. Не ми пречи пак да го направя. Това е, нямам какво повече да добавя :)

 

П.П. отделно за случаи като описания от теб. На мен пък експидия са ми помагали при сменени часове. Ако беше букнал директно през сайта, можеше и да не може да ти сменят и върнат парите.

 

Комбинирал си с полет на България Еър, тук говорим за чисти полети, и си избери плащане с дебитна карта, всяка Visa Classic минава през сайта на Austrian, пробвай следващия път, не всичко което се пише по сайтовете е вярно.

Връзка към мнение

Не защитавам никого, но това дето е 214 е отиване с БГ Еър, връщане с Еър Берлин и вероятно няма как да излезе на сайта на Еър Берлин.

Иначе май на трип.бг таксата за издаване е по-малка отколкото на сайта на AirBerlin

При плащане с дебитна карта а не other form of payments Air Berlin няма такса.

Връзка към мнение

Ако беше букнал директно през сайта, можеше и да не може да ти сменят и върнат парите.

Те airtickets24 щото не са се обадили на авиокомпанията а сами си определят полетите; има 2 случая в които се връща цялата сума когато билета се анулира в деня на издаване и когато клиент не приеме новия му предложен полет;

Връзка към мнение

За Еър Берлин клиент е купувал с международна дебитна карта Виза и си минава супер :) може да пробваш; както и да е; не е атака срещу никой, да се твърди че trip.bg е най-добрия сайт в България и там билетите са на цени по-ниска от сайтовете на авиокомпаниите е несериозно - "Това прави trip.bg по-евтин вариант спрямо много от официалните сайтове на авиокомпаниите включително България Ер" - В интерес наистината например за вътрешни полети Ер БГ е 2-пъти по-евтин като такса от трип.бг;  

 

Много интересно твоя клиент как е платил с виза дебитна, като формата за директ дебит изглежда ето така:

 

2013-08-21_21-17-57.png

 

И къде е проблема с твърдението ми? Факт, че трип.бг са по-подходящ избор от много от сайтовете на авиокомпаниите. Нещо, което и ти, професионалист в областта научи тая вечер от нас аматьорите. Същевременно в това описание аз трябва да съм безкрайно лаконичен. Защото ако напиша конкретни авиокомпании в един момент ще се окаже, че сайта на търкиш е по-евтин в единичен случай и пак ще се заядеш. До колко съм неточен, че не важи за вътрешни полети е вярно и това нещо, ще го оправя моментално.

 

Същевременно целия спор почна на лични, защото твърдиш, че това препоръчване на трип.бг е от сребролюбие в мен и заради комисионните. И го знаеш много добре, но нямаш честта да го признаеш тук пред всички. 

Връзка към мнение

Там пише Direct Debit, това дебитна карта ли е? Че в Англия Direct Debit е нещо друго, плащане на сметки директно от текущата банкова сметка, не знам как се казва точно на български.

Опа, Георги е писал преди мене.

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

При плащане с дебитна карта а не other form of payments Air Berlin няма такса.

 

Хайде отвори сайта и стигни до края, че ми писна от приказки наизуст. 

Връзка към мнение

Много интересно твоя клиент как е платил с виза дебитна, като формата за директ дебит изглежда ето така:

 

2013-08-21_21-17-57.png

 

И къде е проблема с твърдението ми? Факт, че трип.бг са по-подходящ избор от много от сайтовете на авиокомпаниите. Нещо, което и ти, професионалист в областта научи тая вечер от нас аматьорите. Същевременно в това описание аз трябва да съм безкрайно лаконичен. Защото ако напиша конкретни авиокомпании в един момент ще се окаже, че сайта на търкиш е по-евтин в единичен случай и пак ще се заядеш. До колко съм неточен, че не важи за вътрешни полети е вярно и това нещо, ще го оправя моментално.

 

Същевременно целия спор почна на лични, защото твърдиш, че това препоръчване на трип.бг е от сребролюбие в мен и заради комисионните. И го знаеш много добре, но нямаш честта да го признаеш тук пред всички. 

 

Копие от емейла ти по темата на момичето което питаше за билет:

 

генерално водещ мотив ми е да се помага на хората, и естествено щом ти можеш да предоставиш билет, който го няма по сайтовете това е повече от добре дошло за крайния клиент. 

 

в същото време не съм го правил форума за да се използва за рекламна площадка на готово на твоята или, която и да е друга агенция. 

 

в случая с билета до сащ няма проблеми, даже приветствам, след като по традиционни канали не може да се намери и спестяването което предлагаш е голямо, но като цяло за напред нека препоръките ти да стигат до агенцията, само когато trip.bg, expedia, orbitz, opodo, ebookers, и сайта на авиокомпанията са непосилни да изкарат тая цена. И тук не говоря за случаи, когато се лишаваш от комисионната си или я орязваш умишлено до техните нива, а когато наистина само агент с достъп до GDS може да свърши работа и спестяването е значително.

 

чисто колегиално, ако получиш съобщения на лично за търсене на билет от потребител да го игнорираш и да насочваш към форума(вече ако там му е харесала офертата, може да се разбирате на лично за плащания). при никакъв случай да не пращаш лични съобщения с предложения също. 

 

Редактирано от matanasov
Връзка към мнение

Комбинирал си с полет на България Еър, тук говорим за чисти полети, и си избери плащане с дебитна карта, всяка Visa Classic минава през сайта на Austrian, пробвай следващия път, не всичко което се пише по сайтовете е вярно.

Ми за мен няма никакъв проблем, че съм комбинирал две различни авиокомпании. Кое би ме спряло да го направя? Мислех, че говорим за най-добра (евтина) цена. А не дали ще комбинирам, или ще изпадам в частни случаи да буквам по незнайни причини само с една компания.

За плащането - ами пак не виждам защо да е проблем плащането с кредитна, и кое би ме спряло да го направя. Никъде и никой не може да ми каже да платя само с един вид карта, ако с друг вид ми е по-удобно или изгодно, и сайта позволява да го направя.

Струва ми се (може и да греша), че почваш да носиш от девет кладенци вода, само да не признаеш, посочените и с примери случаи, в които трип бие (пак казвам в общия случай) директното букване.

Спора според мен започва да се обезсмисля. 

Връзка към мнение

 

Копие от емейла ти по темата на момичето което питаше за билет:

 

генерално водещ мотив ми е да се помага на хората, и естествено щом ти можеш да предоставиш билет, който го няма по сайтовете това е повече от добре дошло за крайния клиент. 

 

в същото време не съм го правил форума за да се използва за рекламна площадка на готово на твоята или, която и да е друга агенция. 

 

в случая с билета до сащ няма проблеми, даже приветствам, след като по традиционни канали не може да се намери и спестяването което предлагаш е голямо, но като цяло за напред нека препоръките ти да стигат до агенцията, само когато trip.bg, expedia, orbitz, opodo, ebookers, и сайта на авиокомпанията са непосилни да изкарат тая цена. И тук не говоря за случаи, когато се лишаваш от комисионната си или я орязваш умишлено до техните нива, а когато наистина само агент с достъп до GDS може да свърши работа и спестяването е значително.

 

чисто колегиално, ако получиш съобщения на лично за търсене на билет от потребител да го игнорираш и да насочваш към форума(вече ако там му е харесала офертата, може да се разбирате на лично за плащания). при никакъв случай да не пращаш лични съобщения с предложения също. 

 

 

е, и? 

 

Необходимо ли е да обяснявам, че искам да предпазя форума от обсебване от конкретна агенция? Че можеш да си позволиш издаване на билет под цената, след като за теб е невероятна реклама и може да пласираш други услуги покрай това? Че искам да има разнообразие в предложенията, а не да бъде цялата секция обсебена от един човек? Че искам да предпазя хората от това, в някой хубав момент да трупнеш кепенците и да се окаже: тая агенция я видях в magelanci.com  и ме завлече? Че съм вложил душата си и времето си, и не само аз, в това нещо за да се ползва наготово от агенции?

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Темата я заключвам. Утре на свежа глава, ще видя дали ще предприема по-твърди мерки. Очевидно няма как да стане взаимното съществуване с представител на агенция и ще има известно недоверие и от двете страни. 

 

Ако искам посетителите да не пострадат, просто на всеки новак, който търси билет ще му препоръчваме да звъни в агенция по негов избор да сравни нашето предложение с агентското. Малко гърбаво се получава, но на тоя етап не мога да го измисля как иначе да стане. 

 

Ако някой хубав ден някоя агенция реши да има представител тук ще видим да не става под сурдинка и да е примерно официален представител, със име и контакти и всичко, като за целта ще си платят съответната сума. И примерно да имат право да представят оферта за билет, 24 часа след пускане на темата и само ако тяхното предложение е по-добро от форумното. Нямам идея как ще гарантираме коректност при това положение, защото и форума един вид ще е обвързан с тая агенция, но ще видим. Ще доизкусурявам детайлите в главата си. 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.