Прескочи до съдържание

Намаления в Avis и други


Препоръчани мнения

 

 

Търсите на необходимите ви дати, цената я намерих на летище Бергамо, не знам дали е налична и по другите офиси на фирмата. Задължително изберете, че сте resident of Bulgaria. Където пише "I have a discount code" въведете в полето AWD: Z638701 . Това е кода за намаление за членове на лоялната програма на Луфтханза Miles and More. Сваля някое и друго евро от цената. 

 

Жоре, този код работи, благодаря! Сваля около 40 евро от цената ми за 11 дни, което е супеер! Вероятно ще го ползвам за кола в Бергамо другата седмица. Че още се моткам и не съм букнала рент-а-кар, ама цените ги следя . От Авис ще ми е за пръв път, до сега дават най-добри цени за моя случай, но не виждам как мога да платя веднага. Така ли процедират по принцип - само резервация, пък плащане на място? :) Може ли да ми кажеш, моля, и  къде в сайта на Авис се вижда за горивото - дали е пълно-пълно, празно-празно и пр? :)

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То май зависи през кой сайт на Авис резервираш и за къде, но няма ли опции за "плати веднага" и "плати при връщане на колата"? Аз съм виждал. По принцип винаги има възможност да платиш накрая, ако не ползваш посредници.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

То май зависи през кой сайт на Авис резервираш и за къде, но няма ли опции за "плати веднага" и "плати при връщане на колата"? Аз съм виждал. По принцип винаги има възможност да платиш накрая, ако не ползваш посредници.

:

Много благодаря, намерих и плщане веднага, с политиката на горивото нещо не съм наясно, ама продължавам да ръчкам. Най-неприятното ми е , когато колата трябва да се върне с празен резервоар. :angry:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

:

Много благодаря, намерих и плщане веднага, с политиката на горивото нещо не съм наясно, ама продължавам да ръчкам. Най-неприятното ми е , когато колата трябва да се върне с празен резервоар. :angry:

 

Пълен е, конкретно за Авис в Бергамо. А и като цяло са си сериозна фирма и при тях не съм срещал подобни пинизи. 

Връзка към мнение

Пълен е, конкретно за Авис в Бергамо. А и като цяло са си сериозна фирма и при тях не съм срещал подобни пинизи. 

Ааа, мерси ти, сега ръчкам за преференциалната им програма, не мога да се справя с он-лайн формата.

Свалям я, но не мога да я попълвам :rolleyes:

Връзка към мнение

Връщането празен е обикновено опция по твой избор, обикновено е обратното. А тая програма за какво ти е, аз я гледах преди време и нищо смислено не намерих в нея. Формата ако е PDF се разпечатва, попълва и изпраща по факс/мейл...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Връщането празен е обикновено опция по твой избор, обикновено е обратното. А тая програма за какво ти е, аз я гледах преди време и нищо смислено не намерих в нея. Формата ако е PDF се разпечатва, попълва и изпраща по факс/мейл...

Тая програма единственото е, че уж няма да чакаш на опашка. :) Колко е така не знам. А формата, като я попълня я сканирам и я пращам, така ли? Аз си мислех, че може да се попълни и електронно, ама пък, няма как да се подпише. :rolleyes:

П.П. Борих се, борих се и накрая не можах да платя, ами само конфирмейшън на резервейшъна ;) Ама имам номер и потвърждение на резервацията. Цената за Ланчия Ипсилон или симилър 243е за 11 дни.

Омръзна ми да ровичкам повече, тая цена я бива, застраховката ще е сигурно и тя толкова, та ще стане къде 500. Е,  може би, ще има и за по едно джелато в тая цена. ;) ;) ;)

При всичкото това ровичкане, се оказа, че сайта има и версия на български. И там беше даден един софийски телефон, на който се обадих. Една кака, дето нищо не знаеше, че знаещият бил в отпуска :rolleyes:можа само да ми обясни, че те били посредници или франчайзове - нито аз разбрах, нито тя обясни разбираемо. Само стана ясно, че парите требе да им ги превеждам по банка, което окончателно реши въпроса - букнах си през оригиналния сайт. Може и да е по- изгодно понякога, може и да не съм права, ама не ги обичам посредниците. Хихи, каката рече, че ако попълня въпросния формуляр за членство и им го пратя, да чакам хабер след месец натам. :unsure:

Така че, за програмата - Нюромансър, ти си прав - няма смисъл. Значи, като направих резервацията, ме покани системата да направя регистрация за програмата. Почнах аз, дадох всички данни и накрая, като ме покани да подпиша едно съгласие всичките ми данни от карта, лични и пр. да се предоставят на други фирми в и извън Европа и пр., накрая не подписах.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Ще се възползвам и аз. Няма да ми искат карта от Луфтханза, нали? Имах преди години такава карта, но вече нямам.

Забравих, 

 

Много Ви Благодаря!

Ми дано не искат, че нямам.Ще има река, че Жоро има ;) ;) ;)

Връзка към мнение

Не знам дали има някакви изисквания заради промоцията, ама по принцип не се плаща предварително, даже и кредитна карта ноже да не ти иска. Само резервация и се появяваш... Там си пише какви застраховки има, ако не сте избрали всички в резервацията там на място ще ви ухажват да платите още  :)

Малко съм забравил, но сега ме мързи да го преигравам на сухо.

Тая програма я гледах, че Бритиш Еъруейс давали бонус мили след като се регистрираш, ама така и ме домързя да го правя.

 

Карти за Луфтханза не искат, освен ако сте минали през офертата специално за имащите такива карти... Ама те се вадят безплатно за секунди и се разпечатват, а може да ползвате която и да е програма, на която сте член, стига да са партньори с Авис, така взимате и някакви мили към програмата.

Връзка към мнение

Не знам дали има някакви изисквания заради промоцията, ама по принцип не се плаща предварително, даже и кредитна карта ноже да не ти иска. Само резервация и се появяваш... Там си пише какви застраховки има, ако не сте избрали всички в резервацията там на място ще ви ухажват да платите още  :)

Малко съм забравил, но сега ме мързи да го преигравам на сухо.

Тая програма я гледах, че Бритиш Еъруейс давали бонус мили след като се регистрираш, ама така и ме домързя да го правя.

 

Карти за Луфтханза не искат, освен ако сте минали през офертата специално за имащите такива карти... Ама те се вадят безплатно за секунди и се разпечатват, а може да ползвате която и да е програма, на която сте член, стига да са партньори с Авис, така взимате и някакви мили към програмата.

Благодаря ти, не видях да има промоция :rolleyes: До сега от където съм рентвала кола , все плащам предварително. Та за това се зачудих. Застраховки не съм отбелязала никакви, защото на място ще вземем пълна, така си правим винаги.

как се вадят картите на Луфти - регваш се в сайта им и се правиш член на програмата ли?

Връзка към мнение

Това са настоящите условия на промоцията:

https://www.miles-and-more.com/online/myportal/mam/it/earn/car_rental/offer?nodeid=2518235&l=en&cid=1000273

 

Почти всяка уважаваща се компания има такъв код. Ето (стар) списък:

http://www.avis.de/assets/pdf/DE_Airlines.pdf

 

По-добре да се потърси код на програма за лоялност, която вече съществува, за да се зачислят точките към нея. Колкото по-висок е статусът (сребърен, златен), толкова по-добра оферта ще предложат от Авис.

Най-добре да се види в страницата на съответната програма.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никога не са ми искали карта на Луфтханза, когато резервираш с кода само през базовото ниво (както е тук, а не за сребърно и златно) няма и да искат. А поне 3-4 резервации съм прекарал в последно време по тая линия - Miles and More -> Avis. Символичното количество натрупани мили настрана, изкарва ми най-добрата отстъпка по някаква причина. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Възползвах се и аз от таз промоция, надявам се да не искат карта на място :)

Благодаря ви, че я споделихте!

 

Просто се регистрирай в miles and more, принтирай си виртуалната карта, която ще ти дадат и я носи с теб. http://www.miles-and-more.com/online/portal/mam_com/de/homepage

 

Убеден съм, че няма да ти искат карта, но спокойствието цена няма, особено като струва едно принтирано листче :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак да повторя, не е задължително да ползвате Майлс анд Море. Кажи-речи всички авиокомпании предлагат такава отстъпка.

Връзка към мнение

Пак да повторя, не е задължително да ползвате Майлс анд Море. Кажи-речи всички авиокомпании предлагат такава отстъпка.

 

Абе през различните компании излизат различни. Ето пример 1-8 септември, Рейкявик, всички параметри еднакви. 

 

Miles and More:

lh.png

 

Etihad Guest:

etihad.png

 

British:

british.png

 

В случая Бритиш дават най-евтиното, силно вероятно е някоя компания да вади още по-ниски цени, но мисля че зависи и от специфичното търсене. Веднъж Бритиш ще излезнат евтини, друг път М&М, трети път някой друг...

 

Това съвсем не означава, че и тия отстъпки са най-евтиния вариант де, брокерите също изкарват жокери :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.