Прескочи до съдържание

Дъблин и Ринга


Тони

Препоръчани мнения

Тъй...дойде време, след седмица отпътуваме.

За сега планът е следния- рано зарана  с Уиз до Шарлероа и с влак до Брюж, една нощувка и на следващия ден /почти вечер/ полет за Дъблин. Налага се да останем там два дни и после с кола хващаме за Ринга. Имаме близки там, които ще ни дадат съвети, но това не пречи да попитам и вас- нещо конкретно и задължително за виждане? Имаме иначе задължителното Килки и Дингъл /това ми е от филмовите мании/ и обиколка из района, свободна.

Та все пак- съвети? :) :)

 

ПП: Престоят ни там е 10 дни, после се връщаме през Германия с три дни там, но това вече го обсъдихме. :)

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Cliffs of Moher... и дано да имаш хубаво, че да ги видиш тия скали.., Корк.. задължително място.. този диалект е уникален и много забавен, за мен поне беше де :)Blarney castle - да си вземеш камъче за спомен.. :)Johnstown castle.. ако си гледала снимките в галерията и ти е харесал също го препоръчвам, макар по мое време да беше затворен. Там имаше и някъв музей на земеделието. Дъблин, който ти си посочила.. Като почнеш с Jameson, Guiness, Temple bar... дано ти остане време за някой парк, музей или Тринити колидж :)

Мен ако питаш цяла Ирландия трябва да видиш защото е прекрасна :) 

Ако ти остане време Wexford и Waterford, макар и като по-малки градчета, но всяко място си е уютно и чаровно по своему.. или дори Belfast, но не знам и с какъв транспорт ще сте там. :) 

Сега се сещам за градчето Tullamore - там имаше музей (с кръчма) на уискито. Но не знам дали още работи, разбира се.. 

Ако се сетя нещо друго ще ти кажа..ако ти се сещаш - питай.

И ти желая едно прекрасно изкарване на изумрудения остров. Дори тайничко да си призная ти завиждам малко..., но е благородно, просто щот аз съм вкарала много емоции в тая страна . :) 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Дъблин ми се видя скучен град, университетския кампус, библиотеката вътре са леко интересни за разглеждане, но нищо специално за мен. Лично аз единия ден там бих го направил в обиколка на Wicklow - страшна зеленина и природа, точно както човек си представя Ирландия. 

 

Тези градини са интересни да се видят: http://www.powerscourt.ie/gardens

 

Иначе само шофиране наоколо и спиране, където ви е кеф. Ще спирате за снимки доста, ако уцелите времето :) Ето това е най-високия водопад в Ирландия, наблизо имаше масички за пикник. http://www.powerscourt.ie/waterfall

 

До това езерце не можахме да стигнем, известно като Guinness Lake, заради тъмния цвят на водата и белия пясък като пяната на Гинес по ръбовете: http://en.wikipedia.org/wiki/Lough_Tay

Снимки от там:https://www.google.com/search?q=wicklow+guinness+lake&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZzCjUYKiPOHL0AWwhoCYDw&ved=0CDUQsAQ&biw=1680&bih=959

 

Ще пусна още снимки от нашето пътуване там, само да ги изкопам. 

 

И така, това което описах си е day trip от Дъблин, може да се върнете вечер пак да спите там.

 

Newgrange е някаква структура по-стара от пирамидите, Polina беше пуснала снимки от там в Галерията, също близо до Дъблин. Аз като цяло останах разочарован от града, но това е само защото в близост има уникална природа. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Newgrange tolumus.. да ти кажа не беше лошо. Влиза се в едни скали, нещо като пещера, което е тясно, не е много дълбоко и вътре били живяли някви хора и точно на зимното равноденствие, коет си спомням казаха 20.12. светлината достигала до най-вътрешния край на пещерата, иначе е пълен мрак вътре. Това малко по спомен си го говоря, все пак преди 3 години беше. Там имат хубав музей, който препоръчвам на връщане да погледнат.. реката е Бойн. 

Всъщност изводът като цяло е, че хората от нищо ( величаят някви скали) и изкарват луди пари. Имам предвид, че е видно колко много е облагородено самото място, с рейс те карат до там и те връщат и така, но Тони като се върне и са го посетили ще каже дали и е харесало.

Иначе за градините... да, но за мен те са си в програмата, която предполагам и нейните познати ще и предложат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние имаме напътствията от един ирландец като ходим задължително да опитаме рибата сурова - била толкова вкусна, че граничело със смъртен грях да я готвиш! За уискито се подразбирало!

 

И после да се отчетеш в темичката за кулинарните шУдьоври!

 

Проверих родословното си дърво: нямам синя кръв, така че - Неблагородно ти завиждам! ;) 
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за съветите. Ще има време да пообиколим доста, та се надявам и времето да е хубаво. И да, ще снимам храна, ще снимам и бира, както и красотите. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте добри хора :)

 

И аз смятам да отида до Ирландия през Октомври за рождиния ми ден. По план имам 8 дни: Дъблин - 1 1/2 ден :) След това Cliffs of Moher,Giants Causeway,Blarney,Kilkenny и Wicklow, Kerry и евентуално Belfast или Connemara.

Сега следват глупавите въпроси: как е времето през Октомври (дават го висок сезон,  все пак, макар и в края :)), всичко живо ми каза, че Дъблин е скъп град (предполагам, че е вярно), така че ако някой ме насочи горе-долу към тома колко джобни трябват - става дума за храна, ирландсо кафе задължително и накоя друга глезотийкал. За какво да бъде по -внимателен човек? Аз пътувам изцяло сама и ми е притеснено малко или много, но ми се пътува, какво да се прави.

Някой ползвал ли е автобус 747 - Airlink, който е от летището и отива и до централната автогара в Дъблин - Busaras, и ако е, моля за насоки :) Близо ли са основните забележителности една до друга :)

 

Благодаря предварително :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дъблин е малък град и ако подбереш централна локация всичко ти е на пеш разстояние.

Ако се храниш навън +кафе + 2 бири мисля 40 евро на ден са ти достатъчни като имам предвид , че си жена и няма да ядеш много  :lol:

Ако го караш икономично и 25 евро ще стигнат ... вкл. двете бири  ;)

 

Забележителности - Иглата , Trinity College , Темпъл Бар ,  дестилерията на Jameson и пивоварната на Guinness .

Връзка към мнение

Дъблин е малък град и ако подбереш централна локация всичко ти е на пеш разстояние.

Ако се храниш навън +кафе + 2 бири мисля 40 евро на ден са ти достатъчни като имам предвид , че си жена и няма да ядеш много  :lol:

Ако го караш икономично и 25 евро ще стигнат ... вкл. двете бири  ;)

Тя може да  не яде много, но пък, може да и хареса биричката, а  една пинта си беше близо 5 евро..:)

Връзка към мнение

Сигурно има магазини, от които можеш да си купуваш храна - хляб, яйца, мляко....

25 евро на ден звучи добре, това означава че е около 500 евро за 8 -9 дни трябва да си живея като царица :lol: (даже и с 40 Е) а колко е ирландското кафе :)

Връзка към мнение

Aз кaто бях, Guinness-a си беше нaд 6 евро, но може дa е било, зaщото aз бях зa St. Patrick's Day.

 

Дъблин е безопaсен грaд, дори и зa сaмa женa/момиче. Сaмо гледaй дa не попaднеш случaйно в женски бой, който тaм се случвa по-често от мъжки мелетa. Но нaвсякъде имa полиция, и инциденти сa много мaлко вероятни.

Ползвaл съм aвтобусa от летището. Добре е дa си вземеш билет от aвтомaтa нa спиркaтa нa летището. Дaже и зa нa връщaне, зaщото сa по-евтини, a тaкивa aвтомaти нямa други остaнaли из грaдa. Aвтобусa спирa общо взето нa всички ключови местa из Дъблин, тaкa че нямa нуждa дa слезеш нa aвтогaрaтa, и от тaм дa търсиш друг превоз до мястото, където ще спиш.

 

Имa мaгaзини нa всички големи вериги кaто Lidl, Tesco, Aldi, в които цените сa много ниски. Нa някой стоки дaже по-ниски, отколкото в Бългaрия.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

....а колко е ирландското кафе :)

Аз съм наблягала на бирата и нямаше как да си разваля удоволствието..

Всъщност освен Гинес-а, бих ти препоръчала да пробваш и Smithwicks.

Бутилка уикси в магазина беше около 30 евро и нагоре, според марката.Сега може да са по-евтинели, знам ли?!

За храната wilks е прав, аз само ще добавя и Dunnes store към списъка с магазини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях само за три дни и не съм търсил големи магазини , но попадах на доста полски почти изцяло с полски хранителни продукти. Женски бой не видях , но пък видях в няколко бара ирландки които буквално падат на земята пияни. Там дали си 50 или 150 килограма модата е една - късо и на голо ... то и в Англия същото де :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Супер сте, всичко ще си отбележа :) Няма как де не се опита бирата, но ще проверя и ирландското кафе :)

25 evro са за хранене в заведение или нещо на крак от улицата :huh:

И един друг въпрос: на връщане имам престой в Мюнхен, но дали трябва да си взема багажа или той се насочва към България и после само ръчния багаж си чекирам. Приемам и идеи за Мюнхен: какво може да се види там за няколкото часа до следващия полет :)

 
Връзка към мнение

Привет, а от Дъблин нататък с обществен транспорт ли мислиш да се придвижваш? За мен Ирландия е повече от препоръчително да се обикаля с кола. Просто пестиш ужасно много време, отделно по пътя изскачат толкова зашеметяващи гледки, че ако съм в автобус ще умра от яд, че не мога да спра. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И за да не съм празнословна, ето за какви гледки говоря:

Около Cashel

post-108-0-80831000-1402122728_thumb.jpg

post-108-0-65627400-1402122729_thumb.jpg

post-108-0-60186300-1402122730_thumb.jpg

post-108-0-21592500-1402122731_thumb.jpg

 

По пътя към Дингъл

 

post-108-0-50094000-1402122735_thumb.jpg

post-108-0-38692500-1402122736_thumb.jpg

post-108-0-55004200-1402122737_thumb.jpg

post-108-0-54706000-1402122738_thumb.jpg

post-108-0-89317300-1402122739_thumb.jpg

post-108-0-62804100-1402122741_thumb.jpg

post-108-0-98564600-1402122742_thumb.jpg

post-108-0-67223400-1402122744_thumb.jpg

 

 

 

По Ринг ъв Кери

 

post-108-0-36042700-1402122745_thumb.jpg

post-108-0-82307700-1402122745_thumb.jpg

post-108-0-55208600-1402122747_thumb.jpg

post-108-0-03691700-1402122750_thumb.jpg

post-108-0-82873900-1402122751_thumb.jpg

post-108-0-42252700-1402122753_thumb.jpg

post-108-0-45745200-1402122754_thumb.jpg

post-108-0-72378600-1402122755_thumb.jpg

post-108-0-80931800-1402122756_thumb.jpg

post-108-0-37151500-1402122757_thumb.jpg

post-108-0-86668100-1402122758_thumb.jpg

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

направо съм изумена..много е красиво, нямам думи..като ги видиш тия места на живо сигурно онемяваш...вие по кое време сте били там (като месец или сезон)

Връзка към мнение

Точно по това време миналата година бяхме там. :)

10 дни, ако можех бих останала още. В Дъблин бяхме ден, на мен ми беше достатъчен, обиколихме всичко и от там все по пътя. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.