Прескочи до съдържание

Кипър - Гръцка/Турска част


Препоръчани мнения

Много странна новина от днес..

 

Кипър направи още една крачка към обединението

Лидерите на двете общности на острова се договориха за премахването на визите за преминаване

 

http://www.investor.bg/evropa/334/a/kipyr-napravi-oshte-edna-krachka-kym-obedinenieto-194829/

 

До момента кипърските гърци и гражданите на Европейския съюз (ЕС), живеещи в контролираните от правителството на Република Кипър зони, влизаха в окупираните територии с “виза” за т. нар. "Севернокипърска турска република", която се издаваше на пропускателните пунктове. Тази процедура беше въведена от страна на кипърските турци през 2003 г. при отварянето на първия пропускателен пункт през контролираната от ООН “зелена линия”.

 

Преди 5-6 години без никакви визи и формалности влезох в Никозия от гръцката в турската част, като дори и след настоятелна молба не искаха да ми ударят печат за спомен. Някой получавал ли е виза за Северен Кипър?

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Много странна новина от днес..

 

Кипър направи още една крачка към обединението

Лидерите на двете общности на острова се договориха за премахването на визите за преминаване

Някой получавал ли е виза за Северен Кипър?

И аз преди няколко години преминах от гръцката в турската част и после обратно в Никозия. Попълваше се на пропусквателния пункт само един документ с имена, данните от личната карта и беше чисто формално. Върху него биеха печат и ако не се лъжа се връщаше обратно като се влизаше в гръцката част. Чиста формалност беше... освен на това да му казват виза???

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

И ние преминавахме многократно от гръцката в турската част и обратно, ама само едни листчета даваха. Може вече и листчета да не дават.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък си имам печат в паспорта от преминаването от турската част в гръцката. Явно ми е спомен. 

Да ви го снимам, м? :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък си имам печат в паспорта от преминаването от турската част в гръцката. Явно ми е спомен. 

Да ви го снимам, м? :)

 

Късметлийка :) Снимай го!

Връзка към мнение

Късметлийка :) Снимай го!

post-47-0-31408800-1439322131.png

 

Ето моя печат. При преминаване на границата в центъра на Никозия/Лефкоша всички подаваха едни листчета и там получаваха печат. Като моят ред дебеличкият турски граничар взе да ми говори  на турски "Аракадаш, ала-бала...". Оказа се, че ме пита дали искам печат в паспорта. Аз казах "Да, защо не!" понеже и без това трябваше да го сменям после и така се сдобих с този скъп спомен... На връщане в гръцката част пак получих печат. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен пък никой нищо не ме попита, усмихнаха ми се и ми върнаха паспорта.

Оказа се, че съм с престой 90дни, а спътника ми с 30 :)post-21-0-26142300-1439324174_thumb.jpg

На връщане обаче и аз вече бях с 30 и тъй :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
преди 6 минути , eve каза:

Някой дали има наблюдение как е положението сега?
Още ли се работи с тези бели листчета?

Ние минахме с лични карти и не са ни давали никакви листчета.

Информацията ми е от ноември 2017г.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.