Прескочи до съдържание

Запознайте се с човека, посетил всички страни в света


Препоръчани мнения

Запознайте се с човека, посетил всички страни в света

 

За уроците, интересните случки и предизвикателства по пътя – норвежецът Гунар Гарфорс пред Economy.bg

 

http://www.economy.bg/world/view/19267/Zapoznajte-se-s-choveka-posetil-vsichki-strani-v-sveta

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Интересно дали има българи, посетили ВСИЧКИ страни, дори само от списъка на ООН. Аз си мисля за Ирина Бокова, която покрай кампанията за избирането си в ЮНЕСКО заедно с Калфин тогава обиколиха целия свят, и още ходи къде ли не като СекДжен. А дали има някой пътешественик? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако човек си поставя количествени критерии когато обикаля света е много по смислено да си постави за цел да види всички места от списъка на Юнеско за световното културното и природно наследство.

 

http://whc.unesco.org/en/list/

 

Ще се радвам ако Основателят има време и ресурси, да добави към профила на всеки участник и посените от него места в списъка на Юнеско.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако човек си поставя количествени критерии когато обикаля света е много по смислено да си постави за цел да види всички места от списъка на Юнеско за световното културното и природно наследство.

 

Имаше една тема за Юнеско. Ето я. Та въпросът е дали си заслужава? За мен Юнеско е ориентир, което може да означава нещо, но може и да не е. Има абсурдни обекти, което е доста далеч от моята представа за световно културно наследство. Да не говоря, че критериите им са йезуитски и има сериозен политически натиск. 

 

Не е нужно да сме специалисти, за да осъзнаем, че на територията на България има доста по-сериозни белези от световно културно наследство спрямо Швеция. Ама според Юнеско не е така. Защо? Само да видим шведските 14 обекта какви са. Мината, радиостанцията, аграрният район, железодобивния завод... тези обекти бихте ли ги посетили? Те с по-голяма културна стойност ли са от ротондата Свети Георги в София или Античния театър в Пловдив? Има ли някой от магеланците, който би предпочел посещение на радиостанцията в Швеция пред Античния театър?

 

Сори, но мисленето ми е следното: качество>количество. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Имаше една тема за Юнеско. Ето я. Та въпросът е дали си заслужава? За мен Юнеско е ориентир, което може да означава нещо, но може и да не е. Има абсурдни обекти, което е доста далеч от моята представа за световно културно наследство. Да не говоря, че критериите им са йезуитски и има сериозен политически натиск. 

 

Не е нужно да сме специалисти, за да осъзнаем, че на територията на България има доста по-сериозни белези от световно културно наследство спрямо Швеция. Ама според Юнеско не е така. Защо? Само да видим шведските 14 обекта какви са. Мината, радиостанцията, аграрният район, железодобивния завод... тези обекти бихте ли ги посетили? Те с по-голяма културна стойност ли са от ротондата Свети Георги в София или Античния театър в Пловдив? Има ли някой от магеланците, който би предпочел посещение на радиостанцията в Швеция пред Античния театър?

 

Сори, но мисленето ми е следното: качество>количество. 

 

Съгласен съм с качеството и количеството, но идеята ми беше, че списъкът на Юнеско е малко по високо качество от изброяването на държавите където си бил, но като всеки количествен критерий и той си има своите слабости. Ако някой е бил в 50% от държавите в света, а друг е видял 50% от обектите в списъка на Юнеско, според мен вторият вероятно е видял повече от света.

 

Не съм запознат с шведските обекти, но ако са спазвали коректно принципите за влизане в списъка, би трябвало да има нещо много уникално или важно в тях!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И на мен ми е интересно кой е най-пътуващия българин и дали е магеланец, защото ако не е - бързичко да стане :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.