Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

След като мина рязането на лентите, кога се очаква да заработи метрото до летище София , все пак ?

Не знам да е имало рязане на ленти, иначе формулировката засега е "началото на април" ;) .

За мен "начало на месеца" означава някъде до 10-ти ...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пускат метрото до летището на 2 април

 

Айде първият магеланец, който направи сефтето на новия участък, да се обади ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пускат метрото до летището на 2 април

 

Айде първият магеланец, който направи сефтето на новия участък, да се обади ;)

 

Явно г-жа Фандъкова обича да си поспива и заедно с то се знае Кой, ще откриват линията от 10 часа. Полетът ни е в 06:55 часа. Демек, греда и пак такси...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Явно г-жа Фандъкова обича да си поспива и заедно с то се знае Кой, ще откриват линията от 10 часа. Полетът ни е в 06:55 часа. Демек, греда и пак такси...

Ееее, ще се облажите на връщане! ;)ако тръгне :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние летим на 11ти, ест. от Терминал 1, а метрото ще е до 2, има ли някаква нормална връзка вече?

Това?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Явно г-жа Фандъкова обича да си поспива и заедно с то се знае Кой, ще откриват линията от 10 часа. Полетът ни е в 06:55 часа. Демек, греда и пак такси...

Ако не ме лъжат спомените пускат линиите ден-два преди откриването, та може и да се вредите.

Връзка към мнение

Ако не ме лъжат спомените пускат линиите ден-два преди откриването, та може и да се вредите.

 

По-скоро на връщане, че така или иначе връзката до нашия квартал е леко крива, но все таки до НДК с прекачване ни устройва...

Връзка към мнение

Спирката при летището надхвърли очакванията ми. Като усещане със своята панорама и дизайн е сред най-впечатляващите. Според мен е в топ 3 заедно със Сердика 2 и Лъвов мост. На обратния полюс е Софийска Света гора - лъха на евтино с пластамсовото си покритие и недоизпипана някак си стои. Струва ми се, имаше международен конкурс, но крайният резултат е без коментар. Другите две спирки са задоволителни.

 

Чудесна придобивка за града, със строежа на метрото на практика има вече две нови опции от гарата до летището. Едната е с метрото, но с прекачване на Сердика, другата е с влак до новата гара на Искърско шосе и от там се хваща метрото за 2 спирки. Вторият вариант излиза по-скъп, но в някои случаи би бил по-бърз. А за пътуващите по линията Бургас - София, новата гара е голямо удобство.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нямам лични снимки, но ето една галерия http://www.dnevnik.bg/photos/2015/04/02/2504727_fotogaleriia_kak_izglejdat_novite_stancii_na_metroto/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудесна придобивка за града, със строежа на метрото на практика има вече две нови опции от гарата до летището. Едната е с метрото, но с прекачване на Сердика, другата е с влак до новата гара на Искърско шосе и от там се хваща метрото за 2 спирки. Вторият вариант излиза по-скъп, но в някои случаи би бил по-бърз. А за пътуващите по линията Бургас - София, новата гара е голямо удобство.

 

Поредната лъжа :rofl:  "След хвалбата на властта, че с новата линия на метрото от Летище „София“ до Централна гара ще се стига за 18-19 минути" Как?!

С това прекачване от  жп гарата/автогарата до летището се губи цял час,а имат утроена жп линия, по която щеше да става за 10 минути :lol: . Да пускат 284, че с метрото е бавно, дори и  от СУ"Климент Охридски" :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От СУ "Климент Охридски" до летището директно ли се стига или има прекачване?

 

Директно

Връзка към мнение

За кацащите след 23:00 часа, само до мс "Сливница". A до другите спални?  :lol:

Забележка: непълните курсове са отбелязани в червено/оранжево

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А какви са размерите за позволения багаж в метрото? 

Ето извадка от Наредбата за превоз на пътници и условия за пътуване с масовия градски транспорт на територията на Столична община

 

Чл. 9. (1) Пътник с редовен превозен документ има право да превозва безплатно ръчен багаж с размери в сантиметри до 60/40/40. Установяването се извършва с измервателен уред. Багаж с по-големи размери от посочените се таксува за всеки отделен пакет с:

- билет за еднократно пътуване (предварително закупен, закупен от водача или от Билетен автомат в трамваите и тролейбусите);

- (изм. с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012)

талон от Билет с талони за 10 пътувания, в случай, че пътникът пътува с талон от същия билет.

(2) Пътник с редовен превозен документ има право да превозва безплатно детска количка.

(3) (нова с Решение № 508 по Протокол № 95 от 28.07.2011)

Пътник с редовен превозен документ има право да превозва по линиите на метрото велосипед, при следните условия:

в делнични дни - след 21 часа;

в почивни и/или празнични дни - целодневно;

велосипедът следва да е във вид, който да не замърсява превозното средство;

- след закупуване на отделен билет за велосипеда от билетен автомат на входовете на метрото или от касиер в билетна каса на "Метрополитен" ЕАД.

(4) (нова с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012)

Пътник с редовен превозен документ, собственик на куче – домашен любимец, има право да го превозва с превозните средства на обществения транспорт при следните условия:

- кучето да е регистрирано, съгласно изискванията на чл. 4 от „Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на животни – домашни любимци на територията на Столична община”;

- собственикът да носи със себе си регистрационните документи на кучето или електронната карта, посочени в чл. 11, т. 7 от горецитираната наредба;

- след закупуване и валидиране за кучето – домашен любимец на отделен билет за еднократно пътуване или валидиране на талон от Билет с талони 10 пътувания, в случай, че пътникът пътува с талон от същия билет.

(5) (нова с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012)

В обществения транспорт на територията на Столична община пътуват безплатно кучета – водачи на незрящи хора и кучета в обучение като водачи на незрящи хора, както и техния обучител след представяне на ветеринарно медицински паспорт на кучето и карта, удостоверяваща статута му, заверена от Столична община.

(6) (нова с Решение № 638 по Протокол № 32 от 20.12.2012)

Пътник, притежаващ редовна месечна, тримесечна, шестмесечна или годишна персонализирана абонаментна карта по редовна тарифа за всички линии на обществения транспорт, има право да ползва специализираните паркинги на метростанциите за един автомобил, при условията, посочени в Приложение № 5 от настоящата наредба.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Директно

 

Да, сега гледам в разписанието - от университета до летището се стига за 24 минути. Просто идеално. Такситата да забравят за мен вече :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, сега гледам в разписанието - от университета до летището се стига за 24 минути. Просто идеално. Такситата да забравят за мен вече :)

 

Колкото с автобус 84 ;) И дори по-бързо в ранните и късни часове :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Колкото с автобус 84 ;) И дори по-бързо в ранните и късни часове :)

 

С малката разлика, че на автобус 84 не бих се качил никога.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С малката разлика, че на автобус 84 не бих се качил никога.

Защо? Ще ти падне короната (шегувам се). Има ли причина?

 

 

Сега си видях разписанието за предстоящото пътуване - кацаме в 1 сутринта на Т1, пак ще храня бакшишите ....  :rtfm:

Уж щяха да синхронизират 84 с ранните и късни полети...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Защо? Ще ти падне короната (шегувам се). Има ли причина?

 

Имам лош спомен от 84 отпреди години. А и винаги съм предпочитал метро пред автобус, изглежда ми значително по-удобно + че можеш да си планираш всичко точно до минута..

Връзка към мнение

На цената на 1 лев. Красота :)

Даже може и за по-малко - 80ст. ;)

Просто си взимаш електронна карта и 10 пътувания на стойност 8лв. :)

0d178c1d83aaee3098d620d4ca26dc76.jpg

 

Картата е безсрочна и можеш периодично да си я дозареждаш.

Самата пластика е на стойност 1лв., но ако в някакъв момент решиш да върнеш картата, тове левче ти се възстановява под формата на един еднократен билет. :)

 

На всички магеланки и магеланци за които е удобно - приятно пътуване от и до летището с метрото ! :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • lyubo21
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.