Прескочи до съдържание

Дисни - Париж или Флорида?


Препоръчани мнения

То малко далечно, че и пари няма, ама да избистрим дестинацията от сега, пък и май не е ставало дума  :)  Та се чудя, кой Дисниленд е по-добре да изберем - в Орландо или в Париж? Интересува ме от гледна точка на самото преживяване, дали американския е по-добър (като оригинален), дали е по-евтино, дали има повече атракции?

 

Иначе е ясно че ще трябват визи за САЩ, с които хич не ми се занимава, а за Франция не. Освен това Париж ми е по път за България, ама жената пък предпочита в Америка... Във Флорида е Кейп Канаверал, а във Франция отдавна се каня на замъците по Лоара...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ходил съм и в двата парка и това са личните ми впечатления.

 

Дисниленд в Орландо е значително по-голям, има доста повече атракции и като цяло тръпката там е по-голяма. Не, че този в Париж е лош - напротив! - но този в Орландо е просто много по-добър.

 

Като цени на практика е едно и също, или поне преди беше.

Връзка към мнение

Вчера го обсъждахме на един детски рожден ден. Ние също не сме ходили още. Всеобщото мнение на родителите беше, че ако са малки децата /до 6-7 годишни/ Париж е по-добрият вариант. Точно затова, че е по-компактен. С по-големи деца, които ще го оценят, а и чисто физически ще могат да издържат - Орландо.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Парижкия дали ще е много гадно през януари (като време и какво е отворено)? Нещо мисля да съчетая с идване до България, ама само с мисленето ще остана май, че местата за самолета свършват...

Ако не сега, вероятно юли.

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Някой да е намирал отстъпки и трикове за Дисниленд Орландо? Примерно за Париж имаше доста промоции ако вземеш хотел на Дисни, нещо подобно да има тук?

Връзка към мнение

Който и да избереш, все ще ти завиждам. Омагьоса ме повече, отколкото дете. Кой, каквото му е липсвало😆 в десетилетията 80-те/90-те😉

В такива чуденки май има поговорка: Като ще да е гарга, да е рошава😆

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към мнение

Абе планирам някаква попътна отбивка (само през Орландо става въпрос) и се отнесох. Там има петнайсет парка и на всеки входа е по $100 на човек, ужас някакъв...

Та няма да е толкова рошава гаргата, че пари няма толкова...

А на мен ми се ходи само до Кейп Канаверал, ама децата няма да ми го простят

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, neuromancer каза:

Абе планирам някаква попътна отбивка (само през Орландо става въпрос) и се отнесох. Там има петнайсет парка и на всеки входа е по $100 на човек, ужас някакъв...

Та няма да е толкова рошава гаргата, че пари няма толкова...

А на мен ми се ходи само до Кейп Канаверал, ама децата няма да ми го простят

Била съм в Орландо, но поради възрастта ми нямах интерес към парковете. Докато търсех билети, видях опции на Вържин за полети, хотел и атракции с намаление. Освен това, Групон постоянно дават остстъпки за хотел и атракции. Има и някакъв безплатен автобус, който ги обикаля.

За настаняване е добре да си на Интернешънъл драйв, около музея на илюзиите (наклонената къща) и виенското колело , че е по-компактно. Там върви и транспорта до ауетлетите (пусни жена си на пазар и ще си спестиш билета и за атракции и ще се върнете с още куфари, аз си купих само 7 чифта обувки).

Иначе хотелите са пръснати и без кола не става. 

Връзка към мнение

Този урок сме го минали и в CA и го затвърдихме в FL, така че само да ти кажа беглия ми наистина поглед върху нещата, защото и не ми се задълбочаваше, плащаш си и това е.

 

Еднодневните билети с нищо няма да ги намалиш, колкото са на сайта на Дисни толкова, това което се води актуално в момента е 4-Park Magic Ticket т.е. 4 дни/4 парка за около 350$ на човек през някои от многото (надеждни) посредници като например тези...   

 

https://www.undercovertourist.com 

 

Имай предвид, че има доста фалшиви сайтове, който предлагат билети на половин цена, ще ги разпознаеш по това, че искат да им се обадиш по телефона и да ти продават разни неща. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.