Прескочи до съдържание

С безконтактна кредитна карта - транспорт Лондон


Препоръчани мнения

Да попитам някои пътувал ли е използвайки безконтактна кредитна карта вместо Oyster Card. Имам такава на ЦКБ. Дали ще мога с нея да платя билетите за цялото семейство?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Покупките с безконтактна карта имат лимит - примерно лимитът на моята кредитна карта за подобни покупки е до 25 Е за покупка.
В този ред издателят на картата би могъл да ти даде точният отговор какъв е лимитът на твоята.
Вероятно на няколко пъти ще можеш да заплатиш сумата за цялото семейство, стига еднократното плащане да е на стойност по-малка от лимита за безконтактни операции.

Връзка към мнение
Георги Матеев

 

Да попитам някои пътувал ли е използвайки безконтактна кредитна карта вместо Oyster Card. Имам такава на ЦКБ. Дали ще мога с нея да платя билетите за цялото семейство?

 

 

Преди 2 седмици ползвах безконтактна Mastercard в градския транспорт в Лондон - работи безотказно. Не вярвам да имаш проблем с плащане на билетите за цялото семейство. Както се отбелязва по-долу е много възможно да трябва отделна карта за всеки човек. Специално за това не мога да дам достоверна информация, аз бях сам.

?

Как точно безконтактната кредитна карта замества Oyster , който си е транспортна карта за Лондон ?

 

Градският транспорт в Лондон приема и Oyster и безконтактни кредитни карти. Доста удобно.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

С телефон съм и няма да търся, но според сайта на TfL трябва карта за всеки възрастен

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И според мен за всеки човек трябва отделна карта.

Тя работи на същия принцип като Ойстера, с който също не може да се таксува повече от един човек.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моят опит с Лондонското метро и безконтактна карта. От Хитроу се опитах да се чекирам с Визата си, но не се получи. Стана с резервната ми Мастеркард. На другият ден спокоен отивам на метростанцията, вадя Мастеркард, чекирам се... греда. Втори опит - пак неуспех. Виждам машинката ми разправя да проверя нещо си на сайта на транспорта, мисля беше https://tfl.gov.uk. Зачудих се какво да правя, не ми се купуваше Ойстер, в крайна сметка се върнах в квартирата да използвам нета. Влязох на сайта, там си създадох профил и към профила добавих Мастеркарт. Оторизирах я за плащане в системата на транспорта. Картата ми бе одобрена, и след това нямах проблем на станциите на метрата. Автобус не съм ползвал. Начинът на работа на безконтактната карта е подобен на Ойстера, има си дневен cap от 6.40 паунда и седмичен.... не си спомням. Направете си акаунт предварително на https://tfl.gov.uk, добавете и оторизирайте картата си за плащане в системата им.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И според мен за всеки човек трябва отделна карта.

Тя работи на същия принцип като Ойстера, с който също не може да се такс

това ще рече ли, че като при Ойстера като се стигне дневния лимит и няма да те таксува повече?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/travel-for-under-18s/travelling-with-children?intcmp=25255

 

Децата под 11г са безплатни, за 13 ти трябва някаква карта, най-добре детски Ойстер със снимка и пътуват на половин цена. Ако не извадиш такава, пътува на цяла цена. Системата просто не позволява да таксуваш двама с една карта.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.