Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Гледам другата тема подчертано "зави" към клубна музика, хаус, техно, соул, диско и други непонятни за мен стилове и затова реших да създам отделна тема само за рок/блус музика и производни, с което далеч не искам да обидя останалите (по-скоро искам да ги "избавя" от рокаджийската си същност), но в същото време ми се ще да има някаква стилова диференциация, че малко се загубихме в превода...

 

Както повечето от вас знаят, в началото беше блус:

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Много хубава тема, но според мен и тя ще се размие :) Например моите любими пънкарчета са Green day, но много почитатели на тази музика ще кажат, че това въобще не е пънк. Друг пример - израстнала съм с Alanis Morissette, а тя какъв стил пее - алтернатив рок?!

Връзка към мнение

Друг пример - израстнала съм с Alanis Morissette, а тя какъв стил пее - алтернатив рок?!

стиловете, според мен, доста отдавна се размиха, останаха само някакви генерални насочености, по които аланис се вписва май точно в алтърнатив рок :) между другото не бях очаквал, но много ми хареса на живо :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Идеята е тук да "избягаме" най-общо от танцувалната музика, която се пуска по клубове и дискотеки. И двете предложения на Елена са именно за тази тема, не виждам какво има да се дискутира?

 

Поздрав:

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По едно време в средата на 50-те се появи и този "изрод", който разби моралните устои на пуританския следвоенен свят...

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И друг съм споделял, че ако бях жена, щях да мечтая някой мъж да ме поздрави с този шедьовър... :blush:

 

 

Някои предпочитат версията на Краля, която наистина е великолепна и преобръща мелодията в типично негов стил:

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами значи съм точно за тази тема :) Както казва мой познат: ако има повече от 10 фена някоя група вече е комерс  :D Аз не съм толкова крайна, разбира се, но определено музиката която харесвам не се слуша масово.От години избягвам дискотеките и се подвизавам най-вече в барове с изразени музикални предпочитания ;)

machete bear, усещаш ли моята завист, че си я слушал на живо?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По едно време в средата на 50-те се появи и този "изрод", който разби моралните устои на пуританския следвоенен свят...

 

Заради такива "изроди" като него дълго време си мечтаех да съм живяла през 50-те и разбира се 60-те....в щатите ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И друг съм споделял, че ако бях жена, щях да мечтая някой мъж да ме поздрави с този шедьовър... :blush:

 

 

Някои предпочитат версията на Краля, която наистина е великолепна и преобръща мелодията в типично негов стил:

 

понеже аз още си мечтая да ме поздрави някой с тази песен си го приемам за личен поздрав! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами значи съм точно за тази тема :) Както казва мой познат: ако има повече от 10 фена някоя група вече е комерс  :D Аз не съм толкова крайна, разбира се, но определено музиката която харесвам не се слуша масово.От години избягвам дискотеките и се подвизавам най-вече в барове с изразени музикални предпочитания ;)

machete bear, усещаш ли моята завист, че си я слушал на живо?

мен ме бъзикат, че слушам групи, които още не са създадени :Д а всъщност изобщо не се чувствам така, особено на фона на разни познати :)

you oughta know, че завистта не е убава работа :Р

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

machete bear, усещаш ли моята завист, че си я слушал на живо?

 

Не бих искал допълнително да наливам масло в огъня, но миналата година се разминахме с концерт на Аланис в София в последния момент, защото българският промоутър прецени, че няма да успее да продаде шоуто, без да бъде на тотална загуба... :unsure:

 

Айде, нещо по-съвременно, че съвсем за дядо ще ме обявите в този форум... :D

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както казва мой познат: ако има повече от 10 фена някоя група вече е комерс  :D

 

В такъв случай, моля, поздрави този свой приятел с долния парадокс. Група (или по-скоро проект на един гениален музикант), която е на гребена на вълната над десет години, надали ще събере повече от 300 фена в България:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WeegedVToRQ

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В такъв случай, моля, поздрави този свой приятел с долния парадокс. Група (или по-скоро проект на един гениален музикант), която е на гребена на вълната над десет години, надали ще събере повече от 300 фена в България:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WeegedVToRQ

а интересното е, че примерно tool, които са сходни, ще съберат доста повече... но и двете групи не виждам да дойдат до тук, поради същите причини, които посочваш за аланис...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

сигурно си много популярен във френските детски градини :D

разбира се, аз съм барни, мил приятел на децата!

 

и в тая връзка - нещо френско, нещо за деца, макар да не очаквам да се хареса :)

 

Връзка към мнение

Ако ми позволите, и аз да пописвам от време на време и тук.  :rolleyes: Въпреки, че от доста години не слушам толкова активно твърда музика, както като бях в гимназията, все още ходя на рок концерти. Донякъде и заради това, че нямахме възможност да гледаме на живо кумирите си, когато бяха и по-млади, и повече обикаляха, но тук ни заобикаляха.

 

Слушал съм почти всички подвидове метъл, (без death и speed core), класическите пънк банди, и най-вече хард рок.

По този повод ще започна именно с тези две изпълнения:

английската школа

("Мулето", както му викаха тук по-старата генерация рокери)

Led Zepp са група, която няма нужда да се коментира

 

и

 

Дедо Ози както си го знаем, човекът - загадка за медицинската наука, чийто глас не се е променил през всичките тези години и начин на живот, и учудващо и за самия него - все още е жив. Един от малцината, чийто глас звучи еднакво добре както на живо, така и на записи. Природен талант.

http://www.youtube.com/watch?v=LMLwslRNThM

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.