Прескочи до съдържание

Маршрути


Препоръчани мнения

Потърсих такава тема, но не можах да намеря. Чудех се дали има сайт, в който има показани маршрутите от точка А до точка Б поне между основните летища? Интересно ми е да виждам точната дистанция между самите летища, както и държавите и градовете, над които се лети. Всеки път гледам  повечето време през прозорчето и си ги насосвам това отдолу кой град е и т.н. Ако има подобна тема или въпроса ми е неподходящ, изтрийте темата. :)

Връзка към мнение

В http://gcmap.comможе да видиш дистанция по идеалната крива...но тя рядко се спазва, а и маршрута между 2 точки не винаги е един и същ. Смартфон нямаш ли? Инсталирай някое безплатно приложение с GPS карти и си го пусни в самолета, ако си до прозорец ще хванеш сигнал без проблем :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Потърсих такава тема, но не можах да намеря. Чудех се дали има сайт, в който има показани маршрутите от точка А до точка Б поне между основните летища? Интересно ми е да виждам точната дистанция между самите летища, както и държавите и градовете, над които се лети. Всеки път гледам  повечето време през прозорчето и си ги насосвам това отдолу кой град е и т.н. Ако има подобна тема или въпроса ми е неподходящ, изтрийте темата. :)

По първата част от питането - аз си харесвам един сайт, който има доста полезна информация и освен най-късото разстояние (по въздух) между две точки, има и друга функция, която често ползвам - не винаги при резервация и даже при потвърдени билети е указано колко часа трае пътуването и трябва да се правят едни сметки с разликите в часовото време, пък трябва да съобразяваш да прибавяш ли часове, да вадиш ли и пр., а на сайта при зададени начална/крайна точка на пътуването и часовете на излитане/кацане ти дава направо и разстоянието, времетраенето и таректорията  на пътуването.

http://www.timeanddate.com

Сайтът има и много други полезни функцийки (е, поне според мен, де ;) ) - календари с празнични дни за съответната страна (може да си правиш собствен календар), таймер, хронометър, метеоинформация и метеопрогнози, фази на луната и продължителност на деня, международни тел. кодове и пр.

 

По втората част на въпроса - и аз много обичам като зяпам през илюминатора да съм наясно над какво точно прелитаме (град, река планина и пр.) и затова откакто установих, че GPS-ът на смартфона хваща сигнал  и с навигационна програмка с офлайн функционалност може да си следиш къде се намираш, съм много доволен.

А Георги вече ти е обяснил.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.