Прескочи до съдържание

Еднодневна екскурзия извън Лондон


Препоръчани мнения

Да използвам темата и да попитам :)   Еднодневни екскурзии около Лондон - препоръки, мнения, начини за придвижване.

Предстои ми пътуване в края на юни и ми се ще нещо наоколо да видя.

И друго интересно място Vinopolis - "музей" на виното - ако някой го е посещавал, моля за мнение.

Връзка към мнение

Ако си без кола, най-добре Оксфорд или Кеймбридж с влак/автобус. Ако си с кола, препоръчвам разходка в графство Кент, Съри или Съсекс, а защо не и разходка до морското градче Рай...

 

25+Harbour,+Rye.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Windsor и Stonehenge. :)

До Уиндзор има рейсове. Аз пътувах с Greenline от гара Виктория. А за Стоунхендж има безброй варианти за организирано посещение, може и с кола, разбира се. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за предложенията! В Кеймбридж съм била есенно време и доста ме впечатли, много фотогеничен град :-)

Остават Уиндзор, Стоунхендж, Оксфорд или нещо друго... Ще пътувам с обществен транспорт - влак/автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кеймбридж е много приятен с тези канали, Оксфорд не толкова, само архитектура и студенти  :)

Най-добре да се изнесеш с влак нанякъде ако е за един ден, че то иначе се рейса се влачи в града сума време. След 9:30 билетите за влака са чувствително по-евтини.

Връзка към мнение

А и ако е за един ден - Оксфорд е доста по-голям и колежите не са чак толкова пищни както в Кембридж!

Видяла си по-доброто, според мен.

 

Един приятел ми разказваше, че Уиндзор е много приятно място за целодневна разходка (при подходящо време), а и Adinko го препоръчва...

Връзка към мнение

Аха, Уиндзор и на мен много ми хареса. Всичко е толкова китно и невероятно красиво. Ако ще влизаш в двореца имай предвид, че се чака доста и малко са попрекалили с мерките за сигурност. Там вече се вижда предимството на лондон пас-а, тъй като се минава през бърз коридор. Хубаво и из самото градче за разходка, при добро време, разбира се. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Windsor и Stonehenge. :)

До Уиндзор има рейсове. Аз пътувах с Greenline от гара Виктория. А за Стоунхендж има безброй варианти за организирано посещение, може и с кола, разбира се. :)

Освен тези две места, моята екскурзия включваше град Bath - там има римски терми много добре запазени и градчето е много приятно. Едно такова на скатове и много китно. И аз препоръчвам маршрута.

Връзка към мнение

Аз ще ти предложа един,по различен маршрут от всички останали.Един ден в Солсбъри.Там ще видиш прословутата катедрала,на която строежа е започнат в далечната 1220 година.Кулата е висока 123 метра с,което е най-високата в цяла Великобритания.Освен това около катедралата е и най-големият катедрален двор на острова.В библиотеката се съхранява един от четерите съществуващи екземпляра на Магна Харта(Великата харта на свободите)Часовника в кулата отмерва времето повече от 500 години.Страхотно място за еднодневна екскурзия.Освен това градчето е много китно и зелено с много паркове и запазени средновековни сгради.Ето и малко снимки. 

Катедралата с високият си шпил и големият си двор.

post-259-0-45173000-1369942664_thumb.jpgpost-259-0-26430000-1369942655_thumb.jpg

Солсбъри

post-259-0-86533400-1369942681_thumb.jpgpost-259-0-30648300-1369942674_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Малко съм скарана с писането, но снимки - задължително! Относно концерта - пожелавам ти в най-скоро време да си на мястото на мацката с червения потник от темата за концерта на Роби Уилямс ;-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм за Уиндзор и разбира се разходка в прочутия Итън.

Според мен най-лесно е с метрото до гара Падингтън и оттам с влакчето до Уиндзор.

 

Бат също е интересен , но много време ще мине в път.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз съм за Уинзор, аз лично ходих до там с влак.Ми аз бях в Лондон 5 дена през 2008 г. И си бях взел седмична карта от 1 до 4 зона.И хванах влака за Уиндзор от гара Туикеман / в 4-зона/-има такъв квартал- ама и от гара,метро  Ватерлоо може- вземате си билет отиване и връщане,пътувате около 40 минути.Влизате в замъка на Уинзор, колкото и време да загубите в чакане,има много зали, картини, позлатени тавани пушки,оръжия отпреди 200-300 години.После се шляете из градчето, похапвате някъде и се прибирате, имам филм от там, вижте го в  : www.youtube.com ,като на ключова дума напишете : vladimir1974m2    и чукнете да търси. Ето ви един от клиповете:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Записвах, записвах и стигнах до Leeds castle - час път от Victoria station посока Maidstone, после автобус до замъка и самия замък с една разкошна градина, снимки - по-късно :-)

Връзка към мнение

Аз пак да си кажа :) Снимки от концерта също да качиш! :P

Записвах, записвах и стигнах до Leeds castle - час път от Victoria station посока Maidstone, после автобус до замъка и самия замък с една разкошна градина, снимки - по-късно :-)

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

От друга тема се подсетих за тази и малко късно, но по-добре от никога.

 

Снимки от Leeds Castle

 

Панорамна

 

20130627-IMG_0793.thumb.jpg.11c94be3103ab7f1c42a60ac41f04b43.jpg

 

Ров и замък

 

20130627-IMG_0565.thumb.jpg.fcebdf28a37a568d4dd24de0e3eb036f.jpg

 

От другата страна

 

20130627-IMG_0633.thumb.jpg.481758134ce9363f8f5794ad756c029b.jpg

 

И една чудна английска градина към замъка

 

20130627-IMG_0714.thumb.jpg.c37a5f7ddde3fcb393966bba97e3b1ea.jpg

 

20130627-IMG_0789.thumb.jpg.c0b98480b6476777ad1ddffda79df4ae.jpg

 

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.