Прескочи до съдържание

Видове хотелски стаи


Бобър

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Опитвам се да се ориентирам в лабиринта (поне за мен) от видове хотелски стаи на едно съвсем нормало търсене. Двама възрастни сме, с 8 годишно дете и търсим една стая с две легла в Лисабон. Ето какво излезе в travelrepublic в един три-звезден хотел:

  • Standard Double
  • Standard Twin
  • Double/Twin + Child
  • Triple
  • Twin Room (With Extra Bed) - Free Wireless Internet
  • Suite (3 Pers)
  • Junior Suite 2/3 Pax
  • Family Junior Suite - Free Wireless Internet

Цените на Standard Double and Standard Twin са еднакви. Double/Twin + Child е с 12% по-висока , Triple с 15%. Twin Room (With Extra Bed) е 32% отгоре и на почти еднаква цена с Suite.

 

Опитах се да преценя по снимки, включително през Tripadvisor, но неуспешно.

 

Дали някой опитен магеланец ще направи разяснение на видовете стаи, а ако може да сравни и с класификацията в Америка ще е бъде супер.

 

Благодаря :)

 

Връзка към мнение

Леле, това е голямо разнообразие за един хотел.

Аз мисля, че няма общоприети стандарти за това. Т.е. гледай в текстовото описанието колко хора приемат в тази стая и се ориентираш по това. При съмнения, питаш хотел (въпреки че ми се е случвало да ми дават неизгоден за мен отговор, пр. "вземете 2 стаи", когато спокойно е можело и с една).

Double е с двойно легло, Twin е с две единични, но това мисля го знаеш и без мен. Аз не бих рискувал да взема стая с две легла, при положение, че ще пътуват 3ма, дори единия да е дете. Т.е. вземи поне Double/Twin + Child или Triple, или изрично ги питай.

В booking.com показват капацитета за възрастни и деца и по-лесно можеш да се ориентираш. Само че може да няма нищо общо между имената на стаите или цените, че и какви стаи са налични в два различни сайта.

Връзка към мнение

Да опитам да поразясня типовете

  • Standard Double -
    Обикновено базовата стая без допълнителни екстри. Double ще рече едно двойно легло (размерите варират, като в някои сайтове за резервации ги указват). Големината на стаите също варират в зависимост от класа (звездите на хотела)
  • Standard Twin -
    Същото като Double, но с две отделни легла
  • Double/Twin + Child
    Същата стая с добавено детско креватче
  • Triple
    Тройна стая ще рече, че има три легла (отделни). Предполага се, че е по-голяма от Double + Child
  • Twin Room (With Extra Bed) - Free Wireless Internet
    Отново двойна стая но с отделно легло, може и походно/диван, който става на легло
  • Suite (3 Pers)
    Апартамент, подходящ за трима човека (може да са две отделни стаи, но не е задължително)
  • Junior Suite 2/3 Pax
    По-малък по размер апартамент, най вероятно едно помещение
  • Family Junior Suite - Free Wireless Internet
    Пак апартамент, най-често две стаи (едната по-малка) с обща баня.

В сайта, които резервираш трябва да има някакво разяснение за конкретния хотел. По снимки не съм сигурен колко ще е видно. Хвърли поглед и на коментарите/рейтинга (ако има такива)

 

Цените на Standard Double and Standard Twin са еднакви защото иде реч за една и съща стая с двойно или отделни легла.

Double/Twin + Child е с 12% по-висока заради третия човек, в случая дете

Triple с 15% - пак заради третия човак.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.