Прескочи до съдържание

кола в Ушуая


Препоръчани мнения

Търся местна фирма за коли под наем в Ушуая.Не като гигантите Hertz,Avis,Sixt ,Europcar ,Argus 1250 евро за 12 дни ?!?.....и други подобни. Neuromancer категорично ми обясни ,че нямам вариант с купуването на кола на старо от Аржентина,а и  идеата която ми препоръчаха  да взема кола от  (Пунто Аренас) Чили  е много добра.Цената за 12 дни е само  410 евро,което абсолютно ме устройва ,(на фона 1250 евро в Ушуая)..но пък  губя 2 дни в път с автобуси,полета ми на връщане е рано сутрин и тотално се обърква плана ми ....Четох ,че Ушуая не е много малък град и най вероятно ще има местни фирми за коли под там ..и ми  струва, че цените им ще са по нормални.....но пък не мога да се докопам до такава фирма. Изобщо нямам претенции за колата мразя да пътувам с автобуси ...........Наистина се нуждая от помощ !!!

Връзка към мнение

Търся местна фирма за коли под наем в Ушуая.Не като гигантите Hertz,Avis,Sixt ,Europcar ,Argus 1250 евро за 12 дни ?!?.....и други подобни. Neuromancer категорично ми обясни ,че нямам вариант с купуването на кола на старо от Аржентина,а и  идеата която ми препоръчаха  да взема кола от  (Пунто Аренас) Чили  е много добра.Цената за 12 дни е само  410 евро,което абсолютно ме устройва ,(на фона 1250 евро в Ушуая)..но пък  губя 2 дни в път с автобуси,полета ми на връщане е рано сутрин и тотално се обърква плана ми ....Четох ,че Ушуая не е много малък град и най вероятно ще има местни фирми за коли под там ..и ми  струва, че цените им ще са по нормални.....но пък не мога да се докопам до такава фирма. Изобщо нямам претенции за колата мразя да пътувам с автобуси ...........Наистина се нуждая от помощ !!!

 

На твое място освен за цената бих се замислил и за сигурността! Патагония е доста слабо населен район и може да минеш стотици километри без да видиш селище или други хора по пътя. Ураганните ветрове от 100-120 км/ч са по скоро нещо нормално от колкото изключение. По основните пътища има слаб трафик, но кривнеш ли от тях може и седмица да чакаш, докато срешнеш жив човек. Аз лично пътувах с автобуси и самолети в региона и смятам, че това е много по сигурен начин за пътуване.

 

В Австралия когато пътуваш в outback има възможност да се запишеш в специални книги на отделни заведения и да вземеш със себе си устройство за викане на помощ през спътник. В Патагония не очаквай извън населените места да имаш постоянно покритие на GSM. Като към горното добавиш и наемането на кола от някаква неизвестна местна фирма, рисковете за мен стават прекалено големи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поразгледах в испанския форум и отзивите са същите. Там няма евтини коли под наем. Има фирми, които дават коли за около 100 долара на ден, но много от тях имат лимит за километрите. Повечето са около 100 евро на ден или за колкото намираш и ти. Единствено цената може да падне малко, ако се намери фирма, която не ти блокира парите от кредитната карта и платиш там в брой в местната валута, като преди това си сменил на черно, понеже курса е по-висок.

Колкото и да търсиш, няма да намериш за значително по-евтино, по-скоро разликите ще са минимални

В твоя случай нямаш много избор, трябва да избереш един от двата варианта, високата цена или да пропилееш два дни в път и да платиш 400, вместо 1200 евро.


Трети вариант е, да се уговаряш с таксита. Казват, че излизало същото или малко по-евтино от кола под наем. Трябва да се пазариш с тях.

Връзка към мнение

Ами честно да ти кажа не знам какво да препоръчам... Виж в Гугъл за рент а кар и си избери някоя от местните фирми там, и пиши мейли да видиш какво ще ти кажат. 

Аз предполагам, че няма проблем да им платиш в песо накрая кеш (които да купиш по неофициалния курс), но ще ти искат кредитна карта за блокиране на депозит примерно.

Аз бях там 2010 и спомените ми не са според текущата ситуация, писал съм си за едномопочен наем с Adolfo Gonzalez <fitomenz@gmail.com> от southlandrentacar.com, но те нямат база в Ушуайа, ставаше въпрос за Пунта Аренас и Ел Калафате.

Локализа е голяма компания в цяла Латинска Америка, но и цените им не са ниски.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.