Прескочи до съдържание

Тройно влизане в Тайланд (за едно пътуване)


Препоръчани мнения

Здравейте,

След около месец ни предстои пътуване Тайланд - Бирма - Лаос - Тайланд.

С програмата се оправям сам, но ме интересува следния въпрос.

Понеже ще влизаме 3 пъти в Тайланд, каква виза да си извадим, откъде, и колко е най-евтиното.

Лошото е, че първите две влизания са на летището , а третото - е сухопътно и надали там дават виза он арайвъл. Става въпрос на север между Лаос и Тайланд.

Дайте някакъв съвет. Дали от тук от Маламед, или някакви комбинации при пристигане...

Връзка към мнение

От Меламед. Струва тройно и може да издадат такава.

Иначе да вметна, че само ти можеш да съчиниш такива маршрути :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ОК.  Ти откъде ми знаеш маршрута?.....

Само да вметна, че една седмица съм на Ко Пханган.

Там ли ще си в началото на декември?

Връзка към мнение

Нещата се промениха драстично от последния път като говорихме. Преди нямаше проблем и по сухопътните граници он арайвъл. След атентата са взели на мушка често минаващите през сухопътните граници, квоти...щуротии. Масов рев е из експат форумите. Не рискувайте, вземете си виза за три влизания от София, както Сънчо е написал. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нещата се промениха драстично от последния път като говорихме. Преди нямаше проблем и по сухопътните граници он арайвъл. След атентата са взели на мушка често минаващите през сухопътните граници, квоти...щуротии. Масов рев е из експат форумите. Не рискувайте, вземете си виза за три влизания от София, както Сънчо е написал. 

Как са ги взели на мушка?  Да не би да не ни пуснат и ако имаме виза?  Става въпрос от Лаос към Тайланд.

Връзка към мнение

С предварителна виза нямаш проблем, но с издаване на място, особено ако имаш една-две скорошни он арайвъл, може да се окаже проблем. Вероятно ще отшуми по някое време, но и аз като голям фен на визата он арайвъл, в момента съветвам да си вземете от София.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така ще бъде.

А за електронните визи за Бирма мислите ли, че е още рано ( 1 месец остава до пътуването), или е време да ги задвижим нещата ?

Връзка към мнение

Аз пък бих те посъветвал да опиташ да провериш дали не може да си вземеш последната или която е там подред от Лаос. Ние така направихме от Пинанг Малайзия. Там това беше безплатно, взеха ни кинти за снимки и доставка. Съседите им са доста по-наясно и имат по-големи възможности. Иначе ще пълниш гушката на Меламед тука съвсем безсмислено. Сънчо явно е на процент при него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да използвам темата на Ру - ако няма против - и да попитам подобен въпрос, но за две влизания, и двете по въздух, обаче - Лондон - Банкок и десет дни по-късно Бирма - Банкок. Тоест - ако има значение, влизане 19 март вечерта, излизане на 20 март сутринта, второ влизане 31 март сутринта - от Бирма - и окончателно излизане 3 април вечерта. 15 дни общо. 

 

Смятах multiple visa upon arrival, но да не оплета нещо - не съм вадила... Виза в посолството - вадила съм, проблем ми е отсъствието от работа, за да се разкарвам два дни до Лондон, отделно че това упражнение с влаковете не е (особено) евтино. Моля за съвета ви. Благодаря :) 

Връзка към мнение

Както написах горе, нормалният вариант е никакъв проблем за виза он арайвъл, нито на летището, нито по основните сухопътни граници, информация от първа ръка, многократно съм си вадил. НО от атентатите насам положението, доколкото чета, е много различно, много оплаквания има от чуждите форуми как са затегнали положението, на сухопътни граници им трябвало извънредно да седят или да търсят да влизат от други места. За летището оплакванията основно са, че са махнали бързия вариант за вадене на виза и може да се проточи с часове. Аз скоро отивам натам, мисля да не рисуквам и да си извадя виза от тук.

 

Някой ако е ходил при новия режим, съвсем скоро, в последните месец - два, да каже. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така ще бъде.

А за електронните визи за Бирма мислите ли, че е още рано ( 1 месец остава до пътуването), или е време да ги задвижим нещата ?

 

Смятах multiple visa upon arrival, но да не оплета нещо - не съм вадила... Виза в посолството - вадила съм, проблем ми е отсъствието от работа, за да се разкарвам два дни до Лондон, отделно че това упражнение с влаковете не е (особено) евтино. Моля за съвета ви. Благодаря :)

Ако ще се задържате повече от 24 часа в Банкок виза за Бирма става и за един ден. Въпросът е кой къде и за какво е готов да си губи времето.

Относно Тайската виза - 1000 бата = 25 евра т.е разлика от 15 евра за 3 влизания едва ли си заслужава риска и/или чакането при ЧангКонг

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако ще се задържате повече от 24 часа в Банкок виза за Бирма става и за един ден. Въпросът е кой къде и за какво е готов да си губи времето.

Относно Тайската виза - 1000 бата = 25 евра т.е разлика от 15 евра за 3 влизания едва ли си заслужава риска и/или чакането при ЧангКонг

Нещо се обърках... може ли да уточним. 25 € е визата он ърайвъл, нали така? 30 € е ако си я вземеш от София. И каква разлика от 15 € за три влизания имаш предвид?

А да си задам и моя въпрос на гърба на Ру - ако имаш вече издадена виза за 60 дни от посолството в София, има ли начин да си я "запазиш" за следващо влизане, а да кандидатстваш на летището за VO?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо се обърках... може ли да уточним. 25 € е визата он ърайвъл, нали така? 30 € е ако си я вземеш от София. И каква разлика от 15 € за три влизания имаш предвид?

А да си задам и моя въпрос на гърба на Ру - ако имаш вече издадена виза за 60 дни от посолството в София, има ли начин да си я "запазиш" за следващо влизане, а да кандидатстваш на летището за VO?

15 евро се получава  от 3 влизания по 5 евро плащаш повече на всяко.

Иначе и по твоя въпрос и аз се интересувам, но мисля, че май няма да стане. Пък и 5-10 евро разлика...По-добре сигурност.

Ти началото на декември къде мислиш да се намираш?

Връзка към мнение

Всяко влизане се таксува, тоест тройната виза е 90 евро.

Оги, няма да съм там, само ще ти завиждам...:)

Не ти знам маршрута, но при три влизания ще си е типичен твой маршрут - неповторим:)

Връзка към мнение

15 евро се получава  от 3 влизания по 5 евро плащаш повече на всяко.

Иначе и по твоя въпрос и аз се интересувам, но мисля, че май няма да стане. Пък и 5-10 евро разлика...По-добре сигурност.

Ти началото на декември къде мислиш да се намираш?

Ами зависи от визите къде ще съм. До 26-27 ми съм в Китай, а от 3.12. на Ко Панган. Не мога да си позволя да си изгърмя 60-дневната виза за престой от няколко дни в Тайланд и ако не става с VO за първото ми влизане в Тайланд, ще трябва да си променям програмата за промеждутъка от 27-ми до 3-ти. По принцип исках да летя от Китай за Чанг Май, първо защото полета до там ми е доста по-евтин отколкото до Сием Реп, и второ, че се надявам да сваря нещо от фестивала там, но ако не става ще обръщам програмата. На Ко Панган ще съм поне до 18.12. Със Сънчо може и да се разминеш, но с мен със сигурност се засичаш :)  Сингата (или Чанга) са от мен ;) 

Всяко влизане се таксува, тоест тройната виза е 90 евро.

Оги, няма да съм там, само ще ти завиждам... :)

Не ти знам маршрута, но при три влизания ще си е типичен твой маршрут - неповторим :)

Сънчо, извинявай за лаишкия въпрос, но какво имаш предвид под тройна виза? Моята ще е еднократна, за 60 дни. Как да я "направя" тройна? Още в София ли? Оттам не е ли 150 €? 90 € имаш предвид три влизания и визи он ърайвъл ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съветвам те да постъпиш като един истински достоен магеланец и да не пълниш гушата на триж проклети посредници, пък ако ще и за 30 цента разлика да става дума. Въпрос на магеланска чест, тъй да се каже! :) 

 

Успех с организацията на екскурзията. Нямаш спирка, човек! :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По-добре сигурност.

 

По-добре по-малко зацапани страници в паспорта. Това е критичен ресурс.

Естествено, че ако можеш да минеш с една виза вместо с три, ще избереш опцията с едната.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сънчо, извинявай за лаишкия въпрос, но какво имаш предвид под тройна виза? Моята ще е еднократна, за 60 дни. Как да я "направя" тройна? Още в София ли? Оттам не е ли 150 €? 90 € имаш предвид три влизания и визи он ърайвъл ли?

Всяка виза е с такъв престой. Разликата е в броя влизания. Има еднократна, има и дабъл ентри, и трипъл. Това е упоменато и написано в самата виза. Това е единствената разлика. На вид визата е една и съща. А цената зависи от броя влизания - еднократно 30 евро, трикратно - 90. Когато кандидатстваш за визата, казваш и каква ти трябва, за колко влизания. Не знам за какви 150 евро говориш. Може би за бизнес виза или някаква дългосрочна. Питал съм Меламед преди време, не е невъзможно да се извади, беше за 6 месеца или година, не помня. Не помня и цената.

 

И стига сте плюли Меламед, консулството и че били лапачи. Радвайте се, че го има. Не мога да разбера как ви прави кеф след ...найсет часов полет да се наредите на някаква опашка, която в Бангкок може да е доста дълга, защото летището е супер натоварено, заради едни 5 евро...Вадете си визата оттук и си правете живота лесен.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 Радвайте се, че го има. 

 

Очаквах да го кажеш.

Понеже с безсмислен спор не помагаме на тези които са започнали темата, държа да отбележа, че мисля точно обратното! Всички други варианти според мен са за предпочитане. Нека да го имат предвид тези които още не са ходили. 

Връзка към мнение

Бай Кольо, от Пловдив си пращам паспорта с куриер до София, след 2 дена си го получавам с виза...не мога нещо да схвана къде е неудобството и кое е лапачеството. Ако говорим за 5 евро разлика, нека да имаме предвид, че става въпрос за пътуване в Тайланд, не в Тетевен и ще са нужни много по 5 евро, за да стигнеш до там.

Иначе и аз като теб го пиша, за тези, които още не са ходили.

Другото си е някакво лично отношение към консула. Но явно не сте попадали на бюрокрация в Тайланд, е тогава нашата ще си я мечтаете.

Както и да е, не го казвам с лошо чувство или да се заяждам с някого. Бил съм няколко пъти при Меламед и дори като му звънна по телефона знае кой съм. С много добри впечатления съм от него. Иначе знам, че тук има и много негативизъм към него.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не мисля, че тук става въпрос за пари и кой кого познава, а за (да се надяваме временната) ситуация в последните два месеца и дали си заслужава риска. Има една хубава приказка "ти се подготви за зима, а пък ако дойде пролет още по-добре". 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съветвам те да постъпиш като един истински достоен магеланец и да не пълниш гушата на триж проклети посредници, пък ако ще и за 30 цента разлика да става дума. Въпрос на магеланска чест, тъй да се каже! :)

 

 

Много хубаво е да пестиш, освен ако не е за сметка на времето през което пътуваш или не ти обърка тотално плановете. Ако загубиш 3 пъти по 1 час за VOA или един ден за ходене по посоства в чужда държава, това също са разходи, защото в тези дни също плащаш за спане, храна и транспорт, но вместо да се наслаждаваш на пътуването се занимаваш с тъпа бюрокрация.

 

Точно за Тайланд на един познат унгарец тотално му се объркаха плановете с VOA. Разчиташе, че ще получи виза на границата с Камбоджа, но се оказа, че точно по това време за унгарци даваха визи само на международните летища в Тайланд и се принуди да се върне Пном Пен и от там да лети за Тайланд с което загуби повече от 2 дена и доста пари за самолетен билет в последния момент.

 

Аз лично ползвам VOA само в случаи когато няма на близко посолство на дадената държава или организирам пътуването в последния момент. При някои държави за VOA е задължително да носиш паспортни снимки, без да има възможност да те снимат на място. В Камбоджа например снимката беше задължителна, но срещу глоба от 1 долар можеше да минеш и без снимка :lol:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Всяка виза е с такъв престой. Разликата е в броя влизания. Има еднократна, има и дабъл ентри, и трипъл. Това е упоменато и написано в самата виза. Това е единствената разлика. На вид визата е една и съща. А цената зависи от броя влизания - еднократно 30 евро, трикратно - 90. Когато кандидатстваш за визата, казваш и каква ти трябва, за колко влизания. Не знам за какви 150 евро говориш. Може би за бизнес виза или някаква дългосрочна. Питал съм Меламед преди време, не е невъзможно да се извади, беше за 6 месеца или година, не помня. Не помня и цената.

 

 

Благодаря ти! Всичко е ясно. И естествено, че ще си извадя виза с право на две или повече влизания от посолството в София. Аз също съм на мнение, че не си заслужава за едни 5 евро разлика да си нарушавам спокойствието. И тъй като от сайта им текста: "Цената на Туристическата виза е 30 Евро за всяко влизане"  не ми даваше пълна яснота, се обадих в посолството за уточнение, откъдето ми казаха, това което казваш и ти - визата е една, като на нея се отбелязва колко пъти възнамеряваш да влизаш в страната и за всеки вход се плаща 30 € и всеки от престоите ти може да бъде до 60 дни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много хубаво е да пестиш, освен ако не е за сметка на времето през което пътуваш или не ти обърка тотално плановете. Ако загубиш 3 пъти по 1 час за VOA или един ден за ходене по посоства в чужда държава, това също са разходи, защото в тези дни също плащаш за спане, храна и транспорт, но вместо да се наслаждаваш на пътуването се занимаваш с тъпа бюрокрация.

 

Ще отговоря по този начин: Когато човек губи, не знае какво печели. И когато печели, не знае какво губи ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.